Close

Strona 66 z 88 PierwszyPierwszy ... 1656646566676876 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 651 do 660 z 876
  1. #651

    Domyślnie

    Dla mnie satysfakcjonujacym sprzetem na praktycznie profesjonalnym poziomie
    byl D300s +70-300VR
    dorzucam przyklad (niestety nie z pilki kopanej, bo takiej nigdy nie focilem)


  2. #652

    Domyślnie

    witam
    Potrzebuje Waszej pomocy- poprzednie posty czytalam i dalej nie wiem co robic, ...od wrzesnia zapisalam sie na kurs, mamy od razu przyjsc z lustrzanka, nie majac o tym pojecia musze ja zakupic- nie chce byle czego zeby nie wyrzucic 500 euro w bloto a za rok od razu zbierac na nowa, wiec mysle zakupic Nikona 7200/nie ukrywam ze myslalam tez o innych jak sony alpha a77II .../,

    teraz potrzebuje pomocy .gdyz nie znam sie na obiektywach wiec nie wiem czy proponowane zestawy sa cos warte czy lepiej dobrac obiektyw do body .... poza kursem glownym tematem sa dla mnie moje super szybkie corki 4 i 2 letnia, zwierzaki i natura, plus jakies bale dla dzieci itp, ale musi byc tez dostosowany na potrzeby kursu gdzie pewnie kazdy typ fotografii sie przerabia ... gdybyscie mogli spojrzec co tutejsze sklepy oferuja w zestawach i czy to ma sens:

    https://www.camerashop.be/category/7...230&6957=86580
    https://www.kamera-express.be/result...page=1&size=48

    https://www.google.be/search?q=nikon...72873825459208
    dziekuje

  3. #653

    Domyślnie

    Cześć wszystkim, poszukuję aparatu na start w budżecie max. 2200 zł. Fascynuje mnie fotografia Avedona, Newtona i Baileya, ale też sama chciałabym rozwijać się w tym, co na co dzień robię smartfonową dłonią: zdjęcia w podróży + miasta + ludzie. Efekt, który mi się podoba i który - tak myślę - można byłoby osiągnąc nie będąc fotografem profesjonalnym to np. zdjęcia jak tutaj http://www.adamantwanderer.com/z-san...przez-big-sur/

    Chciałabym kupić nowy sprzęt (niekoniecznie Nikon), czy moglibyście coś doradzić, jaki model na start wybrać?


    Czy te modele (bez dodatkowych obiektywów) byłyby Waszym zdaniem ok?

    https://www.mediaexpert.pl/lustrzank...ab_installment

    https://www.euro.com.pl/lustrzanki/n...FUzJsgodLIQCoA
    Ostatnio edytowane przez martzzz ; 07-08-2017 o 11:32

  4. #654

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GVDV Zobacz posta
    mamy od razu przyjsc z lustrzanka, nie majac o tym pojecia musze ja zakupic- nie chce byle czego zeby nie wyrzucic 500 euro w bloto a za rok od razu zbierac na nowa, wiec mysle zakupic Nikona 7200/nie ukrywam ze myslalam tez o innych jak sony alpha a77II .../,

    teraz potrzebuje pomocy .gdyz nie znam sie na obiektywach wiec nie wiem czy proponowane zestawy sa cos warte czy lepiej dobrac obiektyw do body .... poza kursem glownym tematem sa dla mnie moje super szybkie corki 4 i 2 letnia, zwierzaki i natura, plus jakies bale dla dzieci itp, ale musi byc tez dostosowany na potrzeby kursu gdzie pewnie kazdy typ fotografii sie przerabia
    Może przymierz się na początek do: Nikon D7200 (sam aparat) + Sigma 17-50 f/2,8. Ten obiektyw jest jaśniejszy (bardziej "kreatywny"), ostrzejszy i szybszy od "kitów". Jego główną "wadą" jest maksymalna ogniskowa. 50mm to dość krótko dla osób lubiących długie ogniskowe. Ale za to może w przyszłości nie będziesz musiała dokupować stałki (chyba, że jakąś dłuższą, np. 85mm f/1,8 )?
    O Sony nie wypowiem się definitywnie, ale chyba nie dołożyłbym do niego paruset euro.



    Cytat Zamieszczone przez martzzz Zobacz posta
    poszukuję aparatu na start w budżecie max. 2200 zł. Fascynuje mnie fotografia Avedona, Newtona i Baileya, ale też sama chciałabym rozwijać się w tym, co na co dzień robię smartfonową dłonią: zdjęcia w podróży + miasta + ludzie. Efekt, który mi się podoba i który - tak myślę - można byłoby osiągnąc nie będąc fotografem profesjonalnym to np. zdjęcia jak tutaj http://www.adamantwanderer.com/z-san...przez-big-sur/

    Chciałabym kupić nowy sprzęt (niekoniecznie Nikon), czy moglibyście coś doradzić, jaki model na start wybrać?

    Czy te modele (bez dodatkowych obiektywów) byłyby Waszym zdaniem ok?
    https://www.mediaexpert.pl/lustrzank...ab_installment
    https://www.euro.com.pl/lustrzanki/n...FUzJsgodLIQCoA
    Na Canonie się nie znam. Ten D3300+AF-P 18-55 powinien wystarczyć do takich zdjęć jak z Twojego linku. To zestaw niedrogi, lekki (jak na lustrzankę). D3300 zbiera dobre opinie jeśli chodzi o jakość zdjęć. Możesz rozważyć ew. obiektyw 18-105vr. Jest on droższy, cięższy i większy. Ale zyskujesz zoom, którego nie widzę na podlinkowanych przez Ciebie zdjęciach, więc może wystarczy Ci 18-55?
    A może do takiej fotografii wystarczy Ci kompakt? Np Panasonic LX100...
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 07-08-2017 o 13:57

  5. #655
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tego canona odpuść bo mocno się postarzał i mimo że cena niska to nie warto, do 2200zł to masz np taki zestaw https://www.ceneo.pl/28202170

  6. #656

    Domyślnie

    A moze by ktos kupil mojego D3200 + 18-55VR ?
    Nie bede wracal z drzewem do lasu ...

  7. #657

    Domyślnie

    [QUOTE=sl011;3872662]Może przymierz się na początek do: Nikon D7200 (sam aparat) + Sigma 17-50 f/2,8. Ten obiektyw jest jaśniejszy (bardziej "kreatywny"), ostrzejszy i szybszy od "kitów". Jego główną "wadą" jest maksymalna ogniskowa. 50mm to dość krótko dla osób lubiących długie ogniskowe. Ale za to może w przyszłości nie będziesz musiała dokupować stałki (chyba, że jakąś dłuższą, np. 85mm f/1,8 )?
    O Sony nie wypowiem się definitywnie, ale chyba nie dołożyłbym do niego paruset euro.

    dziekuje za odpowiedz !

    czyli powinnam kupic body i do tego obiektyw sigmy 17-50 f2.8 lepiej niz zestaw, NIKON D7200 + AF-S 18-105MM F/3.5-5.6 G ED VR


    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Jak dobrze, to Nikkor 17-55 2.8, jak ostro i bajecznie, to Sigma 18-35 1.8, jak dobrze i tanio, to Sigma 17-50 2.8.
    @Scheibus możesz rozwinąć co masz na myśli, polecając do kompletu ze standardem na DX standard FX? I to jeszcze przeciętną optycznie Sigmę 24-70, Ty mistrz wykresów? Jako uzupełnienie zakresu dla Sigmy 18-35 1.8 można zaproponować Sigmę 50 1.4 Art, Sigmę 50-100 1.8 Art, Nikkora 85 1.8 G, czy nawet Sigmę/Tamrona/Nikkora 70-200 2.8, a nie standardowego zooma do pełnej klatki...
    czylatam tez stare dyskusje ale to wszystko ciezkie pieniadze na poczatek :/

  8. #658

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GVDV Zobacz posta

    czyli powinnam kupic body i do tego obiektyw sigmy 17-50 f2.8 lepiej niz zestaw, NIKON D7200 + AF-S 18-105MM F/3.5-5.6 G ED VR




    czylatam tez stare dyskusje ale to wszystko ciezkie pieniadze na poczatek :/
    Nikon D7200 to bardzo dobry aparat i wespół z N18-108 potrafi dać sporo satysfakcji. Zaletą N18-105 jest zakres, z kolei S17-50 ma zdecydowanie lepsze światło i to w całym zakresie, co szybko okaże się nie do przecenienia. Inną możliwością jest teraz zakup body z N18-105, a po czasie dokupienie obiektywu stałoogniskowego z dobrym światłem, kiedy już będziesz wiedziała, jaka ogniskowa pasuje Ci najbardziej i do jakies fotografii. Sigma 17-50 jest pod tym względem dość uniwersalna, ale musisz mieć na uwadze, że niektórzy użytkownicy zgłaszali problemy z wadami ostrości (front focus, back focus, a czasami jedno i drugie w zależności od ogniskowej). Nie jest to nic, czego nie da się obejśc (kalibracja w serwisie), ale lepiej mieć tę swiadomość wcześniej (mój egzemplarz S17-50 akurat kalibracji nie wymagał i ostrzył rewelacyjnie). Co do polecanych przez @madebyzosiek Sigm: rewelacyjne, ale stosunkowo drogie (w porównaniu do S17-50 czy N18-105) i ciężkie (jeden z powodów dla któ¶ego pozbyłem się NIkona D7000 i S18-35). Ja na początek kupiłbym obiektyw tańszy i pofotografował przez jakiś czas i później ewentualnie decydował się na obiektyw droższy. Tym bardzizej, że zarówno S17-50 jak i N18-105 są dość cenione i nawet w przypadku zakupu nowych sztuk, ewentualna strata przy odsprzedaży będzie nieduża Tobie już pozostawiam tę słodką decyzję
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  9. #659

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Na Canonie się nie znam. Ten D3300+AF-P 18-55 powinien wystarczyć do takich zdjęć jak z Twojego linku. To zestaw niedrogi, lekki (jak na lustrzankę). D3300 zbiera dobre opinie jeśli chodzi o jakość zdjęć. Możesz rozważyć ew. obiektyw 18-105vr. Jest on droższy, cięższy i większy. Ale zyskujesz zoom, którego nie widzę na podlinkowanych przez Ciebie zdjęciach, więc może wystarczy Ci 18-55?
    A może do takiej fotografii wystarczy Ci kompakt? Np Panasonic LX100...
    Myślałam o kompakcie, ale jakoś tak czytając różne poradniki dla osób, które chcą wejść w świat foto i z biegiem lat być może robić bardziej profesjonalne zdjęcia - była sugerowana lustrzanka. Myślisz, że fajny kompakt na start by w zupełności wystarczył? Pytam w kontekście doskonalenia warsztatu. Czy jakiś sensowny kompakt, poza wspomnianym Panasoniciem, tak do 2200 zł polecasz?

  10. #660

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martzzz Zobacz posta
    Myślałam o kompakcie, ale jakoś tak czytając różne poradniki dla osób, które chcą wejść w świat foto i z biegiem lat być może robić bardziej profesjonalne zdjęcia - była sugerowana lustrzanka. Myślisz, że fajny kompakt na start by w zupełności wystarczył?
    Jeśli chcesz się zagłębiać w temat, to faktycznie dobrze jak kupisz coś z wymiennym obiektywem - lustrzankę lub bezlusterkowiec.
    Kompakty i bezlusterkowce mają zasadniczą zaletę w stosunku do lustrzanek jeśli chodzi o kreatywną fotografię - używalny tryb live view. To ułatwia znajdowanie nietypowych perspektyw i jest dyskretniejsze, niż lustrzanka przy oku.
    Za to Canon i Nikon, specjalizujący się w lustrzankach, mają rozbudowany, dojrzały system obiektywów dobrej jakości niemal do każdego zastosowania.

    Cytat Zamieszczone przez GVDV Zobacz posta
    czyli powinnam kupic body i do tego obiektyw sigmy 17-50 f2.8 lepiej niz zestaw, NIKON D7200 + AF-S 18-105MM F/3.5-5.6 G ED VR
    Każda opcja ma swoje zalety i wady. 18-105 ma większy zoom, 17-50 jest jaśniejsza. Wiele osób uważa, że Sigma jest o klasę lepsza od 18-105.
    Nie wiadomo dokładnie, co będziecie robić na warsztatach, ale większość początkujących fotografów jest zafascynowanych rozmywaniem tła przez jasne obiektywy. Wtedy lepiej może się spisać sigma, która dzięki swojej jasności ułatwi również fotografowanie m.in. ruchliwych dzieci w naturalnym świetle. Choć jak dla mnie jest ciut za krótka. Osobiście lubię i często używam ogniskowe powyżej 50mm.

Strona 66 z 88 PierwszyPierwszy ... 1656646566676876 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •