Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    Ale kwiatek jest na ISO 1250 i też by mu się z 1/2EV więcej przydało... Nie oczekuj cudów od tej matrycy i przestań oglądać 100% powiększenia Pamiętaj, że wyciąganie z cieni i podnoszenie ekspozycji podczas obróbki, to nic innego, jak podnoszenie ISO. Mówiąc wprost: pewnie lepiej by to wyglądało, gdybyś kwiatka zrobił na ISO1600.
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  2. #22

    Domyślnie

    Jakie 100% powiększenia? Przecież ten banding wali po oczach nawet po przeskalowaniu do 1000p. Ile razy mam powtarzać, że nie dotykałem suwaków?
    Ostatnio edytowane przez Umbra ; 15-03-2015 o 10:26

  3. #23

    Domyślnie

    Jak już jesteśmy przy bandingu. Znacie jakiś dobry sposób w lightroomie by to zniwelować?
    Z6I/II/28/50/85
    www

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madnessmilo Zobacz posta
    Jak już jesteśmy przy bandingu. Znacie jakiś dobry sposób w lightroomie by to zniwelować?
    Tak: naświetlić prawidłowo kadr zanim trafi do LR

    A tak poważniej, to po wywołaniu można się pobawić jakimś pędzlem zmiękczającym o dość dużej sile jeśli zdjęcie na to pozwala (nie ma istotnych detali w zapaskowanych bandingiem rejonach). D7100 ma banding, 5DMK3 ma, więc nie oczekujcie od dużo starszych matryc, że przy skopanej ekspozycji banding się nie pojawi.
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SerU Zobacz posta
    ... D7100 ma banding, 5DMK3 ma, więc nie oczekujcie od dużo starszych matryc, że przy skopanej ekspozycji banding się nie pojawi.
    W D90 (ta sama matryca co w D5000) nie spotkałem się z takim bandingiem jaki tutaj widzę. Szczególnie, że nie było wyciągane. Nie znam się na hardłerze, ale kolega wspomina, że na początku tak nie było. Może jakaś usterka. Nie ma też co od razu zakładać, że ekspozycja skopana. Często scena jest na tyle wymagająca, że pozwala jedynie naświetlić na światła lub cienie. Zazwyczaj wybieram to pierwsze, bo z Nikona ze świateł nigdy nie umiałem za wiele odzyskać. W D90 tak robiłem i nie miałem problemów z bandingiem.

  6. #26

    Domyślnie

    Hmm...Widziałem taki banding u siebie na D300s może ze dwa razy i ewidentnie była to wina źle dobranej ekspozycji (w każdej puszcze mam ADL na OFF). Nie twierdzę, że usterki w D5000 kolegi Umbra nie ma, ale nie pokazał nam (ani nie napisał) co się dzieje przy niższych ISO (pomiędzy 400 a 800). Jeśli tam bez ruszania suwaków przy prawidłowej ekspozycji wyjdą paski, to aparat trafiony. Jeśli nie, to trzeba szukać przyczyny gdzie indziej.
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •