Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bialogardzianin Zobacz posta
    Znaczy się w LR5 trzeba mieć ustawiony cache domyślnie (nie przerzucać go na inny dysk/partycję)? Pytam, bo jestem przed reinstalacją win7 i instalacją LR 5.6.
    Cache może być gdziekolwiek patrząc z technicznego punktu widzenia, ale we wszystkich poradnikach jak przyspieszyć pracę LRa podkreślają, że ważne jest, aby cache (czyli coś, do czego LR odwołuje się nadzwyczaj często) umieszczać na najszybszym posiadanym dysku.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Cache może być gdziekolwiek patrząc z technicznego punktu widzenia, ale we wszystkich poradnikach jak przyspieszyć pracę LRa podkreślają, że ważne jest, aby cache (czyli coś, do czego LR odwołuje się nadzwyczaj często) umieszczać na najszybszym posiadanym dysku.
    np. w jednej z poniższych konfiguracji będzie dobrze?
    1) system+cache na 1 ssd @ sata3, nefy na 2 ssd @ sata3
    2) system na 1 ssd @ sata3, cache na 2 ssd @ sata3, nefy ssd lub hdd @ sata2
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  3. #13

    Domyślnie

    To są pytania dla mnie za trudne, bo ja się na hardwarze nie znam. Wiedz jedno - dysk na którym umieszczasz cache (a są ogólnie mówiąc 4 typy cache w LRze) powinien być najszybszy i oczywiście mieć najszybsze łącze, bo cóż z tego, że najszybszy dysk na świecie połączysz przez USB 2... Wtedy takie połączenie jest liche.

    Nie wiem jak tam z połączeniami SATA3 czy innymi, słabo w tym wiedzę. Połącz to wszystko zgodnei z ideologią Plug&Pray - po prostu daj je na najszybsze łącze/dysk i módl się, żeby dobrze działało.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wuyaszek Zobacz posta
    LR wysypał się sam nic nie zmieniałem jak zainstalowałem tak chodził bez problemu przez 2 miechy.
    Generalnie wynik jest taki że komp wylądował w serwisie diagnoza prawdopodobnie dysk padł bo pojawiały mi sie niebieskie ekrany czasem z błędami więc postanowiłem zresetować system niestety po dojściu do 60 % wystąpił błąd i *** ani zainstalować na nowo wina ani uruchomić starego a na drugiej partycji miałem cały dorobek !!! obym go nie stracił <fuck> nie słuchałem mentorów i wszystko wrzuciłem do jednego wora.
    Teraz wiem jedno trzeba zainwestować w apple mac os jeśli robisz zdjęcia i je obrabiasz bo mam już dość wina ciągle problemy formaty instalacje na nowo !!!! Kolega ma lapa apple 5 lat i przez ten okres jeden format zero wirusów i problemów !!! Tera 2 tyg bez kompa i musze korzystać z uprzejmości rodziców.
    Witam.

    Psioczenie na Windows chyba jest nie na miejscu, raczej bym pomstował na własną niefrasobliwość.

    Ja wyciągając wnioski NIE TYLKO z CUDZYCH błędów mam od dawna 3 HDD w swoim komputerze (z czego 2 w mirrorze). Najcenniejsze dane co jakiś czas dodatkowo kopiuję na zewnętrzny dysk (na wypadek np. uderzenia pioruna w komputer ).

    A tak przy okazji , co to za serwis który wymienia 2 tygodnie twardy dysk w komputerze ?
    Tak operacja zajmuje 15 minut + 1 godzina, na postawienie systemu.
    Obecnie w Apple są dokładnie takie same dyski jak każdym innym pececie.


    PS. Dobry serwis jest w stanie odzyskać przynajmniej część danych, tyko musza mieć odpowiednią motywację.
    Pozdrawiam

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bialogardzianin Zobacz posta
    np. w jednej z poniższych konfiguracji będzie dobrze?
    1) system+cache na 1 ssd @ sata3, nefy na 2 ssd @ sata3
    Pierwsza opcja jest najlepsza.

    Cytat Zamieszczone przez mario Zobacz posta
    Ja wyciągając wnioski NIE TYLKO z CUDZYCH błędów mam od dawna 3 HDD w swoim komputerze (z czego 2 w mirrorze). Najcenniejsze dane co jakiś czas dodatkowo kopiuję na zewnętrzny dysk (na wypadek np. uderzenia pioruna w komputer ).
    Ja mam w sumie 5 i 2 zewnętrzne na kopie.

    Naprawdę dziwi to, że dzisiaj przy cenie dysku twardego rzędu 200 zł ludzie nadal trzymają zdjęcia na jednym dysku w kompie a później płaczą po pierwszej awarii kompa.


    Cytat Zamieszczone przez mario Zobacz posta
    PS. Dobry serwis jest w stanie odzyskać przynajmniej część danych, tyko musza mieć odpowiednią motywację.
    Czytaj $$$$
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  6. #16

    Domyślnie

    Miałem ostatnio taki sam problem jak na początku wątku usunąłem cały katalog z podglądami i uruchamia się normalnie, jedyny problem to teraz musi wygenerować wszystkie poglądy od nowa. Ale to pół biedy, dla mnie.

  7. #17

    Domyślnie

    Dobra
    Komp powrócił z serwisu diagnoza wymieniony RAM na nowy poprzedni padł
    i juz wszystko miałobyć tak pięknie a tu przy instalacji wyskakuje mi komunikat
    1152: Error extracting to the temporary location
    Jakieś sugestie co jest kur.... nie tak ?????????
    D300s, Nikkor 85 1.8 G, Phottix Mitros

  8. #18

    Domyślnie

    żadnych sugestii ?
    wykonałem czysty rozruch i znów to samo
    na necie znalazłem coś takiego https://forums.adobe.com/thread/995935
    aby usunąć %USERPROFILE% z katalogu temp
    no niestety takiego pliku nie mam w folderze temp ?
    D300s, Nikkor 85 1.8 G, Phottix Mitros

  9. #19

    Domyślnie

    OK
    ściągnąłem na nowo instalke ze strony adobe i wszystko hula
    zastosowałem się do wskazówek kaweckiego dla przypomnienia link
    http://jkawecki.pl/blog/jak-przyspie...-w-10-krokach/
    zobaczymy jak to będzie działać
    D300s, Nikkor 85 1.8 G, Phottix Mitros

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wuyaszek Zobacz posta
    OK ściągnąłem na nowo instalke ze strony adobe
    Mam wersję pudełkową LR 5 oczywiście z kluczem licencyjnym. Potrzebuję zainstalować LR-a na laptopie bez napędu DVD RW. I teraz pytanko do Ciebie. Gdzie można pobrać ze strony Adobe LR-a 5 ? I czy jak pobiorę program LR 5 ze strony Adobe, to mój klucz (z pudełka) oczywiście będzie aktywował ten program ? Znalazłem na stronie Adobe linki do LR ale wszystkie płatne, w usłudze Creative Cloud ..
    Ostatnio edytowane przez Seś@ ; 14-04-2015 o 06:17 Powód: dopiska
    FuFu X100T
    Było D90, D7000, D7100, D610 i wiaderko słoików
    M
    oje tereny https://500px.com/sesio/galleries/gluszyca

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •