Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Jaki aparat?...

  1. #1

    Domyślnie Jaki aparat?...

    Witam, jestem szczęśliwą posiadaczką Nikona F55 a teraz chciałabym zakupić sobie lustrzankę cyfrową oczywiście również Nikona. Mam pytanie czy potraficie mi doradzić, który będzie najlepszy? Przynzma, że zdjęcia robię amatorsko ale jestem dość wymagająca jeśli chodzi o samozadowolenie z nich ... Zastanawiałam się nad D40, D40x, D50, D70... Czy możecie mi pomóc w podjęciu decyzji. Oczywiście wiem, że potem szkło się liczy a jednak korpusik troche też. Pozdrawiam, Agata
    D750 | N50/1.8 | N85/1.8 | N105/2.8

  2. #2

    Domyślnie

    Napisz jeszcze ile kasy chcesz przeznaczyc i co focic to moze ktos Ci doradzi.
    Zreszta tego typu tematow juz bylo sporo wystarczy tylko poszukac

  3. #3

    Domyślnie

    Fotografuję przede wszystkim architekturę, krajobraz, czasem portrety... To chyba tak ogólnie. Z reguły "pocztówkowe" fotki ale czasem jak mam chwilkę to lubię trochę poeksperymentować...
    D750 | N50/1.8 | N85/1.8 | N105/2.8

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Krotoszyn/Wrocław
    Posty
    24

    Domyślnie

    Ja polecilbym D70s ze wzgledu na stosunek cena/mozliwosci. Jezeli uda Ci sie gdzies jeszcze go kupic np. w zestawie z kitem na pewno nie bedziesz zawiedziona. Pozdrawiam
    D70s | N 18-70 DX | Tamron SP AF 90/2.8 macro | Tumax DSL 880AF | CF Sandisk Ultra II 1GB

    "Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today" - James Dean

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli posiadasz już f55 to może być ciężko przyzwyczaić się do obsługi d40/d40x z powodu braku wygodnego górnego wyświetlacza i schowanych chyba wszystkich funkcji które można było schować w menu aparatu. Po za tym ten aparat jest skierowany do osób które stawiają pierwsze kroki w fotografii a Ty już pewne doświadczenie posiadasz. Wybierałbym d70. Jeśli obiektyw/y które posiadasz nie mają własnego silnika AF to nie będą w pełni współpracować z d40/d40x.
    ...

  6. #6

    Domyślnie

    o nie d70 to kobyła ... ludzi peszą takie puszki.weź d40 albo canony....serio....350 bo ma stary wyświetlacz opcji...

  7. #7
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moderna Zobacz posta
    o nie d70 to kobyła ... ludzi peszą takie puszki.weź d40 albo canony....serio....350 bo ma stary wyświetlacz opcji...
    ?!
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  8. #8

    Domyślnie

    Jaka kobyła Jak dla mnie o ile Cię stac i o ile wyszukasz bierz D 70S. Zgrabny aparat i jest co chwycić pewnie łapkami, Pozostałe modele sa mniejsze i lżejsze. Pomyśłabym też nad D 50.

    D 40/40X maja z Twojego punktu widzenia przynajmniej jedna wadę - są pozbawione śrubokreta więc współpracują tylko z obiekr\tywami z wlasnym napędem. Nie wiem jakie masz szkielka do f 55 ale sądze ze raczej bez takowego. Natomiast w przypadku D 70S i D 50 aparat bedzie chodził z obiektywami zarówno posiadajacymi jak i nie posiadającymi wlasnego napędu
    D 300, N 80, Nikon 50 1,8D, Nikon 70-300 VR ED IF G (4-5,6) Nikon 18-70 IF G (3,5-4,5), Nikon 105 VR IF ED (2, Macro, SaBinka 600
    http://www.boaedon.pl

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Sosnowiec
    Posty
    50

    Domyślnie

    Agata najpierw idź do sklepu weź te aparaty do ręki popatrz przez wizjer i zdecyduj, co Tobie najbardziej odpowiada. Pracowałaś już lustrzanką, więc wiesz, o co biega. Wyliczanek, co który aparat ma/nie ma było tu już sporo, więc szkoda się powtarzać. Bezsprzecznie każdy z nich robi zdjęcia a cała reszta to kwestia gustu, potrzeb itp. Będziesz miała jakieś wątpliwości to zadaj konkretne pytanie.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bipi87 Zobacz posta
    Ja polecilbym D70s ze wzgledu na stosunek cena/mozliwosci. Jezeli uda Ci sie gdzies jeszcze go kupic np. w zestawie z kitem na pewno nie bedziesz zawiedziona. Pozdrawiam
    Troszkę się ostatnio zmienia dostępność i cena D 70s i lepiej decyduj szybko jeśli bierzesz go pod uwagę.
    A czy to jest kobyła - pewnie tak w porównaniu z D40 czy D50. Ale więcej możliwości zazwyczaj wymaga więcej miejsca. Ja mam D 70s i nawet mojej żonie (malutkiej osobie) nie sprawia żadnych problemów, a wręcz przeciwnie (stabilnie i dobrze trzyma się w ręce).
    NIe próbuje namówić Cię do 70-siątki bo każdy z aparatów ma swoje wady i zalety, a wybór jest sprawą bardzo indywidualną. Myślę że powinaś w jakimś sklepie pooglądać wszystkie modele i wybrać ten jedyny.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •