Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2006
    Miasto
    Rzeszów/Lubaczów
    Posty
    19

    Domyślnie Drukarka Epson L800 - przekręcone, krzywe wydruki

    Kłaniam się,

    pod koniec tamtego roku kupiłem L800 z przeznaczeniem do druku zdjęć mniejszych formatów i zastosowań biurowych. Okazało się niestety, że drukarka przekręca lekko w prawo (zgodnie z zegarem) wydruk w stosunku do arkusza papieru. Oczywiście przy wydruku zdjęć bez ramek tego nie widać, ale jeśli są rameczki albo drukuję np. dyplom z ramką albo jakieś inne grafiki z liniami równoległymi do krawędzi papieru, to już wtedy widać przekręcenie.
    Drukarka została wysłana do serwisu na gwarancji, ale ponoć ten typ tak może robić ze względu na zaciąganie papieru tylko jedną rolką...

    Czy może ktoś z forumowiczów sprawdzić u siebie, czy wydruki tez są przekręcone?

    Joe
    Agfa Isolette III '56

  2. #2

    Domyślnie

    u siebie nie zauważyłem tego typu problemów, a ostatnio drukowałem na a4 sporo okładek, które wymagały przycinania z każdej strony, więc zapewne by mi się taka przypadłość w oczy rzuciła.

  3. #3

    Domyślnie

    Takie przekręcenie występuje, gdy drukarka krzywo łapie papier.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2006
    Miasto
    Rzeszów/Lubaczów
    Posty
    19

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że serwis wyprostuje zaciąganie papieru, bo nie wyobrażam sobie krzywych wydruków oddawanych klientom...
    Agfa Isolette III '56

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2006
    Miasto
    Rzeszów/Lubaczów
    Posty
    19

    Domyślnie

    Nadzieja prysła... Dla ciekawych test do wydrukowania bez ramek i skan wydruku z mojej drukarki.
    Agfa Isolette III '56

  6. #6

    Domyślnie

    Zdecydowana większość drukarek A4 i A3 pobiera papier jedną rolką (o ile nie mają np. tzw.air feed), więc tłumaczenie, że ten typ tak ma jest lekko naciągane. Za poprawne ułożenie papieru (o ile nie jest masakrycznie skrzywiony już podczas pobierania) odpowiada registracja. W tym Epsonie jeśli mnie pamięć nie myli prostowanie papieru odbywa się w górnej prowadnicy papieru, która go "prostuje" za pomocą rolek osadzonych na trzech sprężynach (lewa, środkowa, prawa). Jeśli jedna z tych sprężyn niedomaga (szczególnie któraś ze skrajnych) efekt w postaci "kopniętego" obrazu będzie widoczny. Inny powód to "skręcony" szkielet/rama drukarki na skutek upadku/rzutu pudełkiem na odległość podczas transportu/magazynowania itp.

    I teraz gorsze wieści: sam tego raczej nie naprawisz, bo poza ewentualnymi częściami potrzebujesz także serwisowe oprogramiwanie Epsona do ustawienia m.in. pozycji pierwszego pixela (first dot position adjustment) i innych regulacji, gdyż korektę "kopniętego" obrazu można także w pewnym stopniu realizować programowo.

    Pewnie się zastanawiasz dlaczego serwis tego nie naprawił...cóż...istnieje coś takiego jak specyfikacja produktu i zakres możliwych "odstępstw od ideału". Jeśli przesunięcie w okolicach 1mm mieści się w granicach błędu dostaniesz info z serwisu, że wszystko jest OK. C'est la vie...
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2006
    Miasto
    Rzeszów/Lubaczów
    Posty
    19

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź z bardzo ciekawymi informacjami. Sam tego nie będę próbował naprawiać gdyż drukarka jest na gwarancji więc pojechała do drugiego serwisu.
    W każdym razie nie odpuszczam i jeśli ta wizyta nie rozwiąże problemu, to będzie oznaczało że Epson, zasłaniając się tolerancją parametrów, poważnie narusza interes klienta nie informując go o tym przed zakupem...
    Agfa Isolette III '56

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2006
    Miasto
    Rzeszów/Lubaczów
    Posty
    19

    Domyślnie

    Pragnę tylko zameldować, że drukarka została wymieniona (już chwilę temu) na nową. Co prawda też lekko kosi wydruki, ale jest to już do zaakceptowania.
    Agfa Isolette III '56

  9. #9

    Domyślnie

    Pozwolę sobie odświeżyć temat zapytując użytkowników Epsona L800 i L805 - jak to u Was wygląda ? Czy faktycznie to taki powszechny problem?

  10. #10

    Domyślnie

    Mam L1800 i też zdarza się że jest krzywo. Co bardzo dziwne nie zawsze. Czasem też ramka nie jest skośna ale nie równa za to. Ilość białego z jednej strony jest większa a z drugiej mniejsza. Najlepsze ze dzieje się tak przy wielu koniach tego samego. Na niektórych jest ok na innych krzywo
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •