Close

Strona 67 z 88 PierwszyPierwszy ... 1757656667686977 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 661 do 670 z 876
  1. #661

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martzzz Zobacz posta
    Myślałam o kompakcie, ale jakoś tak czytając różne poradniki dla osób, które chcą wejść w świat foto i z biegiem lat być może robić bardziej profesjonalne zdjęcia - była sugerowana lustrzanka. Myślisz, że fajny kompakt na start by w zupełności wystarczył? Pytam w kontekście doskonalenia warsztatu. Czy jakiś sensowny kompakt, poza wspomnianym Panasoniciem, tak do 2200 zł polecasz?
    Możesz pogodzić te dwa światy i zakupić jakieś bezlustro. Wymienne obiektywy, kontra zoom o dość użytecznym zakresie (w przeliczeniu do FX 24-70). Cenowo podobnie. Co do tego Lumixa, to bardzo dobry aparat i naprawdę pozwalający na sporą kreatywność (znajomy za moją namową go kupił i z pełną odpowiedzialnością za to co piszę, mogę tego Lumixa polecić).
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  2. #662

    Domyślnie

    Każda opcja ma swoje zalety i wady. 18-105 ma większy zoom, 17-50 jest jaśniejsza. Wiele osób uważa, że Sigma jest o klasę lepsza od 18-105.
    Nie wiadomo dokładnie, co będziecie robić na warsztatach, ale większość początkujących fotografów jest zafascynowanych rozmywaniem tła przez jasne obiektywy. Wtedy lepiej może się spisać sigma, która dzięki swojej jasności ułatwi również fotografowanie m.in. ruchliwych dzieci w naturalnym świetle. Choć jak dla mnie jest ciut za krótka. Osobiście lubię i często używam ogniskowe powyżej 50mm.[/QUOTE]

    A taki? w SKLEPACH JUZ GO NIE MA W SPRZEDAZY ALE jest z drugiej reki? czy lepiej nie pchac sie w uzywane ? https://www.kamera-express.be/produc...nikon-occasion

    i w czym jest ta roznica pomiedy podanym powyzej Sigma 24-70m F/2.8 EX DG HSM Nikon a tym:Sigma 24-70mm F/2.8 DG OS HSM Art Nikon

  3. #663

    Domyślnie

    Ale po co? To obiektyw FX-owy, zakres zaczyna się od 24 mm a to już dość wąsko z DX-em, plus drożej i większy/cięższy (art).

  4. #664

    Domyślnie

    Art jak będzie w sprzedaży to za 5600zł., ta stara Sigma jest bardzo kiepska, do aparatu FX lepiej kupić tą Sigmę 17-50 2,8 i jak stwierdzisz że potrzebujesz czegoś więcej to zooma 70-300 lub stałkę N85 1,8.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  5. #665

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Myszowor Zobacz posta
    Art jak będzie w sprzedaży to za 5600zł., ta stara Sigma jest bardzo kiepska, do aparatu FX lepiej kupić tą Sigmę 17-50 2,8 i jak stwierdzisz że potrzebujesz czegoś więcej to zooma 70-300 lub stałkę N85 1,8.
    DX'ową Sigmę pod FX? Zdecydowanie lepszym wyborem jest Tamron 28-75...

  6. #666

    Domyślnie

    Tylko, że koleżanka GVDV planuje zakup d7200, chyba, że coś mi umknęło.

  7. #667

    Domyślnie

    WITAJCIE ? DZIEKI ZA WSZYSTKIE ODPOWIEDZI,

    tak planuje 7200 gdyz inaczej moge zakupic tylko d750 ale w zestawie NIKON D750 + AF-S NIKKOR 24-85MM F/3.5-4.5G ED VR, no chyba ze mi powiecie ze lepiej na tym wyjde na przyszlosc

    jeszcze cos wyczytalam na forum a widze nie nowa ale uzywany NIKON AF-S 17-55MM F/2.8 G DX IF ED + HB-31 (ZONNEKAP) OCCASION za 900euro

    Cytat Zamieszczone przez arwic Zobacz posta
    Wiesz że, to samo pomyślałem

    Do autora.
    Moja rada. Sprzedaj D90 i 18-105, kup 7200 + 17-55 i nie potrzebujesz nic wiecej.
    Jeżeli focisz rodzinnie i czysto amatorsko, to ja Ci też FX wybijam z głowy. Zrobisz jak chcesz, a i tak wrócisz do DX-a. Różnica jest tylko w tym ile Cię to będzie kosztowało, rada jest za darmo, żonglowanie sprzętem troszkę szarpie po kieszeni.
    Jak Wy na to sie zapartujecie ? ta sigmatroche mnie przeraza ta kalibracja i zakupem przez net, jesli z moim pechem nie trafie to bede pozniej znow miec pelne rece roboty zeby to wyprostowac...

  8. #668

    Domyślnie

    Naczytałaś się o tej Sigmie od osób, które nie miały jej w ręku. Nikkor 17-55/2.8 nie ma stabilizacji, jest duży i ciężki, no i 900 euro za używany ?! Co zrobisz jak pechowo trafisz?
    Przecież Sigmę kupujesz z gwarancją, przy okazji 3x tańsza od używanego Nikkora... dziwny pomysł.
    NIKKOR 24-85MM F/3.5-4.5 to z tego co wiem dość przeciętne szkło, używany kosztuje ok. 500 zł, ale niech wypowiedzą się użytkownicy, może to tania perełka
    Jeśli już, to szarpnij się na Nikkora 16-80/2.8-4, ale to już robią się kwoty, przy których sens zakupu DX jest do przemyślenia (podobnie jak z N17-55).

  9. #669

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Naczytałaś się o tej Sigmie od osób, które nie miały jej w ręku. Nikkor 17-55/2.8 nie ma stabilizacji, jest duży i ciężki, no i 900 euro za używany ?! Co zrobisz jak pechowo trafisz?
    Przecież Sigmę kupujesz z gwarancją, przy okazji 3x tańsza od używanego Nikkora... dziwny pomysł.
    NIKKOR 24-85MM F/3.5-4.5 to z tego co wiem dość przeciętne szkło, używany kosztuje ok. 500 zł, ale niech wypowiedzą się użytkownicy, może to tania perełka
    Jeśli już, to szarpnij się na Nikkora 16-80/2.8-4, ale to już robią się kwoty, przy których sens zakupu DX jest do przemyślenia (podobnie jak z N17-55).
    okay dzieki ! wszystko jasne dzieki Wam ! i dzieki wszybkosci w odpowiedziach zalapie sie na akcje i uda sie jeszcze 100 cashbacku dostac to dzieciom cos kupie

  10. #670

    Domyślnie

    Tak z moich doświadczeń: posiadam D7100 z tym kitem 18-105 i o ile aparat jest rewelacyjny, o tyle ten obiektyw cieszy przez pierwszy tydzień a potem się irytujesz. Mam też D810 i dwie Sigmy (50mm/F1.4 A i 85mm/F1.4 A), z których jestem bardzo zadowolony. Gdybym miał teraz kupować jakiś zestaw, to wziąłbym D7200 i dowolny, jasny obiektyw w sensownych na początek zakresach ogniskowych (tak, żeby na tym DX miał 35-85 mniej więcej), który nie zabija ceną. I tak potem będziesz szukać bardziej przydatnych szkieł, więc pierwszy obiektyw to nie musi być najwyższa półka. Osobiście uważam, że od zakresu ogniskowych ważniejsze jest światło na początek. Ja tego kitowego 18-105 bardzo chętnie bym się pozbył teraz, bo od roku ani razu nie wziąłem go do ręki.

Strona 67 z 88 PierwszyPierwszy ... 1757656667686977 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •