Close

Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011
Pokaż wyniki od 101 do 105 z 105

Wątek: P900 - jest !

  1. #101

    Domyślnie

    To i ja dodam jeszcze swoje 3 grosze na temat p900.

    Po pierwsze to wiem, że to compact ale o możliwościach potencjalnie dużych i mogących śmiało konkurować z lustrzankami. Producent więc celowo osłabił jego możliwości. Dlatego nie ma RAWów z czym da się żyć mimo, że korekta zwłaszcza WB by się przydała. Najbardziej przeszkadza mi celowo jak mniemam ograniczenie czasu otwarcia migawki do 15s i to też tylko przy ISO100, bo przy wyższych już nawet tyle nie ma. Zrozumiałbym jeszcze brak czasu B, ale 15 sekund bardzo upośledza możliwość np. amatorskiego fotografowania nocnego nieba. Przysłona max 8 to już optyka więc nie działanie celowe by upośledzić potencjalne możliwości.

    Znalazłem też jedną poważną wadę, poza wspomnianym tu już wcześniej pływaniem wynikającym z działania stabilizacji. Jeśli się operuje zoomem i w tym czasie przyłoży się oko do wizjera lub oddali, ekrany się nie zmienią.

  2. #102
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2018
    Miasto
    Rawa Mazowiecka
    Posty
    4

    Domyślnie

    Do ptaków i innych zwierzątek (nawet tych maleńkich albo w dużej odległości) sprawdza się dobrze.
    Posiadam go prawie rok. Sprawdza się zarówno w scenach tematycznych jak i przy ustawieniach manualnych. Zaćmienie księżyca rejestrowałam praktycznie z ręki i też nieźle wyszło.
    Mam natomiast problem z nagraniem panoramy.
    Ani poziomo, ani pionowo nie rejestruje.
    Niby wszystko odbywa się tak, jak w innych aparatach. Są strzałki, jest suwak pokazujący przesuwanie aparatu, a na koniec jest komunikat "Nie można nagrać panoramy".
    Zupełnie nie mogę sobie z tym poradzić.
    Może wiecie co zrobić, aby mi "łatwa panorama" w końcu zaskoczyła.
    Problem był z tym od początku.
    Poradzono mi tu sprawdzić, czy to nie wina karty.
    Wymiana karty pomogła na krótko. Panorama zaskoczyła może ze cztery razy i znów to samo.
    Ostatnio edytowane przez maga22 ; 30-07-2018 o 00:57

  3. #103

    Domyślnie

    @maga22 też pierwsze o czym pomyślałem to właśnie karta. Skoro wymieniłaś i coś się zmieniło (przynajmniej na chwilę) to powiedz mi jaką kartę miałaś wcześniej a na jaką zmieniłaś. Dodatkowo sprawdź czy jedna i druga jest na liście obsługiwanych (rekomendowanych) przez producenta do tego aparatu. Nie żebym był ortodoksyjnym zwolennikiem wiary w takie zapisy w instrukcji, ale w tym wypadku akurat to może mieć znaczenie.
    P900, D50 IR, D7000, NIKKOR AF-S 18-55 G ED, NIKKOR AF 35-135/3.5-4.5, YN-565EX

  4. #104
    Oszczędny w słowach Awatar gruniu
    Dołączył
    08 2014
    Miasto
    Kostrzyn nad Odra
    Posty
    83

    Domyślnie

    @maga22
    przywroc ustawienia fabryczne i napisz czy zadzialalo

    Cytat Zamieszczone przez dziennikarz Zobacz posta
    Znalazłem też jedną poważną wadę, poza wspomnianym tu już wcześniej pływaniem wynikającym z działania stabilizacji. Jeśli się operuje zoomem i w tym czasie przyłoży się oko do wizjera lub oddali, ekrany się nie zmienią.
    TRUE TRUE

  5. #105

    Domyślnie

    Skoro już do tego @gruniu wracasz to brakuje mi w P900 (a i wątpię by w P1000 to poprawili) brakuje mi takiego ustawienia ekranu i wizjera aby to działało a'la lustrzanka czyli w dużym skrócie ekran sobie a wizjer sobie.
    P900, D50 IR, D7000, NIKKOR AF-S 18-55 G ED, NIKKOR AF 35-135/3.5-4.5, YN-565EX

Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •