Close

Strona 1 z 88 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 876
  1. #1

    Domyślnie Jaki Nikon dla początkującej

    Witam Was bardzo serdecznie po raz pierwszy.
    Moją pasją są zdjęcia ale nigdy nie miałam możliwości jej rozwijać.
    Ciągle szukam wiadomości jaką lustrzankę wybrać na sam początek.
    Myślę o
    Nikonie D3000 , D3100 lub D3200
    ponieważ ponoć skoro dopiero zaczynam "zabawę" to powinnam od takiego sprzętu.
    Powiedzcie mi czy to dobry wybór i jaki dobrać do niego obiektyw?
    Czytałam, że początek to 18-55 lub 18-105 czy to prawda?
    Proszę o odpowiedzi a nie umoralnianie jaka to ja mała jestem i nie douczona. Dopiero zaczynam a nie chce kupić czegoś o czym nie będę miała pojęcia bo to dla profesjonalistów. Dopiero zaczynam, amatorsko ale z pasją.
    Pozdrawiam serdecznie
    FracturaCordis

  2. #2

    Domyślnie

    Nikon D3200 + N18-105
    Tu jest porównanie matryc tych modeli, D3200 wypada najlepiej: http://www.dxomark.com/Cameras/Compa...___801_664_623
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  3. #3

    Domyślnie

    A na którym forum udzielają porad w stylu "jaka to jestem mała i niedouczona"? U Canoniarzy?

    Ja myślę, że koleżanka chciałaby wydać jak najmniej, więc jeśli koleżanka myśli o aparatach z najniższej serii D3x00, to lepiej wziąć najtańszy. Do tego 18-105 VR, potem jakiś obiektyw stałoogniskowy (35/1.8 lub AF-S 50/1.8G) i planować, że na którymś etapie nauki dojdzie lampa błyskowa.
    D7000 D40 | S 10-20/4.0-5.6 | N 18-105VR | N 35/1.8 | N AF 80-400VR | SB-400 SB-600 | Moje the best fotki.

  4. #4

    Domyślnie

    D3000 jako nowy nie jest już dostępny, różnica w cenie nówki D3100 i D3200 to około 100zł.
    Uważam że warto dopłacić do d3200, ma lepszy wyświetlacz odbiornik IR.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  5. #5

    Domyślnie

    Widzisz, cały problem polega na tym, że "to co dla profesjonalistów" obsługuje się prościej i przyjemniej. Innymi słowy łatwiej ogarnąć sprzęt profesjonalny od amatorskiego. Więcej guzików to więcej funkcji wyciągniętych na zewnątrz, a tym samym mniej grzebania w menu aparatu. Lepszy AF, szybszy bufor i takie tam inne nie utrudniają, a wyłącznie ułatwiają robienie zdjęć.
    Przed zakupem pierwszej lustrzanki, biorąc pod uwagę, że to Twoja pasja, którą chcesz rozwijać, dobrze by było mieć już jakąś wiedzę teoretyczną oraz ukierunkowanie przynajmniej na te rodzaje fotografii, którymi chcesz się zająć na samym początku. Wtedy łatwiej będzie coś doradzić, a i Ty zapewne będziesz bardziej zadowolona z wyboru, a przynajmniej prawdopodobieństwo niezadowolenia jest mniejsze. Mam tutaj na myśli pewne priorytety, czyli np. czy w danym przedziale cenowym preferujesz lepszy AF(zdjęcia w ruchu) kosztem np. gorszej matrycy, czy odwrotnie (krajobraz)?
    Czy myślałaś o tym, że możesz mieć potrzebę korzystania ze starszych obiektywów, które nie mają silnika, czy nie ma to dla Ciebie znaczenia?
    Po prostu przed zakupem pierwszej lustrzanki, biorąc pod uwagę traktowanie fotografii jako pasji dobrze by było odpowiedzieć sobie na kilka pytań, czyli poznanie teorii.
    Jeśli natomiast w tej chwili priorytetem jest zakup sprzętu bez zastanawiania się nad tym, w jaki sposób chcesz go używać, to najbezpieczniej kupić sprzęt najtańszy.

  6. #6

    Domyślnie

    Przedmówca dobrze radzi. Jeśli nie wiesz w którym kierunku pójdziesz z pasją fotograficzną weź najbardziej uniwersalny zestaw. Ja kupiłem pół roku temu D3100 z N 18-55 bo był najtańszy. Szkoda że nie było odrazy czegoś dłuższego np. 18-105. Często brakowało mi kilkanaście dodatkowych minimetrów. Kupuj D3200+N18-105, moim zdaniem najlepszy na start.

  7. #7

    Domyślnie

    Witam.

    Tak jak piszą przedmówcy, bierz tani korpus (np 3200) i obiektyw 18-105. To szkło pomimo swojej plastikowości jest całkiem niezłe optycznie i zapewnia duży zakres ogniskowych - istotne dla początkującego.
    Później jakaś jasna stałka (według potrzeb i upodobań 35, 50, 85.....) żeby się rozsmakować w fotografii.
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Po pół roku focenia zdecydowałem się na tele do mojego D3100. Zamówiłem N55-300 i juz do mnie jedzie. Może za jakiś czas pomyślę o czymś do makro bo też mnie ciągnie
    D 3100 - N 18-55, N 55-300, Helios 44-4, Industar 61.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja doradzę inaczej niż koledzy. Masz dwie opcje:
    1. Tanio, jak najtaniej - D3100 + 18-105mm
    2. Drogo ale z potencjałem - D7000/D7100 + 35mm/50mm/1.8

    Opcja pierwsza prawdopodobnie się zemści na Tobie w ciągu max. 2 lat (jeśli rzeczywiście fotografia to Twoja pasja). Opcja druga na początku będzie nie wykorzystana i naklniesz jak szewc biegając do przodu i do tyłu. Jednak zmusi Cię do szukania kadrów zamiast stania w miejscu i cykania fotek. Jasne obiektywy, pozwolą Ci dowolnie manipulować GO. A fotki w pomieszczeniach długo będziesz robić bez lampy. Opcja ta ma sens jedynie gdy fotografia to Twoja pasja.
    A teraz najważniejsza rzecz (moim zdaniem). Lustrzanka ma sens tylko jeśli będziesz miała 2 - 3 obiektywy. Jeśli tego nie planujesz kup lepiej jakiegoś kompakta lub bezlusterkowca.
    Powodzenia!

    P.S. Gdybym olał opinie jak ta: "ponieważ ponoć skoro dopiero zaczynam "zabawę" to powinnam od takiego sprzętu..." to byłbym cięższy o kilka stówek. A tak poszły w tłum przy kolejnych przesiadkach.
    Ostatnio edytowane przez trixiglk ; 04-02-2015 o 15:04
    D610, D300s, N35mm f/2D, N85mm f/1.8, N55-200mm f/4-5,6, SB-700 i inne klamoty

  10. #10

    Domyślnie

    A może zabawę lepiej rozpocząć od 5200/5300 + 18-105? O stałkach warto pomyśleć za jakiś czas gdy już się będzie wiedziało jakie ogniskowe się najbardziej preferuje. 18-105 to bardzo fajny obiektyw do nauki.
    D7500, N50 1.8, N70-300 AF-P

Strona 1 z 88 1231151 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •