Close

Strona 80 z 88 PierwszyPierwszy ... 30707879808182 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 791 do 800 z 876
  1. #791

    Domyślnie

    Optycznie 18-55 i 18-105 to podobne obiektywy. 18-105 ma "większego zooma" za to 18-55 jest mniejszy, lżejszy i poręczniejszy i też wystarcza do większości zadań. O ile body bym kupił nowe to obiektyw można kupić używany, obydwa można znaleźć tanio na aukcjach w idealnym stanie.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  2. #792

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gnieszka Zobacz posta
    A tak w realnym użytkowaniu to jaka jest różnica między tym 18-55 a 18-105. Domyślam się że pytanie bardzo podstawowe ale każdy kiedyś się uczył.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    greku792 mam do Ciebie jeszcze kilka pytań jako użytkownika d3300.
    Pierwsze to jak długo korzystasz z tego sprzętu i twoją subiektywną ocenę/
    Czy faktycznie jak jest to opisywane jego obsługa jest dość prosta?
    I czy jest jakieś ograniczenie czasowe co do długości nagrywanych filmów?
    Korzystam ok 2 lat, co do obsługi to zależy czy chcesz robić zdjęcia na auto czy na M . Ja używam M i jakiś wielkich problemów nie zauważyłem, jwdynie czego mi brakuje to 2 kółek konfigurowalnych. Jeżeli wiesz o co chodzi w fotografii to wydaje mi się że bez problemu sobie poradzisz. Jeżeli nie masz zielonego pojęcia o fotografii i chcesz robić zdjęcia na Auto to kup lepiej bezlusterkowca lub zaawansowany kompakt.

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D3300 - Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM - AF-S Nikkor 18-105 VR 1:3.5 - 5.6 G ED - Zenit Helios 44M 2/58 - Nikkor AF-P DX 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR - fotografowanie amatorskie

  3. #793

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
    Ostatnie pytanie, jeśli bym kupiła jednak ten 18-55, (bo akurat mam okazję kupić go w zestawie w fajnej cenie), to co później warto dokupić. Bo wtedy nie ma sensu już dokupywać tego 18-105?
    Ostatnio edytowane przez Gnieszka ; 05-12-2017 o 17:57

  4. #794

    Domyślnie

    N18-105 będzie sens dokupić, kiedy będziesz chciała bardziej "przybliżać". Do zdjęć rodzinnych czy krajobrazów 18-55 będzie ok. Porobisz zdjęcia, doszkolisz się i wtedy sama zobaczysz, czego brakuje.

    Ps. Takie czasy przyszły, że ostatnio widziałem w markecie akurat wystawione obok, Nikon d3300 i jakiś kompakt Sony z matrycą 1/2.3, różnica 100 czy 200 zł. Dla mnie różnica w jakości zdjęć dość istotna tak, że polecanie kompakta... dziś raczej ostrożnie.

  5. #795

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gnieszka Zobacz posta
    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
    Ostatnie pytanie, jeśli bym kupiła jednak ten 18-55, (bo akurat mam okazję kupić go w zestawie w fajnej cenie), to co później warto dokupić. Bo wtedy nie ma sensu już dokupywać tego 18-105?
    Nic. Poważnie. Jesteś na początku drogi jeśli chodzi o wiedzę o fotografowaniu. Kup książki, poczytaj. A później sama odpowiesz na swoje pytanie.

  6. #796
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Prędzej zainteresuje cie jakiś jasny obiektyw żeby mieć ładną separacje tła, bokeh czy lepsze zdjęcia w słabych warunkach niż zwiększanie ogniskowych, a tu i tak wtedy lepszym wyborem będzie jakieś tele.

  7. #797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gnieszka Zobacz posta
    AF-P 18-55 mm
    AF-P 18-55 VR
    Cytat Zamieszczone przez greku792 Zobacz posta
    VR ma znaczenie lecz wydaje mi się że po prostu jest błąd w opisie obiektywu i ten bez VR również jest VR.
    Cytat Zamieszczone przez Dho'ine Zobacz posta
    VR oznacza redukcję drgań. Te dwa podane to jest jeden i ten sam obiektyw.
    No właśnie nie. To dwa różne szkła:
    AF-P 18-55
    AF-P 18-55VR


    Cytat Zamieszczone przez dzasek Zobacz posta
    VR oznacza stabilizację - lepiej mieć niż nie mieć.
    Wiadomo, lepiej mieć i nie potrzebować, niż na odwrót. A VR często się przydaje.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #798

    Domyślnie

    Zdecydowanie VR.

  9. #799

    Domyślnie

    Dzięki, decyzja podjęcta.

  10. #800

    Domyślnie

    Do tego z czasem 10-20 i 55-300 i masz pełny zakres ogniskowej.
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Strona 80 z 88 PierwszyPierwszy ... 30707879808182 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •