Close

Strona 78 z 88 PierwszyPierwszy ... 28687677787980 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 771 do 780 z 876
  1. #771

    Domyślnie

    Podpis wcale nie oznacza, że nie interesuję się tematem. W końcu z jakiegoś powodu trafiłem na to forum.
    Ok. Poczytałem nieco o Dfach i faktycznie sprzęt wydaje się być całkiem odpowiedni przy czym nie mam zamiaru kupować nowego. 12tyś jest raczej ceną, która póki co przekracza moje możliwości. Czy poza grupkami na fb są jeszcze jakieś miejsca gdzie mogę relatywnie tanio znaleźć tego typu sprzęt w dobrym stanie?

  2. #772

    Domyślnie

    Z tych co wymieniłeś to zdecydowanie polecam D90 puszka nie nowa ale z dużymi możliwościami, ja bym do tego dokupił stałkę np 35 1,8 Dx i robić zdjęcia

  3. #773

    Domyślnie

    Chyba niechcący odpowiedziałem na jakiś post z poprzednich stron - przepraszam

  4. #774

    Domyślnie

    Hej,

    zbliżają się święta i chciałbym spełnić jedno z marzeń mojej żony, a mianowicie kupić jej sensowną lustrzankę. Deklaruje, że jeżeli to uczynię to nawet będzie się szkolić w tym temacie bo ogólnie robienie fotek to jest coś co sprawia jej ogromną przyjemność. Jako, że kompletnie się na tym nie znam, nie wiem na co zwracać uwagę (obecnie mamy cyfrówkę Sony NeX 5), nigdy nie robiłem zdjęć lepszym aparatem dlatego przyszedłem po pomoc do was.

    Do czego będzie wykorzystywany? Głównie zdjęcia dzieci, portrety człowiek/natura. Żona nawet myślała o robieniu zdjęć niemowlakom.

    Polećcie coś w przedziałach cenowych:

    - Do 3000 zł
    - Do 4000 zł
    - Do 5000 zł

    Chyba nie warto na początek więcej? Cena oczywiście ze wszystkim (obiektyw + korpus).

    Jeżeli nie sprawi to komuś kłopotu to jakby zarzucił 1 zdanie dlaczego akurat ten, albo czemu ten droższy będzie lepszy to będę bardzo wdzięczny. Chciałbym wypośrodkować koszty do otrzymanego produktu.
    Ostatnio edytowane przez zoomclub ; 21-11-2017 o 17:45

  5. #775
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    D5500/5600 - bo to nowoczesne aparaty, dość zgrabne dla małych rąk, amatorski ale można spokojnie tym robić coś pro jeśli się potrafi
    D7100/7200 - oba warte zakupu, ergonomia, komfort i w aparacie wszytsko co potrzeba nawet to komercyjnego zastosowania
    Obiektyw albo kit 18-55, opcja druga bardziej uniwersalny 18-105 i opcja trzecia sigma 17-50 bo to obiektyw ostry, jasny i podnosi funkcjonalność zestawu bardzo, do tego jakość naprawdę super, taki zestaw można jeszcze doposażyć w stałke jasną np 35mm, 50mm czy 85mm, wszystko zależy od kasy i co się chce posiadać, ogólnie temat obiektywów to duuuuży temat.

    Jest jeszcze opcja pełnej klatki i najtańszy nowy to D610 ale tu koszty rosną zwłaszcza w zestawie z sensownym obiektywem, miałoby to sens przy używanym sprzęcie.

  6. #776

    Domyślnie

    Korpus korpusem sprawa rozbija się o obiektywy Ja bym proponował D5500 lub D5600, ponieważ to dobre korpusy, do tego dość małe (co, uwierz mi, nie jest bez znaczenia) i do tego Sigmę 17-50, która (jak już wspomniał koesh), jest jednym z najlepszych obiektywów po kątem relacji jakość-cena: szybki, ostry i jasny. Kiedy już "poczuje" ten zestaw, przyjdzie czas na rozbudowę systemu. Wspomniałeś, że żona chce robić zdjęcia niemowalkom. Tu lepszy może być bezlusterkowiec (coś ze stajni Fuji lub Olympusa) z migawką elektroniczną (cichą). Oba te systemy mają dość dobre opinie (ja bym wolał Fuji ze względu na wielkość matrycy) i do tego dobre obiektywy (Olympus ma większy wybór).
    Ostatnio edytowane przez dannywrocek ; 21-11-2017 o 22:09
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  7. #777

    Domyślnie

    Podajesz bardzo różne zakresy cenowe. Do 3000 to tylko DX. Ja bym celował raczej w okolice 4500 : Tutaj można dostać d600 z sigmą 24-70 2.8 - wystarczy do wszystkich zastosowań na początek. Ewentualnie jakąś jasną 50tkę zamiast 24-70.

  8. #778

    Domyślnie

    Ja bym się nie pchał w pełną klatkę, celował bym w D7100 (taniej) lub D7200 plus do tego Sigma 17-50. A jak będą fundusze to można dokupić jakąś stałeczkę do zabawy, pokroju Nikkora 35 1.8 G lub 50 1.8 G.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  9. #779

    Domyślnie

    Cześć wszystkim

    Nadeszła w końcu chwila aby przesiąść się z kompakta na lustrzankę. Rozglądam się za czym co pomoże mi wystartować z fotografia. Miałem możliwość używania aparatu kolegi d7000, i nikon bardzo przypadł mi do gustu. Szukam czegoś używanego zastanawiam się nad d3100, d5000, d5100. Fotografował będę głownie moja rodzinę, wspólne wakacje, imprezy. Szukam czegoś co pomoże mi dobrze wystartować i poznać siebie co chciał bym dalej fotografować. Mój budżet to 700-800 zł na body + szkło. Doradźcie mi też szkło jakie do tego było by odpowiednie. A może jakiś inny aparat nikona?

  10. #780
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Może uda się kupić D5100 + 18-55 ale będzie brakowało do szczęścia fajnego jasnego obiektywu w takim zestawie, a sam D5100 nadal wart uwagi, świetny aparat, mój najbardziej ulubiony po D80 i obecnym D600

Strona 78 z 88 PierwszyPierwszy ... 28687677787980 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •