Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie budowa małego studia - pytania

    Witam wszystkich,

    planuje zbudować namiastkę studia w domowym zaciszu, chciałbym móc wykonywać sesje noworodkowe, rodzinne i portrety. Niestety pomieszczenie jakim dysponuje nie jest idealne ma wymiary 2,8m x 7m wysokość 2,3m wiec są spore ograniczenia przestrzenne. Sporządziłem wstępną listę zakupów ale nie jestem w 100% pewien czy dobrze myślę i tu mam sporo wątpliwości

    Chciałbym zakupić uchwyty ścienne + system łańcuszkowy na 2 tła, do tego oczywiście tła, szerokie na 2,7m co zajmie całą powierzchnie ściany.
    Do tego 2 lampy, tu proszę doradźcie które? mam kilka typów rozsądnych cenowo: quantuum move 300, up 300, pulse 300? nie wiem ile potrzebuje mocy?
    Kolejne wątpliwości pojawiają się jeśli chodzi o kwestie modyfikatorów, chciałbym mieć możliwość oświetlić całą postać, zastanawiam się nad sofboxem oktagonalnym 120cm i stripboxem 120 x 60 + gridy
    Lampy chce postawić na statywach quantuum air 395, z czego jeden z nich miałby byc statywem boom dwu funkcyjnym na bazie air 395 (tez nie wiem czy dobrze myślę), ale zastanawiam się również nad kompletem air 260 + poprzeczka boom do jednego z nich, nie wiem co będzie lepsze
    Ponadto wchodzi w grę beautydish i statyw do blend.
    W chwili obecnej posiadam 2x sb900, parasoli wszelkiej maści softbox 40 x 40, parę statywów chińskich i 2 blendy.
    Chce dodać że do tej pory ozywałem parasolek i softboxu reporterskiego wraz z sb900 w połączeniu z blenda, wiec doświadczenia z poważniejszymi modyfikatorami nie mam.
    Ponadto zależny mi na takiej konfiguracji abym mógł wykonywać zdjęcia również na dużych przesłonach rzędu f2, 2.8
    będę wdzięczny za wszelkie porady
    D750 l 24 1.4 l 35 1.8 l 50 1.4 l 85 1.4 l 180 2.8

  2. #2

    Domyślnie

    Cala sylwetka w pomieszczeniu o szerokosci 2.8m? Imo zapomnij. Gdzie lampy postawisz? Nie masz zupelnie jak odstawic oswietlenia, jak dojdzie modyfikator to polowe szerokosci zajmie, a gdzie miejsce na kontre z drugiej strony? Nie mowiac o wysokosci - nie dasz rady nawet lekko z gory zaswiecic.
    Do noworodkow predzej, ale to tez bedzie męczarnia, swiatlo bedzie sie tez od kazdej sciany i sufitu odbijac, mozliwosci kontrolowania swiatla beda naprawde znikome. W takim pomieszczeniu lampy 300ws to absolutny max - a jesli chcesz z mala glebia sie pobawic to szukaj 100-200ws z duza podzialka mocy. Albo olej to i na reporterskich zostan.

  3. #3

    Domyślnie

    wysokość 2,3m
    Lampy chce postawić na statywach quantuum air 395
    Te "395" to wysokość statywu, Ty masz 230, nie wystarczą trochę niższe?

    Obawiam się, że standardowego tła możesz nie powiesić - uchwyty wystają po bokach, tło to 272-275cm, plus kartonowa oś (wystaje po bokach), plus "gałki" uchwytów, plus "napęd" (łańcuszek). Ja to czarno widzę.

    Największy problem to szerokość, drugi - wysokość. Gdy ściany będą jasne, będziesz w dużym namiocie bezcieniowym, choć przy oświetleniu "na miękko" może to być zaleta (jedna lampa, a odbicia od ścian i sufitu załatwią wypełnienie). Oczywiście możesz wysłonić pomieszczenie, jednak sugerowałbym pozostawienie jasnych, nawet białych ścian, i tylko wieszanie na ścianach (na szynach, lub haczykach) czarnych tkanin (lub jakiejś włókniny) w razie konieczności. Ciemnoszare pomieszczenie nie wpływa na dobry nastrój

    Moc lamp - 300Ws powinno wystarczyć, ale szukaj z regulacją w dół większą niż 1/32.
    Pisałeś o boomie - wiesz o tym, że aby boom stał stabilnie to po drugiej stronie niż lampa jest wysunięta dźwignia z przeciwwagą? U Ciebie nie ma gdzie tego wysunąć. Poza tym same statywy stojące z rozłożonymi nogami zajmują sporo miejsca, jeśli to ma być stałe studio, zastanawiałbym się nad mocowaniem lamp na ścianach - ramiona ścienne (wtedy nic nie pęta się po podłodze, lampę dosuniesz do samej ściany-przy statywie to niemożliwe).
    Strip 60cm? Mówiąc o stripie mam na myśli np. 40x140, nie 60x120 lub 80x140
    Gdy będziesz wybierać softboxy to jak piszesz tylko z gridami (nie sieją tak szeroko światłem, możesz je bardziej ukierunkować), słoneczko też z gridem (i raczej białe).
    Ostatnio edytowane przez r_m ; 02-03-2015 o 12:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •