Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Zdecydujcie się, o jakim modelu mówicie...
    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    O D300 i D700.
    Cytat Zamieszczone przez vetguy Zobacz posta
    Tak jak w tytule na moim d5200 W live view mam zawsze bf z moja sigma 17-50os. Przeszukałem internet i ciężko jest znaleźć coś na ten temat. Zazwyczaj ostrzenie na zasadzie detekcji kontrastu uważa się za referencyjne. Niestety w chwili obecnej nie mam innego obiektywu do sprawdzenia ale z d300 sigma przez live view ostrzy dobrze.
    Dopiero dwie strony wątku, a już nie wiadomo o co chodzi
    Nie ma się czym chwalić

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Johny42 Zobacz posta
    Dopiero dwie strony wątku, a już nie wiadomo o co chodzi
    No właśnie Wracając do meritum , jeżeli ktoś z KUTNA bądź okolic mógłby uzyczyc obojętnie jakiego nikonowskiego obiektywu do sprawdzenia body to rozwialoby wszelkie wątpliwości.
    d300+S17-50OS

  3. #23

    Domyślnie

    Kupiłem 35 1.8 i na LV ostrzy dobrze, także o dziwo to sigma powoduje bf ale tylko z d5200 bo z d300 jest dobrze. Także zwracam honor serwisantom nikona
    d300+S17-50OS

  4. #24

    Domyślnie

    Mam podobny problem z D7200 i S 17-50, tak przy detekcji fazy jak i w trybie LV występuje FF lub BF. Sigma na pewno nadaje się do kalibracji bo na 17mm jest FF a na 50mm BF ale czy to może mieć wpływ na ustawianie ostrości w LV, teoretycznie powinno być ostro a rzekłbym, że wada ujawnia się z większą siłą. Może to uszkodzony układ AF w puszce? Miał ktoś jeszcze taką przypadłość?

  5. #25

    Domyślnie

    Ja tak miałem na LV - na mniejszych ogniskowych był FF, gdzieś w środku prawie dobrze, długie ogniskowe miały BF. Efekt FF/BF tym wiekszy im wieksza odległość od obiektu. Zestaw D7200 + Sigma trafiły do kalibracji do Gdyni. Pierwsze próby po serwisie dość obiecujące, ale jeszcze nie miałem czasu/okazji na dłuższe sprawdzenie obiektywu w warunkach normalnego fotografowania.
    Ostatnio edytowane przez Keszelski ; 19-02-2017 o 12:19

  6. #26

    Domyślnie

    W moim zestawie af nie trafia ani w LV ani przy detekcji fazy, nie mam innego obiektywu by sprawdzić czy to kwestia szkła czy też body.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •