Close

Strona 72 z 88 PierwszyPierwszy ... 2262707172737482 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 711 do 720 z 876
  1. #711

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez frogi Zobacz posta
    D3400 to kastrat (na dokładkę kilka stów droższy) - brak czyszczenia matrycy, brak wejścia na wężyk spustowy, brak wejścia mikrofonu. Tak reklamowana przy nim funkcja SnapBridge nie pozwala nawet zdalnie wyzwolić migawki i przesłać pełnowymiarowe zdjęcie tylko 2 MPix ogryzek
    Warto jeszcze wspomnieć o lampie słabszej niż w starszym modelu.
    Teraz różnica w cenie to mniej niż 100zł, więc pomijalna.
    Ale jeżeli komuś np. bardziej podobają się jpegi z nowszego modelu (silnik jpegów został odrobinę zmieniony) a nie używa wbudowanej lampy, wężyka spustowego i zewnętrznych mikrofonów, to 3400 nie musi być złym wyborem.

  2. #712

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    ...Teraz różnica w cenie to mniej niż 100zł, więc pomijalna...
    Nie wiem czy w takim przedziale cenowym (do 2000 zł) różnica nawet stówy jest pomijalna... tym bardziej że w takim sklepie jak np cyfrow.pl różnica sięga 500zł
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  3. #713

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacek659 Zobacz posta
    Podobały mi się zdjęcia z canona 1100D, tzn. nie były tak złe, jak piszecie Szczególnie makro ładnie wypadało, bo nie ukrywam, ze makrofotografia najbardziej mnie interesuje.
    W takim razie chyba będę sie rozglądać za nikonem D3300.
    Rozważ zamiast tych kastratów Nikona - Canona 100d/200d.
    W stopce u mnie masz trochę fotek z Canona 100d, a tą serie nikona 3xxx omijaj szerokim łukiem

  4. #714

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez frogi Zobacz posta
    Nie wiem czy w takim przedziale cenowym (do 2000 zł) różnica nawet stówy jest pomijalna... tym bardziej że w takim sklepie jak np cyfrow.pl różnica sięga 500zł
    W wielu sklepach "partnerskich Nikona" różnica wynosi ok. 100zł. Biorąc pod uwagę różnice cen między porównywalnymi sklepami i bieżące promocje na konkretne zestawy, może wyjść nawet mniej niż 100zł.
    100zł to ok 5% z 2000. Myślę, że jeżeli różnica jest tego rzędu, to nie powinna wpływać znacząco na decyzję. Moim zdaniem powinna być mniej znacząca od każdej z pozostałych wymienionych przez Ciebie i mnie cech.

  5. #715

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    W wielu sklepach "partnerskich Nikona" różnica wynosi ok. 100zł. Biorąc pod uwagę różnice cen między porównywalnymi sklepami i bieżące promocje na konkretne zestawy, może wyjść nawet mniej niż 100zł.
    100zł to ok 5% z 2000. Myślę, że jeżeli różnica jest tego rzędu, to nie powinna wpływać znacząco na decyzję. Moim zdaniem powinna być mniej znacząca od każdej z pozostałych wymienionych przez Ciebie i mnie cech.
    Wybacz, ale mnie załamałeś !!!
    Czuć marketing w polskim wydaniu.
    Młodego fotografa nie krojcie z niewiedzy !!!!
    Jak już marketingowce, czy tam inne buraki sklepowe na tym forum doradzają, to wybaczcie.
    jacek659 idź do pobliskiego sklepu foto, weź te kastraty nikona i weź canona, popatrz w wizjer,
    pomacaj i będziesz wiedział, matryca to nie wszystko.

    Ewentualnie kup używkę na aledrogo nikona d5100 z 18-105, do tego stałkę 35 i będzie spoko,
    chyba że preferujesz tele (jak ja) to zamiast stałki 55-300, powinieneś się zmieścić w tych 2 tys.,
    oczywiście jak się uda wyrwać.
    Ostatnio edytowane przez koberek ; 11-10-2017 o 20:18

  6. #716

    Domyślnie

    @koberek - z burakami uważaj. A jeśli chodzi o marketingowców - jeśli piszesz tak jak piszesz, to pewnie sam jesteś "czerwonym agentem".
    I nie polecaj używek osobie nie znającej się na rzeczy. Chyba, że sam napisze, że lubi ryzyko.

  7. #717

    Domyślnie

    Dzięki za porady. Widzę, że muszę się bardziej zagłębić w temat. Wezmę wszystkie słowa pod uwagę

  8. #718

    Domyślnie

    Najlepiej przejdź się najpierw do sklepu, jak napisał koberek i weź do ręki różne sprzęty. Weź ze sobą kartę pamięci i zrób parę zdjęć. Najważniejsze, żeby robienie zdjęć sprawiło Ci przyjemność. To ważniejsze niż różnica kilku procent w poziomie szumu przy czułości 6400.
    Przymierz się też do bezlusterkowca (np Panasonic). W porównaniu do lustrzanek - lepiej w nich działa autofokus w trybie live view (czyli celowanie z pomocą ekranu). Jeżeli kładziesz nacisk na makro, to może się przydać.
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 12-10-2017 o 10:36

  9. #719

    Domyślnie

    witam Was po kilku tygodniach, tak jak planowalam zakupilam nikon 7200 z sigma17-50 f2.8, i jestem Wam wdzieczna bo jest super, choc teraz jak brne w kurs i wiecej poznaje temat zaluje troche ze jedna nie poszlam na calosc i nie rzucilam sie na pelna klatke, ale mam co mam i nie jest zle tylko ze jednak juz zauwazam na zadaniach ktore dostajemy ze 50mm to troche za malo....to samo przy dzieciakach z grupki tanecznej -zaczynaja sie wstydzic...
    pytanie co dokupic?
    Potrzebuje obiektyw do portretow dzieci i zwierzat -aby nie musiec tak blisko podchodzic jak przy 50, no i szybki i celny af

    Licze na Wasze porady i dziekuje !!!

  10. #720

    Domyślnie

    Napisz ile chcesz wydać na kolejny obiektyw
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

Strona 72 z 88 PierwszyPierwszy ... 2262707172737482 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •