Close

Strona 11 z 51 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 504

Wątek: Samsung NX500

  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    znaczy mozesz uzywac aparatu BEZ wlozonej baterii zasilajac TYLKO ladowarka/zasilaczem, ktory byl w komplecie z NX30?
    W NX30 MUSI być włożony akumulator żeby działał podłączony do ładowarki.

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    W NX30 MUSI być włożony akumulator żeby działał podłączony do ładowarki.
    no, wiec wlasnie tak samo jest w NX1 a chcialem znalezc sposob na zasilenie aparatu bez wlozonego akumulatora. moze jakas samorobke zmontuje, ktora bedzie udawala akumulator. musze pomyslec. szkoda, ze do profesjonalnego sprzetu nie przewidziano zasilacza sieciowego.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    znaczy mozesz uzywac aparatu BEZ wlozonej baterii zasilajac TYLKO ladowarka/zasilaczem, ktory byl w komplecie z NX30?
    A tego to nie wiem zawsze włączałem aparat z akumulatorem włożonym do aparatu.
    A to stanowi jakiś problem kiedy akumulator jest włożony?
    W sumie wydaje mi się, że lepiej aby był włożony bo w razie przerwy w dostawie prądu robi za UPS
    Z laptopa też nie wyciągam akumulatora kiedy podpinam go do sieci.

  4. #104

    Domyślnie

    Nie włączy się bez akumulatora w środku. Żaden.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  5. #105

    Domyślnie

    Żeby działał bez aku musiałby mieć w środku zasilacz. Prąd przemienny przekształcić na stały. Przewód ciągle podłączony do aparatu, najlepiej na statywie, bez zmian uchwytu... Przy zmianach uchwytu ciągle uważać na kabel...
    Słabo to widzę. Lepiej zapasowy aku - mniej problemów a poręczniejsze rozwiązanie.
    Ewentualnie w gripie zamontować zasilacz... Pytanie tylko, po co?
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    Żeby działał bez aku musiałby mieć w środku zasilacz. Prąd przemienny przekształcić na stały.
    ?????
    Przecież do gniazda Micro USB podawane jest napięcie stałe 5V. Z zasilacza zewnętrznego.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    ?????
    Przecież do gniazda Micro USB podawane jest napięcie stałe 5V. Z zasilacza zewnętrznego.
    dokladnie. tam juz 'wchodzi wyprostowane' 5V, wiec teoretycznie by mogl dzialac.
    moje pytanie wynika z zerowej dostepnosci oryginalnego akumulatora do NX1. czesto mam tak, ze podglad na LCD mam przez kilka/kilkanacie minut zeby zrobic 1 zdjecie w odpowiednim momencie. taki sposob fotografowania powoduje, ze czasem na 1 pelnym aku zrobie z 50 zdjec. to jest prosta droga zuzycia akumulatora w mega szybkim tempie.

    wymyslilem, ze kupie jakis zamiennik, byle padake po to tylko zeby mi aparat dzialal z podlaczona ladowarka. jak padnie zamiennik to mniej szkoda niz oryginalu, ktory zostawie sobie na fotografie poza domem.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  8. #108

    Domyślnie

    Nominalna maksymalna wydajność prądowa USB to 0,5A (choć oczywiście są zasilacze, zdolne podać więcej). Myślę, że pobór prądu przez aparat jest większy. Dlatego, jeśli włączymy aparat podłączony do ładowarki USB, będzie on pobierał z akumulatora więcej prądu, niż ładowarka będzie doładowywała. Przynajmniej w czasie robienia zdjęć, bo w trybie oczekiwania/celowania pobór prądu jest trochę mniejszy.
    co innego w przypadku aparatów, które mają gniazdo zasilania zewnętrznego - ale one z kolei nie pozwalają ładować aku w aparacie.
    Ostatnio edytowane przez puch24 ; 17-02-2016 o 21:12
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  9. #109

    Domyślnie

    moj zasilacz/ladowarka z kompletu daje 2A co jest az nadto zeby aparat dzialal bez aku, ale widocznie jakis scalak pilnuje zeby nie uzywac aparatu bez aku.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  10. #110

    Domyślnie

    Ja też mam zasilacz USB 2A, ale aparat nie ciągnie aż tyle. Jego elektronika na pewno ogranicza maksymalny pobierany prąd.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

Strona 11 z 51 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •