Close

Strona 2 z 18 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 171
  1. #11

    Domyślnie

    Również bardzo, bardzo zależałoby mi na porównaniu AF w D610 i D750. Celność, potrzeba korekcji, praca w akcji - AF-C i przy obiektach statycznych - AF-S. Też mam świetny D610, ale lubię dziwne światło, dlatego często fotografuję w różnym oświetleniu, w tym coraz częściej imprezy sportowe (żadnych ślubów broń borze (od bor, pierwiastek chemiczny).
    Czy ktoś, kto ma dostęp do tych dwóch body mógłby zrobić jakiś test, porównanie, cokolwiek? Czy AF w D750 jest warty 3000 różnicy w stosunku do AF w D610 (sprzedaż używanego D610 to ok. 5000, więc 3000 trzebaby do nówki D750 dopłacić)?
    Niektórych skreślających od razu D610 bo "miałem dX a ono ma taki sam AF jak 6x0) prosi się o niewypowiadanie w wątku, jeśli nie mieli rzeczonych body w ręce w akcji.

  2. #12

    Smile

    AF w D750 jest jak oko snajpera. Używalne wysokie iso to gra świateł i bajeczny półmrok. Trzeba czegoś więcej?

  3. #13
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Ostrołęka
    Posty
    71

    Domyślnie

    Śprotek Jak masz D610 i musiał byś go sprzedać żeby nabyć D750 to nie widzę w tym najmniejszego sensu. Różnica w jakości jest, ale dla 3 tyś to pupy nie urywa. Co innego gdy wybierać pomiędzy nowym sprzętem, wtedy moim zdaniem jest warto. Co do kolorów obrazka w Lr to amator wygrywa bez dwóch zdań Oczywiście w Adobe std.
    Cytat Zamieszczone przez 562 Zobacz posta
    No i 750 chyba nie kurzy !
    Mój D610 ma na liczniku 30 tyś klapnięć od nowości i żadnego kurzu nie stwierdzam, a zooma poza 14-24 żadnego nie widział Nie wiem jak inni ale ja nie zajmuję się serwisem foto i szukaniem kurzu na matrycach . :P

  4. #14

    Domyślnie

    Na optyczne.pl jest test AF, choc troche dziwny. Robili do 40 zdjec i wpisywali ile z nich jest w każdym przedziale nieostrości w stosunku do najlepszego zdjęcia.
    http://www.optyczne.pl/284.3-Test_ap...ergonomia.html
    http://www.optyczne.pl/191.3-Test_ap...ergonomia.html
    http://www.optyczne.pl/254.3-Test_ap...ergonomia.html
    Wyglada na to ze d600 mocno odstaje od d610 i d750
    Ostatnio edytowane przez Borgan ; 11-03-2015 o 10:11
    Nikon D700 | Nikon D5200 | Panasonic GH4 +SB | SB-900+SB-910+YN560 | N70-200 f2.8 VR | S20f1.8 | S18-35f1.8

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borgan Zobacz posta
    Na optyczne.pl jest test AF, choc troche dziwny. Robili do 40 zdjec i wpisywali ile z nich jest w każdym przedziale nieostrości w stosunku do najlepszego zdjęcia.
    http://www.optyczne.pl/284.3-Test_ap...ergonomia.html
    http://www.optyczne.pl/191.3-Test_ap...ergonomia.html
    http://www.optyczne.pl/254.3-Test_ap...ergonomia.html
    Wyglada na to ze d600 mocno odstaje od d610 i d750
    zgadza sie że dziwny .... bo to test powtarzalności a nie ostrości AF )) i nie sugerował bym sie nim za bardzo
    Nikon i parę szkiełek

  6. #16

    Domyślnie

    Testy optyczne to ja bym sobie odpuścił jak oglądam ich testy, to właściwie żaden obiektyw nie nadaje się do robienia zdjęć różnice pomiędzy d600 a d610 mogą to potwierdzać. Przecież w obu tych aparatach jest identyczny moduł AF. I konstrukcja mechaniczna tych aparatów jest identyczna. Jeżeli im wychodzą różnice to już samo to kwalifikuje ich testy do faktoidu lub pudelka. AF w D600 jest jego najsłabszym punktem, co nie oznacza, że nie nadaje się do pracy. Robię d600 od dwóch czy może trzech lat i odrobina świadomości ograniczeń AF powoduje, że potrafię wyostrzyć prawie w każdym miejscu. D750 jest (ale tego nie wiem organoleptycznie tylko z opisów i testów) lepszy. Tylko czy różnica w cenie jest tego warta? Ja na razie odpuściłem. Dobiję d600 i wtedy będę myślał o zmianach. Bo na dzień dzisiejszy sprzedaż i dołożenie 3000-3500 zł do d750 nie ma uzasadnienia.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomisiek Zobacz posta
    Testy optyczne to ja bym sobie odpuścił jak oglądam ich testy, to właściwie żaden obiektyw nie nadaje się do robienia zdjęć różnice pomiędzy d600 a d610 mogą to potwierdzać. Przecież w obu tych aparatach jest identyczny moduł AF. I konstrukcja mechaniczna tych aparatów jest identyczna. Jeżeli im wychodzą różnice to już samo to kwalifikuje ich testy do faktoidu lub pudelka. AF w D600 jest jego najsłabszym punktem, co nie oznacza, że nie nadaje się do pracy. Robię d600 od dwóch czy może trzech lat i odrobina świadomości ograniczeń AF powoduje, że potrafię wyostrzyć prawie w każdym miejscu. D750 jest (ale tego nie wiem organoleptycznie tylko z opisów i testów) lepszy. Tylko czy różnica w cenie jest tego warta? Ja na razie odpuściłem. Dobiję d600 i wtedy będę myślał o zmianach. Bo na dzień dzisiejszy sprzedaż i dołożenie 3000-3500 zł do d750 nie ma uzasadnienia.
    Bo optyczni to bardziej portal opiniotwórczy mający kształtować sprzedaż niż platforma testowa
    Nikon i parę szkiełek

  8. #18
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 772

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nostromo Zobacz posta
    zgadza sie że dziwny .... bo to test powtarzalności a nie ostrości AF )) i nie sugerował bym sie nim za bardzo
    Co to jest ostrość AF?

    Cytat Zamieszczone przez Nostromo Zobacz posta
    Bo optyczni to bardziej portal opiniotwórczy mający kształtować sprzedaż niż platforma testowa
    Jesteś niesprawiedliwy. Ja przynajmniej nic nie wiem o powiązaniu optycznych ze sprzedawcami (komu i jak ma te sprzedaż kształtować? sklepowi - jakiemu? marce nikon czy canon czy innym?).
    Z testami jest pewien generalny problem. Rozrzut w poszczególnych egz. co jest bardziej widoczne w sprzęcie z niższej półki. Oni testują 1 sztukę. Te lepszą czy te gorszą? Oto jest pytanie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #19

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie odpowiedzi Panowie, koniec moich dywagacji i wątpliwości w tej kwestii. D750 może będzie drugim body, chyba, że do tego czasu wyjdzie już D775
    Jeszcze raz dziękuję za rozwianie wątpliwości.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Co to jest ostrość AF?


    Jesteś niesprawiedliwy. Ja przynajmniej nic nie wiem o powiązaniu optycznych ze sprzedawcami (komu i jak ma te sprzedaż kształtować? sklepowi - jakiemu? marce nikon czy canon czy innym?).
    Z testami jest pewien generalny problem. Rozrzut w poszczególnych egz. co jest bardziej widoczne w sprzęcie z niższej półki. Oni testują 1 sztukę. Te lepszą czy te gorszą? Oto jest pytanie.
    Ok źle sie wyraziłem , czepiasz się waść słówek )). Chodzi mi o metodologie testowania AF. To że AF ustawia w iluśtam procentach ostrośc nie znaczy to że foty są faktycznie ostre. Wydaje mi sie że dobtą metoda jest stworzenie wzorca ostrości w manualu lub LV i potem porównywanie efektów AF i wyciąganie wniosków co do jego działana. No chyba że czegoś nie doczytałem... w takim razie sorry i biorę to na klatę ))
    Co do drugiej sprawy. To śliski temat i nie bedą go drążył. Przeglądzłem ostatnio testy bezluster i zdiwiło mnie że puszka z gorszym AF została lepiej oceniona w dziedzinie ostrości od puszki z z lepszym AFem. Takich kwiatków jest sporo i czemu ma to służyć?
    A to że Ty o niczym nie wiesz nie znaczy że coś się nie dzieje. Życie jest życie panie, mój kumpel też nie wiedział że rysuje rogami sufit w domu ))))
    Nikon i parę szkiełek

Strona 2 z 18 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •