Close

Strona 79 z 88 PierwszyPierwszy ... 29697778798081 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 781 do 790 z 876
  1. #781

    Domyślnie

    Właśnie też obstawałem za d5100 myślałem kupić samo body + jakiś obiektyw do tego tylko myślałem o 18-105 i do tego helios-44m-4. czy może coś innego?

  2. #782

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Benio010 Zobacz posta
    Miałem możliwość używania aparatu kolegi d7000, i nikon bardzo przypadł mi do gustu. Szukam czegoś używanego zastanawiam się nad d3100, d5000, d5100. Fotografował będę głownie moja rodzinę, wspólne wakacje, imprezy. Szukam czegoś co pomoże mi dobrze wystartować i poznać siebie co chciał bym dalej fotografować.
    Wiele zależy od tego, co Ci się spodobało w D7000.
    Jeżeli po prostu oczekujesz takiej samej jakości zdjęć, to D5100 jest takim D7000 okrojonym z wielu funkcji i o gorszej ergonomii (m.in. z gorszym wizjerem). Chyba ciężko będzie dostać go za 700-800zł z obiektywem.

    Zbliżoną ergonomię, ale minimalnie gorszą jakość zdjęć i trochę mniej funkcji niż w D7000 będziesz miał w D80, D90 (choć jeśli chodzi jakość zdjęć z D80, to sprawa jest dyskusyjna, bo niektórzy tęsknią za kolorami ze starych matryc typu CCD).

    Jaki obiektyw miał ten D7000, którego używałeś? Od niego bardzo zależy zarówno komfort robienia zdjęć, jak i rezultaty. Do zdjęć na imprezach przydałby się obiektyw jaśniejszy od kitowego (dowolny o świetle minimum f/2,8 ); ewentualnie zewnętrzna lampa.

  3. #783

    Domyślnie

    Powiem tak nie mam zielonego pojęcia, używałem go dosłownie kilka dni, a nie chce skłamać bo nie pamiętam. Nie zależy mi na dużej ilości funkcji jaką oferuje d7000 bo wiem że na początku i tak wszystkiego nie wykorzystam i nie ogarnę. Patrząc na d5100 wydaje mi się że będzie odpowiedni dla mnie na początek drogi z fotografią. Chociaż wiadomo że w tych pieniądzach łatwiej będzie wyrwać d5000 lub d3100. zastanawiam się głównie nad jakimś jasnym obiektywem. Naczytałem się że 18-55 na dłuższą metę jest mało rozwojowy. dlatego zastanawiam się nad 18-105 bądź czymś innym jaśniejszym.

  4. #784

    Domyślnie

    18-105 jest nieco lepszy od 18-55 vr jeśli chodzi o jakość wykonania i chyba jakość zdjęć też jest trochę lepsza, ale w sumie największa różnica to zakres ogniskowych.
    Weź pod uwagę, że 5000, 5100, 3100 nie mają wbudowanych silników. Ma to znaczenie tylko jeżeli kupiłbyś obiektyw bez silnika. Piszę o tym, bo takie obiektywy są tańsze. Jeśli chciałbyś mieć jasny obiektyw, to przy tak ograniczonym budżecie warta rozważenia jest opcja "gorszego" aparatu z silnikiem + jasna "stałka".

  5. #785

    Domyślnie

    Cześć Wszystkim. Przeczytałam niemal cały wątek, ale chciałabym się dopytać jeszcze kogoś konkretnie. Aparat służy mi wyłącznie amatorsko do robienia zdjęć moich dzieci i rodzinie. Do tej pory była to zwykła cyfrówka a ostatnio to nawet telefon, ale patrząc na jakość zdjęć wykonanych lustrzanką przez znajomych chciałabym taką zakupić. Czytam od kilku dni o aparatach i tak skłaniam się ku Nikon d3300 lub Canon 1300D. Wiem, że oba to najniższa półka cenowa, ale na więcej nie mogę sobie pozwolić. I tu pierwsze pytanie Nikon czy Canon? I drugie pytanie jeśli Nikon to zesawy jakie znalazłam sa z takimi obiektywami:
    AF-P 18-55 mm
    AF-P 18-55 VR
    Czy to określenie VR ma znaczenie?

  6. #786

    Domyślnie

    VR ma znaczenie lecz wydaje mi się że po prostu jest błąd w opisie obiektywu i ten bez VR również jest VR. Oznacza to stabilizację obiektywu. A jeżeli już to poszukaj D3300 z 18-105 VR, sam mam take body z tym obiektywem i jestem zadowolny, pewnie z czasem dokupisz jeszcze jakąś stałke itp. Ja polecam D3300 i 18-105 VR.

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D3300 - Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM - AF-S Nikkor 18-105 VR 1:3.5 - 5.6 G ED - Zenit Helios 44M 2/58 - Nikkor AF-P DX 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR - fotografowanie amatorskie

  7. #787

    Domyślnie

    VR oznacza redukcję drgań. Te dwa podane to jest jeden i ten sam obiektyw.
    https://www.nikon.pl/pl_PL/product/n...-f-3-5-5-6g-vr

    Zastanów się też czy nie wolisz bezlusterkowca.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  8. #788

    Domyślnie

    VR oznacza stabilizację - lepiej mieć niż nie mieć. A co do wyboru systemu najlepiej iść do sklepu i pomacać, który lepiej leży.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

  9. #789

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez greku792 Zobacz posta
    VR ma znaczenie lecz wydaje mi się że po prostu jest błąd w opisie obiektywu i ten bez VR również jest VR. Oznacza to stabilizację obiektywu. A jeżeli już to poszukaj D3300 z 18-105 VR, sam mam take body z tym obiektywem i jestem zadowolny, pewnie z czasem dokupisz jeszcze jakąś stałke itp. Ja polecam D3300 i 18-105 VR.

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
    A tak w realnym użytkowaniu to jaka jest różnica między tym 18-55 a 18-105. Domyślam się że pytanie bardzo podstawowe ale każdy kiedyś się uczył.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    greku792 mam do Ciebie jeszcze kilka pytań jako użytkownika d3300.
    Pierwsze to jak długo korzystasz z tego sprzętu i twoją subiektywną ocenę/
    Czy faktycznie jak jest to opisywane jego obsługa jest dość prosta?
    I czy jest jakieś ograniczenie czasowe co do długości nagrywanych filmów?

  10. #790

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gnieszka Zobacz posta
    A tak w realnym użytkowaniu to jaka jest różnica między tym 18-55 a 18-105. Domyślam się że pytanie bardzo podstawowe ale każdy kiedyś się uczył.
    Tutaj sobie porównaj jak widać "coś" przy "jakiejś" ogniskowej. https://www.nikon.pl/pl_PL/learn_exp...simulator.page Zaznacz po prawej DX i wybierz sobie obiektyw 18-105. Korpus też DX i np. seria 3000. Przesuwając suwak przy 55mm będziesz miała koniec jednego obiektywu a to co powyżej to jest to, co da ci obiektyw 105mm. Mówiąc najprościej - większe przybliżenie.
    Polecam 18-105.

Strona 79 z 88 PierwszyPierwszy ... 29697778798081 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •