Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie Lightroom - problem

    Witam
    Od stycznia korzystam z Lightroom-a 5.6 i wszystko działało bez zarzutu dopiero od paru dni przy edycji zdjęć lub nie program się wyłączał i pokazuje się taki komunikat
    Link 1http://strona.wwactivep9.nazwa.pl/Lightroom-1.jpg
    Następnie przy uruchamianiu pojawiał się taki komunikat
    Link 2http://strona.wwactivep9.nazwa.pl/Lightroom-2.jpg
    Po restarcie i przeinstalowaniu Lightrooma znów to samo tym razem nawet nie mogę uruchomić programu bo wyskakuje znów ten sam komunikat co w link1
    Na forum znalazłem linka do tej strony jak przyspieszyć Lightrooma http://jkawecki.pl/blog/jak-przyspie...-w-10-krokach/
    Niestety zanim cokolwiek zrobiłem program przestał w ogóle się uruchamiać !!!
    Jakieś sugestie ??
    Mój sprzęt to
    Intel Core i3-4130 3.4 Ghz
    RAM 4 gb
    dysk 500 gb HDD
    Win 8.1
    Zaznaczam że program działał bez zarzutu dopiero od paru dni się sypie co jest powodem ??
    szlak mnie trafia bo program rozgryzłem zdążyłem go polubić i WIELKI HU...... !!!
    D300s, Nikkor 85 1.8 G, Phottix Mitros

  2. #2

    Domyślnie

    Ja też mam problem z LR 5. Opisałem go tu : http://www.forum.nikoniarze.pl/showt...=258173&page=2 (post 14). Wprawdzie mi się LR uruchamia, ale i tak nie mogę z niego korzystać z w/w powodów. Konfigurację mam podobną do Twojej (trochę lepszy procek i dysk SSD). Przed wysypaniem się LR-a instalowałeś jakieś programy, robiłeś jakieś aktualizacje systemowe lub zmiany w systemowych ustawieniach Windowsa itp. ? Używasz może programu CCleaner ?
    Ostatnio edytowane przez paveu ; 06-03-2015 o 14:13
    D7100 NIKKOR AF-S 18-55 mm, TAMRON SP 70-300 mm, SIGMA DC 17-50 mm EX HSM
    PC : ASUS Z170, Procesor : i5-6500, Pamięć : 16 GB, Dysk : SSD 250 GB + HDD 1 TB, Karta grafiki : Gigabyte Nvidia GTX1050 Ti System operacyjny : Windows 10 Home 64-bit.

  3. #3

    Domyślnie

    Wygląda, że ogólnie się posypał system - najprostsze i najpewniejsze rozwiązanie, to reinstalacja, albo przywrócenie systemu z czasu, gdy wszystko chodziło.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    Wuyaszku, co prawda pierwszy komunikat niewiele mowi (pojawia się błąd, ale nie wiadomo gdzie ani jaki), o tyle drugi coś juz mówi. LR ma kłopoty z czytaniem z cache, więc najprościej weź go wyczyść całkowicie i zobaczymy.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie używam żadnego CCleanera aktualizacje to tak jak Win coś tam ściąga tak samo bidefeder antywirus co to reinstalacji to tak jak pisałem przeinstalowałem LR już 2 razy i to samo !!!
    D300s, Nikkor 85 1.8 G, Phottix Mitros

  6. #6

    Domyślnie

    Nie instaluj w kółko LRa, skoro sam mówi, ze ma błąd poza sobą, siedzący w cache - albo gdzieś koło tego (komunikat 2, ten angielski). Spróbuj dojść do ładu z cache i zobacz, co się wtedy wydarzy.
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 06-03-2015 o 15:54
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #7

    Domyślnie

    Znaczy się w LR5 trzeba mieć ustawiony cache domyślnie (nie przerzucać go na inny dysk/partycję)? Pytam, bo jestem przed reinstalacją win7 i instalacją LR 5.6. Wuyaszek, czy LR wysypał się sam z siebie (dziwne trochę), czy jednak coś gmerałeś/zmieniałeś?
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  8. #8

    Domyślnie

    LR wysypał się sam nic nie zmieniałem jak zainstalowałem tak chodził bez problemu przez 2 miechy.
    Generalnie wynik jest taki że komp wylądował w serwisie diagnoza prawdopodobnie dysk padł bo pojawiały mi sie niebieskie ekrany czasem z błędami więc postanowiłem zresetować system niestety po dojściu do 60 % wystąpił błąd i *** ani zainstalować na nowo wina ani uruchomić starego a na drugiej partycji miałem cały dorobek !!! obym go nie stracił <fuck> nie słuchałem mentorów i wszystko wrzuciłem do jednego wora.
    Teraz wiem jedno trzeba zainwestować w apple mac os jeśli robisz zdjęcia i je obrabiasz bo mam już dość wina ciągle problemy formaty instalacje na nowo !!!! Kolega ma lapa apple 5 lat i przez ten okres jeden format zero wirusów i problemów !!! Tera 2 tyg bez kompa i musze korzystać z uprzejmości rodziców.
    D300s, Nikkor 85 1.8 G, Phottix Mitros

  9. #9

    Domyślnie

    ja mam caly katalog i cache LR przerzucony na osobny ssd dziala znakomicie

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wuyaszek Zobacz posta
    na drugiej partycji miałem cały dorobek !!! obym go nie stracił <fuck> nie słuchałem mentorów i wszystko wrzuciłem do jednego wora.
    Bo szkoda było 300 zł na zewnętrzny dysk na backup

    Cytat Zamieszczone przez wuyaszek Zobacz posta
    Teraz wiem jedno trzeba zainwestować w apple mac os jeśli robisz zdjęcia i je obrabiasz bo mam już dość wina ciągle problemy formaty instalacje na nowo !!!! Kolega ma lapa apple 5 lat i przez ten okres jeden format zero wirusów i problemów !!! Tera 2 tyg bez kompa i musze korzystać z uprzejmości rodziców.
    A to w komputerach Apple dyski nie mogą się zepsuć?

    Apple to dzisiaj dokładnie taki sam PCet jest te, że Windowsem i droższy. A gadanie o jakości i stabilności Apple to obecnie zwykła mitologia.
    Ostatnio edytowane przez Borat1979 ; 07-03-2015 o 12:35
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •