Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    Zasłoń wizjer podczas robienia zdjęcia. Na 99% to światło, które dostaje się do wnętrza aparatu przez wizjer

  2. #12

    Domyślnie

    Dziękuję Ci bardzo za pomoc. Całkowicie zapomniałem ale i też nie spodziewałem się że wizjer trzeba zastawić. Robiłem kiedyś zdjęcia nocne i wizjer zamykałem ale różnicy w zdjęciach nie było. Może dlatego że w nocy i ciemno było ale czas naświetlania również długi był. Ale wracając do Podczerwonych zdjęć Zrobiłem dzisiaj próbę z zasłoniętym wizjerem i bez i faktycznie jak było bez zasłonięcia to smuga wychodziła a jak zasłoniłem już jej nie było. Po za tym zdjęcie zyskało trochę na ostrości podczas zasłonięcia wizjera.

    Jeszcze raz bardzo dziękuję za cenne rady.

    Czy po mimo tej smugi w tych zdjęciach można stwierdzić że aparat nadaje się do robienia takich fotek?
    Po za tym mam również pytanie z innej beczki. Mam filtr HOYA UV Pro1 Digital, bardziej ochronie na obiektyw, ale kiedyś wychodząc z domu podczas ustawiania trybów zahaczyłem tym filtrem o klamkę i powstała na nim rysa dość spora bo przez ponad połowę filtra. Od brzegu do środka. Robiąc zdjęcia póki co nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków w zdjęciach typu odblaski czy jakieś przebarwienia. Co zrobić raczej nie używać i wymienić na coś innego czy zostawić go?
    Czasami mi się wydaję że na tym moim obiektywie kitowym 18-105 zdjęcia mi wychodzą jakieś nie ostre i to robione przy dobrym świetle na dworze. Myślałem że przy takim aparacie zdjęcia powinny być jak "żyleta" wyraziste.
    Ostatnio edytowane przez msyguda ; 13-04-2015 o 18:56

  3. #13

    Domyślnie

    Z D7100 nie zrobisz dobrego zdjęcia IR - ma on na matrycy za silny filtr eliminujący podczerwień (+ dodatkowo programową eliminację IR). Do tego typu fotografii najlepsze są aparaty sprzed 10 i więcej lat (D70, D50, D200, D2X itp.), które miały słaby filtr antyIR. Można je kupić second-hand za niewielkie pieniądze. Sam robiłem zdjęcia IR z Hoyą na D70; wychodziły b. dobrze. Wbrew temu, co napisano powyżej, D200 też ma słaby filtr antyIR (i nie ma programowej eliminacji podczerwieni), pewnym problemem jest tutaj silny filtr przeciw morze, co wydłuża czas ekspozycji w IR. Stąd spore szumy, które zresztą są zmorą tego aparatu na wyższych iso. Ale po wymianie filtra tutaj: http://www.lifepixel.com/, zdjęcia są super.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Z D7100 nie zrobisz dobrego zdjęcia IR
    Jako że wiosna i się wszystko zazielenia, chciałbym odświeżyć temat. Mam właśnie d7100 i filtr Cokin 007, chciałbym powalczyć z tematem. Problemem jest ręczne ustawienie balansu bieli - nie udaje się go złapać. Czy mógłby ktoś przesłać mi zdjęcie z właściwie ustawionym balansem do IR? Wtedy wczytałbym je do swojego aparatu. Może pomogłoby to uzyskać odpowiednie kolory. No, chyba że odpowiecie, żeby sobie dać spokój z niezmodyfikowanym D7100 do IR.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrzejo Zobacz posta
    Jako że wiosna i się wszystko zazielenia, chciałbym odświeżyć temat. Mam właśnie d7100 i filtr Cokin 007, chciałbym powalczyć z tematem. Problemem jest ręczne ustawienie balansu bieli - nie udaje się go złapać. Czy mógłby ktoś przesłać mi zdjęcie z właściwie ustawionym balansem do IR? Wtedy wczytałbym je do swojego aparatu. Może pomogłoby to uzyskać odpowiednie kolory. No, chyba że odpowiecie, żeby sobie dać spokój z niezmodyfikowanym D7100 do IR.
    daj sobie spokój albo kup jakieś d50/d70... nie trzeba przerabiać
    Ja robiłem na D70 i działało bez problemu. WB ustawić musisz sam... nie ma wzorca. O danej porze w danym miejscu trawa będzie miała inny odcień niż ktoś kto Ci wyśle z innego miejsca.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    daj sobie spokój albo kup jakieś d50/d70
    Dzięki, tak właśnie zrobię

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •