Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Wybór lustrzanki

    Witam wszystkich,

    jestem nowy tutaj, także z góry wszystkich pozdrawiam (mam nadzieję, że dział dobry - tylko tu mogłem zamieścić nowy post w miarę bezinwazyjnie)

    Chciałbym prosić o pomoc w wyborze aparatu - wiem, że wątków jak ten jest mnóstwo, jednak już kilka tygodni zastanawiam się nad lustrzanką i nie mogę się zdecydować. Przebrnąłem przez sporo wątków, jednak i to mi nie pomogło.

    Cały czas jadę na Olympusie E510 (mam go już chyba z 8 lat) do tego mam kitowe szkła 14-42 oraz 40-150. Sporo pożyczałem od znajomego szkieł na M42 - dosyć fajnych jasnych szkiełek + makro (głównie odwrócone). Nie mam już do nich dostępu.

    Jak widać, muszę zmienić cały system. Fotografuje tylko i wyłącznie hobbistycznie, w większości na zewnątrz przy dobrych warunkach (rzadko w domu, rzadko portrety), z reguły krajobrazy, większość statyczne obiekty - czasem jakiś ruch. Również zdjęcia nocne (do tego chciałbym trochę wrócić do makro). Pierwotnie czaiłem się na aps-c z obiektywem ala 18-100 - gdyż czasem chcę pstryknąc szybką fotkę w pracy - gdzie nie zawsze mam czas na zmianę szkła i taki typowo wycieczkowy obiektyw byłby w sam raz. Nie mam z zwyczaju obrabiać zdjęć, czasem tylko posiłkuję się PS. Ważne jest dla mnie aby zestaw był w miarę przenośny (nie będę używać gripów, ani lamp zew.) - z racji ostatnich ciągłych podróży zabieram tylko aparat + 2-3 obiektywy, extra bateria.

    Teraz już sam nie mogę się zdecydować. Aparat jak Olympus - chciałbym wybrać na wiele lat i nie zmieniać go przez dłuższy czas. Szczególnie, że muszę zainwestować w szkła.

    Pierwotnie na celowniku miałem D7100 lub 70D (naczytałem się też ostatnio o D610 i te wszystkie posty mi namętliły w głowie).

    Jeżeli chodzi o mój budżet chciałbym się zamknąć w 5 (5,5) tysiącach dla aps-c (ewentualnie 9 dla FF) - budżet mogę lekko nagiąć. Sprzęt chciałbym kupić nowy.

    Prosiłbym o informacje czy w moim przypadku jest sens zwracać uwagę na FF (miałem kilka razy w rękach Canona 5D MII i wyglądało to bajkowo - tylko co tu porównywać do Olympusa E510).


    Dzięki za wszystkie sugestie.

  2. #2

    Domyślnie

    Mam ff i mam epl5.
    Mz nie ma powodu żebyś taszczył wielki aparat, jesli mozesz miec lekko.
    Olek to fajny system. Zobacz nowości. Szkła juz masz...
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  3. #3

    Domyślnie

    waga rulez jak się już zadomowiłeś to może rzeczywiście pozostań przy Olku
    Na razie D90 i D7100, S150 Macro, T116, N35, S50 1,4 S50-150, S900 i statyw całkiem dobry Fajne hobby i tyle
    http://pawelmeszynski.flog.pl/

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawelpiotrm Zobacz posta
    waga rulez jak się już zadomowiłeś to może rzeczywiście pozostań przy Olku
    Szczegolnie ze wyszła nowa piątka wlasnie i zbiera same dobre opinie...
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi, zerknąłem na te Olympusy - ale jednak chciałbym coś normalych gabarytów - wygląda jak kompakt. Nie zrozumcie mnie źle - sprzęt przenośny to dla mnie normalnych gabarytów body + 2 (do 3 obiektów) lub 1 + spore tele. Nie używam gripów ani lamp, nie mam takiej potrzebny - także body fajnie jakby było normalnych "lustrzankowych" gabarytów. Tak aby było je czuć w ręce.

    Co do Olympusa to nie zostawiam dla siebie starego zestawu (oddaje młodocianemu amatorowi fotografii) - także nie będę miał użytku z tego sprzętu jak i obiektywów. Pierwotnie kupiłem Olympusa bo znajomy miał, miałem dostęp do kilkunastu obiektywów - było fajnie (i tanio ;P) - teraz niestety wyjechałem i dostęp się urwał. A i aparat już swoje lata ma i brakuje mu trochę do nowych puszek.

  6. #6

    Domyślnie

    No to d7100 i N17-55 f2,8.
    Na poczatek.
    Kolejne to N70-200 f2,8.
    Grip.
    Jakies szkła inne pozniej.
    I tyle.

    A ff odpuść sobie...
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ptak Zobacz posta
    ................ Fotografuje tylko i wyłącznie hobbistycznie, w większości na zewnątrz przy dobrych warunkach (rzadko w domu, rzadko portrety), z reguły krajobrazy, większość statyczne obiekty - czasem jakiś ruch. Również zdjęcia nocne (do tego chciałbym trochę wrócić do makro). .................................................. ............Jeżeli chodzi o mój budżet chciałbym się zamknąć w 5 (5,5) tysiącach dla aps-c (ewentualnie 9 dla FF) - budżet mogę lekko nagiąć. Sprzęt chciałbym kupić nowy.

    ....................
    Mając na względzie dokładnie to co napisałeś powyżej , kupiłbym :
    d7000 z kitem 18-105 + Sigma 10-20/zm.św (do krajobrazu) + Tokina 100 (do makro);
    to dokładnie 5,5 tyś za nowy w/w sprzęt.
    Ewentualnie zamiast d7000 , ze względu na spore niebezpieczeństwo trafienia na felerny egz. rozważyłbym, za dopłatą d7100
    Ostatnio edytowane przez Archibald6803 ; 16-02-2015 o 21:03

  8. #8

    Domyślnie

    Myślę, że właśnie będę celować w kit + coś ala Sigmę 10-20 (stałe światło droższe o kilka stów warto?) i raczej nie będę ryzykować z 7000 (dołożę do 7100)

    Pytanie trochę z innej beczki - czy jest sens czekać na premiery nowych body z nadzieją, że stare modele stanieją? Czy można liczyć na jakiś nowy cashback - z tego co widzę, zeszłoroczny program był całkiem przyjemny.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ptak Zobacz posta
    ..........będę celować w kit + coś ala Sigmę 10-20 (stałe światło droższe o kilka stów warto?) .......
    Do krajobrazu nie warto

    Cytat Zamieszczone przez ptak Zobacz posta
    ...........Pytanie trochę z innej beczki - czy jest sens czekać na premiery nowych body z nadzieją, że stare modele stanieją? Czy można liczyć na jakiś nowy cashback - z tego co widzę, zeszłoroczny program był całkiem przyjemny.
    Jak się nie spieszy to zapewne jest sens

  10. #10

    Domyślnie

    Czy jest na rynku jakieś dobre tele które można by podpiąć do EPL5?
    D7500, N50 1.8, N70-300 AF-P

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •