Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Caffenol

  1. #1

    Domyślnie Caffenol

    Szukałem, szukałem i nic nie wyszukałem na forum, więc grzecznie pytam:

    Czy w kawie ktoś z Was woła może?

    Niedawno Maciek Lesniak mnie zaraził Caffenolem i od ego czasu mniej piję kawy (ale zużycie jej u mnie w domu jest trzykrotnie większe).
    Póki co, eksperymentuję z temperaturą i składem, ale efekty są całkiem fajne.
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  2. #2

    Domyślnie

    Raz spróbowałem, nie porwało mnie
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  3. #3

    Domyślnie

    Mnie jara. Między innymi dlatego, że mogę go do zlewu wylać z czystym sumieniem. Nie, zebym był EKO, ale zawsze na duszy lżej, jak się nie czyni zła dla planety. :P

    Ja teraz głównie papier tym wołam. O wiele ładniej wygląda niż np. po Rodinalu :P
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  4. #4

    Domyślnie

    https://www.youtube.com/watch?v=5D10KFSbaPE

    haha- pierwsze słyszę.

    srebro żeby się wykrystalizowało potrzebuje substancji organicznej. witamina C jest tutaj tym czynnikiem? Kiedyś podobno można było wywoływać filmy w wodzie z wisły- bo była zanieczyszczona fenolem, mac gajwer wywołał film w soku z grejpfruta ...
    co dalej? białko kurze?
    Nie - energia wiatru i turbin wodnych przedwarzana na prąd którym można ładować baterie cyfrówek i łapać fotony na matrycy w formie zerojedynkowej.
    Byłoby chyba trochę zbyt hipsterskie zbudowanie ogniwa z kilku jabłek i płytek miedzianych i cynkowych podłączonych kablem do aparatu by powiedzieć że to taka innowacja organiczno cyfrowa

    Efekty pokaż- nie ważny sposób tylko dzieło
    coolpix L29

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Skibek Zobacz posta
    Szukałem, szukałem i nic nie wyszukałem na forum, więc grzecznie pytam:

    Czy w kawie ktoś z Was woła może?[...]
    Tu masz i przepisy, i składniki, i efekty, i dyskusję
    To, co widzisz, nie jest tym co widzisz.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NegLTD Zobacz posta
    Efekty pokaż- nie ważny sposób tylko dzieło
    Póki, co testuję.
    Tak to mniej więcej wygląda na papierze:


    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  7. #7

    Domyślnie

    Odkopię temat.
    Ktoś się w to bawi jeszcze? Niech podzieli się swoimi doświadczeniami, ja po wywołaniu kilku filmów wciąż mam problem z dość dużym ziarnem, nie wiem co może być tego przyczyną, temperatury i czasu pilnuję, składniki dokładnie odmierzone i ciągle to samo. Wołałem Fomapana 200 (6x6) i Ilforda 400 (135) i dodam, ze to moje pierwsze filmy jakie wołałem sam, może coś robię żle, albo taki ich urok.
    D300, F90x, F401: S17-50, N70-210/4, N35-105
    Praktica MTL 5B, MTL 3 : Helios 44m-4, Revuenon 135 2.8. Pentor 28 2.8, Domiplan 50 2.8
    Zorka 4, Fied 5, Smiena Symbol, Lubitel 166 U, Agfa Isolette II

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •