Close

Strona 58 z 88 PierwszyPierwszy ... 848565758596068 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 571 do 580 z 876
  1. #571

    Domyślnie

    traktuję Was jako profesjonalistów, ze zdecydowanie większym doświadczeniem niż ja. W przeciwieństwie do mnie, wiecie o czym piszecie wiecie jakie zdjęcia z czego wyjdą, przede mną w tym temacie lata świetlne

    pytanie jest takie czy poza wspomnianym D5300 rozważać ewentualnie zakup bezlusterkowca?

  2. #572

    Domyślnie

    A po [...] jasny zoom do krajobrazu, gdzie obiektyw przymyka się do F/8 i więcej? WTF?! Po [...] jasny zoom do portretu, gdzie i tak najlepiej mieć stałkę?
    Jakbym chciał polecać a6300, to bym polecał. Równie dobrze możesz polecać nowszego D7200, a nie D5300. Co to za głupie rozumowanie?
    Do a6000 pasują te same lampy co do D5300 (tyle, że systemowe nie będą tak samo działały).
    Bateria to koszt 50 zł na allegro. A AF? Hmm... Miałem D5000 i sporo problemów z BF/FF, gdzie w a6000 problemu nie było. Nie wspominając o tym, że pokrycie kadru punktami AF w a6000 jest tak jakby większe i AF jest tam, gdzie w Nikonie go nie ma w ogóle. Inna sprawa, że akurat do portretu i krajobrazu AF jest tak średnio potrzebny. Nawet D610 nie ma punktów AF wystarczająco szeroko, aby swobodnie z niego korzystać w kadrowaniu portretowym. Tutaj takie a6000 miażdży Nikona.

    @up, idź do sklepu i pomacaj. Włącz sobie oba. Zobacz pokrycie kadru punktami AF. Zlukaj na wielkość zestawu (podróże) i sama wybierz.
    Ostatnio edytowane przez Rycerz ; 26-04-2017 o 12:24 Powód: słownictwo

  3. #573

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez toja Zobacz posta
    w zakupie aparatu zdaję się tylko i wyłącznie na Waszą opinię niestety nie ułatwiacie mi zadania te wszystkie porównywania - prócz wielkości, to dla mnie czarna magia z tego co zauważyłam te bezlustra najtańsze nie są, a i obiektywy są drogie
    Każdy Ci tu radzi wg własnych doświadczeń upodobań. Fotografia to nie jest najtańsze hobby i szybko się o tym przekonasz, bo zawsze będzie Ci brakowało jakiegoś drobiazgu. Lustrzanki są o tyle lepszym rozwiązaniem na początek, że masz dostęp do stosunkowo tanich obiektywów z AF. Bezlusterkowce z kolei pozwalają na podpięcie naprawdę tanich obiektywów manualnych. Bezlusterkowce są mniejsze, co akurat dla mnie miało duże znaczenie (i lżejsze). Poza tym oferują co najmniej taką sama jakość zdjęcia. Jeśli zaś chodzi o ergonomie (guzikologię) to kwestia przyzwyczajenia się Z kolei Nikon D5300 nie jest znów jakąś wielką lustrzanką. Poza tym zrobisz więcej zdjęć na jednej baterii, co w podróży nie jest bez znaczenia. Seria D5X00 Nikona daje całkiem sensowne możliwości, w stosunku do ceny. Sama musisz pójść do sklepu, "pomacać" polecany sprzęt, policzyć, zastanowić się co Ci bardziej odpowiada i kupić. A potem cieszyć się robieniem zdjęć.

    @Umbra: choćby po to, że jasny zoom domkniesz w razie potrzeby, a ciemnego już bardziej nie otworzysz. Poza tym zoom jest na tyle uniwersalny, że nie tylko krajobraz, ale i portret da się nim zrobić, a im zoomjaśniejszy, tym lepiej, bo bardziej uniwersalnie. Weź pod uwagę, że polecasz sprzęt osobie, która dopiero zaczyna swoja "poważną" przygodę z fotografią i na dobrą sprawę nie ma jeszcze do końca sprecyzowanych (czy może lepiej uświadomionych) potrzeb. Moim zdanie bezlustekowce są wbrew pozorm dla osób, które mają już świadomość tego, czego oczekują i potrzebują.

    @toja: zdjęcia wyjdą świetne ze wszystkich polecanych tu aparatów. Tyle, że zakup sprowadza się nie tylko do zakupu aparatu. trzeba kupić obiektyw, potem jakiś inny, coś sprzedać zaraz, kupic coś innego. I to Ty musisz podjąć tę decyzję. Te początkowe 3.5k to na początek Jak się wkręcisz, to zrobi się z tego dużo więcej, nawet w opcji najbardziej budżetowej
    Ostatnio edytowane przez dannywrocek ; 26-04-2017 o 10:02
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  4. #574

    Domyślnie

    @Umbra
    Coś ty taki nerwowy? Może głupie rozumowanie to takie, że każdy potrzebuje mały aparat z torbą obiektywów?

    Gdybyś sobie zadał trud przeczytania pytania koleżanki
    Zdjęcia głównie podróżnicze (ludzie, budynki, krajobrazy) i portretowe. Chciałabym aby aparat dobrze się sprawdzał przy słabym oświetleniu (wieczór).
    może łatwiej byłoby zrozumieć, dlaczego sensownym rozwiązaniem jest jeden jasny obiektyw a nie torba szkieł?

    No ale skoro a6000 "miażdży" Nikona autofocusem to już jest koronny argument kończący dyskusję. Ciekawe tylko, dlaczego ciągle w materiałach reklamowych różnych, coraz to nowszych mirrorless piszą o dorównywaniu AF w lustrzankach

    Nie chcę się wdawać w dziecinne wojenki systemowe z "miażdżeniem", zwłaszcza, że mam spory sentyment do firmy Sony i jej aparatów.

  5. #575
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez toja Zobacz posta
    w zakupie aparatu zdaję się tylko i wyłącznie na Waszą opinię niestety nie ułatwiacie mi zadania te wszystkie porównywania - prócz wielkości, to dla mnie czarna magia z tego co zauważyłam te bezlustra najtańsze nie są, a i obiektywy są drogie
    Niestety ale ścierają się od zawsze na forum entuzjaści lustrzanek i bezluster, udowadnianie wyższości jednego nad drugim to już prawie sacrum, a łatwość obrażenia kogoś stwierdzeniem że coś robi lepsze zdjęcia to ojej...
    Fakt jest taki że to co oferują obecnie aparaty od dobrych kilku lat nie ma kompletnie wpływu na jakość zdjęć, oczywiście polepsza się ergonomia, komfort, funkcjonalność, ułatwienia do robienia zdjęć itd, ( mam na myśli aparaty od powiedzmy pięciu lat na rynku ).

    Zakup bezlustra polecam świadomym użytkownikom, którzy zdają sobie sprawę z kosztów obiektywów.
    Lustrzanka nikon czy canon jest o tyle dobra że rynek używanych obiektywów jak i modeli nowych jest ombrzymi, do tego pełna oferta obiektywów firm trzecich.

    Alternatywy dla lustrzanki Nikon + Sigma 17-50 2.8 OS nie ma w bezlustrach w takiej cenie i nie zapowiada się żeby było.

    Jeśli kupisz zestaw bez dokupowania obiektywów, lub ograniczysz się do dokupienia jednego stałoogniskowego jasnego obiektywu to obojętne jakie bezlustro wybierzesz to będzie dobre, nawet możesz sobie iść wybrać kolor panasonic, olympus, sony, fuji, z używanych jeszcze jest samsung ( ... ).
    Ostatnio edytowane przez Rycerz ; 26-04-2017 o 12:27 Powód: to nie giełda

  6. #576

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez toja Zobacz posta
    pytanie jest takie czy poza wspomnianym D5300 rozważać ewentualnie zakup bezlusterkowca?
    Warto rozważyć zakup bezlusterkowca. Jednym i drugim rodzajem aparatu można robić porównywalne zdjęcia. Główna kwestia to dobór obiektywu. Dlatego przed zakupem dopytaj o dostępność obiektywów do konkretnego systemu.
    Będąc w sklepie przyjrzyj się i porównaj różne rodzaje aparatów. Weź też ze sobą kartę pamięci i zrób w sklepie parę zdjęć. Zobacz jak się używa wizjera. A jeżeli masz zamiar używać live view, to koniecznie sprawdź, jak działa autofokus w LV.
    ...
    A wracając do któregoś z Twoich wcześniejszych pytań - nie kupuj D3400, chyba że będzie tańszy od D3300. Bo D3400 to jest zubożona wersja D3300.
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 26-04-2017 o 11:48

  7. #577

    Domyślnie

    a jak się ma obiektyw nikkor 18-105 (często polecany na forum ) i Tamron AF 18-200mm F/3.5-6.3 Di II VC do Sigmy 17-50

  8. #578

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez toja Zobacz posta
    a jak się ma obiektyw nikkor 18-105 (często polecany na forum ) i Tamron AF 18-200mm F/3.5-6.3 Di II VC do Sigmy 17-50
    Oba mają większy zakres ogniskowych i oba są ciemniejsze od Sigmy 17-50. Co do właściwości optycznych, to moge wypowiedzieć się tylko i wyłącznie jako były posiadacz Sigmy 17-50: jest naprawdę bardzo ostra w pełnym zakresie i od pełnego otworu przysłony. Nikorra 18-105 używałem okazjonalnie i byłem nawet dość pozytywnie zaskoczony jakością, jaką oferuje.
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  9. #579

    Domyślnie

    @toja
    Generalnie decyzję co do zakupu aparatu będziesz musiała podjąć samodzielnie. Musisz sobie tylko odpowiedź na podstawowe pytanie: czy fotografowanie to chwilowa "fanaberia" (bez obrazy ) czy też faktycznie od kilku lat rozwijasz swoje umiejętności na "kompakcie" (a nawet na telefonie) i dojrzałaś do poważnej decyzji jaką jest zakup lustrzanki.

    Polecam lekturę testów poszczególnych modeli aparatów, które przewinęły się przez niniejszy wątek w przedziale cenowym jaki dysponujesz, poczytaj wszystkie za i przeciw (chociażby opinie i testy jakie znajdziesz na optyczne.pl), w sklepie stacjonarnym również "pomacaj" aparat (jak leży w dłoni, wykonaj kilka próbnych zdjęć).

    Pamiętaj, że sam aparat nie zrobi za Ciebie zdjęć .
    Powodzenia i udanych zakupów.
    Nikon D3400 + AF-P 18-55 VR (czarny)

  10. #580

    Domyślnie

    odpowiadając na pytanie powyżej, już dawno nosiłam się z zamiarem zakupu lustrzanki i nie jest to chwilowa fanaberia

    poza tym byłam w sklepie, obejrzałam, pomacałam, zasięgnęłam opinii i chyba pozostanę przy D5300 (choć wydawało mi się, że Nikony są solidniejsze a może to tylko takie wrażenie),
    miałam okazję obejrzeć a6000 - fajny, ładny, lekki ale mało obiektywów do wyboru i drogie a ja nie mam jeszcze tak bardzo sprecyzowanych oczekiwań.

    Mam natomiast pytanie do obiektywu Sigma 17-50 niekiedy chciałabym coś w większym zakresem zbliżania (zoom) i czy w praktyce na początek taki obiektyw będzie wystarczający.

Strona 58 z 88 PierwszyPierwszy ... 848565758596068 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •