Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Elektryk samochodowy - Immobilizer

    Jeśli ktoś tu na forum ma doświadczenie w tym temacie będę wdzięczny za informacje.
    Samochód to Daewoo Matiz, ma fabrycznie zamontowany immobilizer, chciałbym zmienić w samochodzie sterownik silnika ECM na nowy, podobno nowy sterownik nie jest kodowany, tzn. ma wyzerowaną pamięć immobilizera.
    Czy po wymianie sterownika uruchomię samochód, czy sterownik trzeba będzie zakodować pod istniejące immo.
    Szukam wszędzie informacji na ten temat ale nikt nie jest w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi, gdzieś wyczytałem że nowy sterownik ECM przy pierwszym uruchomieniu silnika zczyta sobie kod immobilizera i go zapamięta.
    Tak wygląda to urządzenie w Matizie: Komputer, stacyjka, immobilizer matiz
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  2. #2

    Domyślnie

    Immobilizer jest powiązany z nr VIN. VIN jest wprowadzony do ECM. Do nowego ECM za pomocą narzędzia diagnostycznego trzeba przypisać VIN i kod immobilizera , który znajduje się w "car pass" pojazdu. To tak bez kombinowania.

  3. #3

    Domyślnie

    Jak wiadomo serwisy autoryzowane Daewoo praktycznie nie istnieją, i żaden warsztat w okolicy nie posiada narzędzia diagnostycznego do Daewoo.
    Jedyne urządzenie którym można to zrobić to SCAN 100 lub SCAN 11, ale nikt w mojej okolicy tego nie ma.
    Mnie tylko chodzi o informację czy nowy oryginalny sterownik ECM po zamontowaniu do samochodu uruchomi silnik, czy immobilizer go nie zablokuje.
    Jedyną informację jaką w sieci znalazłem, poniżej cytat z forum AutoKącik.PL


    Jeśli "nowe" ECU będzie miało wyczyszczone(wyzerowane) immo to po pierwszym podłączeniu i odpaleniu zaczyta sobie immo i będzie działać.
    Generalna zasada jest taka, że jak podmieniasz ECU silnika na takie, które ma zaprogramowany immo to musisz podmienić:
    - ECU silnika,
    - kluczyki(pastylki immo),
    - centralkę IMMO.
    I tak było w BBM bo centralka immo to był oddzielny moduł, wydaje mi się, że w stilo funkcję centralki immo pełni BC.
    Jak się w BBM chciało nie mieć immo to się usuwało(zerowało) immo z ECU silnika, następnie odcinało się kable(żeby się immo nie wprogramowało) pomiędzy ECU silnika a centralką IMMO, w stilo raczej ten numer nie przejdzie ponieważ musiałbyś odciąć BC.
    W takiej sytuacji musiałbyś podmienić także BC...
    Najprościej będzie jak kupisz wyczyszczone ECU silnika, ale pamiętaj, że po pierwszym użyciu ECU się zaprogramuje i jak będziesz chciał oddać je sprzedawcy to w najlepszym razie obciąży Cię kosztem czyszczenia ECU z IMMO
    .


    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  4. #4

    Domyślnie

    Ściągnij sobie Workshop Service Manual Matiza.
    W rozdziale 9T – 10 IMMOBILIZER ANTI-THEFT SYSTEM jest wszystko opisane. Nie uruchomisz silnika, bez zakodowania nr VIN pojazdu w ECM i powiązania go z kodem immobilizera. ECM nic sam nie sczyta.

    Complete-Service-Manual_Daewoo-Matiz.pdf
    Ostatnio edytowane przez freefly ; 27-01-2015 o 22:18

  5. #5

    Domyślnie

    Freefly dzięki za pomoc, tak jak wcześniej pisałem, gdyby udało mi się kogoś namierzyć kto posiada taki scaner do Daewoo i robił takie rzeczy w Matizie nie było by problemu.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  6. #6

    Domyślnie

    Ja akurat jestem specem od innej marki i zakodowanie takiego sterownika wiaze sie z polaczeniem online zeby maksymalnie autoryzowac operacje. Nie wiem jak z Daewoo

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez freefly Zobacz posta
    Immobilizer jest powiązany z nr VIN. VIN jest wprowadzony do ECM. Do nowego ECM za pomocą narzędzia diagnostycznego trzeba przypisać VIN i kod immobilizera , który znajduje się w "car pass" pojazdu. To tak bez kombinowania.
    Kupiłem nowy sterownik silnika ECM, po wymontowaniu starego i podpięciu nowego silnik uruchomił się i immo go nie zablokowało, w serwisówce wyczytałem że jeśli ECM jest w stanie neutralnym to wczyta kod immo i zapamięta i chyba tak się stało.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •