Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Samsung NX1

  1. #1

    Domyślnie Samsung NX1

    Cześć, dłuuugo się nie pokazywałem na forum... życie


    W związku ze sporym zainteresowaniem nowym modelem Samsunga jako jego posiadacz chciałem podzielić się tym co mam
    Mam ponownie przyjemność uczestniczyć w programie Imagelogger, w związku z tym od ponad tygodnia jestem bardzo zadowolonym posiadaczem NX1.
    Niestety nie dotarły do mnie najnowsze obiektywy i grip, ale za to mogę sprawdzić jak działają poprzednie szkła.
    Do tej pory miałem kilka modeli NX, a ostatni był NX20.
    Pomiędzy NX1 i NX20 jest moim zdaniem przepaść , nie miałem okazji używać NX30 więc może nie jest ona tak duża.

    Jedynka w porównaniu do poprzednich modeli jest duża ( osobiście bardzo mi to odpowiada ), ale nadal trochę mniejsza i lżejsza niż lustrzanki.
    Do wykonania nie mam zastrzeżeń, poza miejscem na kartę SD - karta po wysunięciu jest zbyt płytko i trochę ciężko ją wyciągnąć.
    Sprzęt prezentuje się bardzo solidnie, chociaż obawiam się o to jak będzie działał dotykowy wyświetlacz za jakiś czas.
    Dotykowy wyświetlacz w aparatach tego typu zawsze uważałem za jakąś fanaberię - teraz już tak nie myślę.
    Co prawda nie wyobrażam sobie obsługi aparatu w trybie Zombie, ale gdy położy się go na ziemi i odchyli ekran, okazuje się, że robienie zdjęć za pomocą dotyku jest przydatne - można wybrać kilka wariantów.
    Nie ogarnąłem jeszcze wszystkich możliwości aparatu, ale ostrzenie działa błyskawicznie nawet w złych warunkach oświetleniowych, tryb seryjny - 22 pliki RAW ( 30-38MB) - za jednym naciśnięciem spustu migawki - aparat w zasadzie od razu jest gotowy do pracy, nie czeka się na zapis pików tak jak w poprzednich modelach.
    Migawka działa cichutko z jak by wygłuszonym klapnięciem.
    Wysokich czułości jakoś nigdy często nie używałem, jak dla mnie jakość zdjęć przy ISO3200 jest więcej niż bardzo dobra, wyższych jeszcze nie używałem.

    Niestety nie wiem na obecną chwilę, kiedy i w jakiej cenie będzie dostępny NX1.

    Jeżeli macie jakieś pytania to dawajcie, postaram się na nie odpowiedzieć, lepiej wychodzi mi robienie zdjęć niż pisanie

    Zdjęcia zostały wykonane aparatem Samsung NX1 otrzymanym od firmy Samsung Electronics. Co, Ltd.

    1 ISO3200
    Spin by Daniel Kulinski, on Flickr

    2
    Enjoy a chess game by Daniel Kulinski, on Flickr

    3 ISO1600 zdjęcia w świetle mieszanym, sztucznym.
    AG-3 by Daniel Kulinski, on Flickr

    4
    AG-11 by Daniel Kulinski, on Flickr

    5
    AG-14 by Daniel Kulinski, on Flickr

    6
    AG-16 by Daniel Kulinski, on Flickr

    7
    Lens distortion by Daniel Kulinski, on Flickr

    8
    Food lessons by Daniel Kulinski, on Flickr

    9
    Yay by Daniel Kulinski, on Flickr

    10
    Ninja style by Daniel Kulinski, on Flickr

    11
    Point on the wall by Daniel Kulinski, on Flickr

    12
    It's snowing by Daniel Kulinski, on Flickr

    Tu link do reszty, staram się aktualizować w miarę często
    https://www.flickr.com/photos/didmys...57649908912507

  2. #2
    sv
    Gość

    Domyślnie

    To jest aparat stworzony do filmu, a Ty go profanujesz robieniem zdjęć A tak na poważnie, chciałem go kupić (do filmowania), ale niestety w Polsce jest niedostępny, bo Samsung Polska woli sprzedawać telefony

  3. #3

    Domyślnie

    Ja wolę filmy oglądać może się jakoś zmuszę i spróbuję filmowania.
    Z dystrybucją jest to niestety wola "nieba", ale miejmy nadzieje, że pojawi się szybko w sprzedaży.

  4. #4

    Domyślnie

    Daniel*1977 mogles wrzucic te zdjecia do tematu Samsung NX

  5. #5

    Domyślnie

    Nie ma problemu, chyba że jest na sali moderator

  6. #6

    Domyślnie

    Jak sprawdza się af-s af-c w cięższych warunkach gdzie iso 3200-4000 to minimum Wstaw też ze 2-3 rawy na wyższych iso typu 4000-6400
    http://www.kubakoziol.pl - moja pasja, fotografia pejzażu

  7. #7

    Domyślnie

    Zrobiłem na szybko 3 zdjęcia na ISO 6400.
    Z wtyczką tylko RAW wyeksportowany do JPG, osiedle 4 pliki - RAW > JPG
    Moim zdaniem AF w złych warunkach oświetleniowych spisuje się bardzo dobrze. Na załączonych zdjęciach, ostrość łapana była na środku, na najwyższym piętrze z jasnym oknem.
    Odszumianie w aparacie ustawione na "normal", można wybrać 4 tryby: brak, niskie, średnie wysokie.


    6400_DNG_JPG_ by Daniel Kulinski, on Flickr

    6400_JPG_JPG_F8 by Daniel Kulinski, on Flickr

    6400_DNG_JPG_F8 by Daniel Kulinski, on Flickr

    6400_JPG by Daniel Kulinski, on Flickr

    6400_DNG_JPG by Daniel Kulinski, on Flickr

    Tu można pobrać pliki wyeksportowane oraz prosto z aparatu

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki ! Pytam się odnośnie af ponieważ czytałem na necie test fotografa z innego kraju i pisał że w kiepski warunkach af nie daj zbytnio rady, natomiast w dobrych warunkach jest supcio ;/ Iso 6400 ładnie wygląda, myślę że lepiej niż w moim staruszku d700
    http://www.kubakoziol.pl - moja pasja, fotografia pejzażu

  9. #9

    Domyślnie

    Aparat jest bardzo świeży, na pewno sporo w nim mogą jeszcze oprogramować.
    Dopiero co wyszedł nowy FW, który wniósł masę poprawek, więc mają co robić.
    Jak będę miał chwilę, to spróbuję go w podziemnym garażu pomęczyć, gdzie jest dosyć ciemno i światło jarzeniowe.
    AF testowałem na córkach - dawał radę

  10. #10

    Domyślnie

    Daniel!
    Wiesz że czekam na Twoje nowe zdjęcia! Nie chromol mi tu o sprzęcie!

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •