Close

Strona 52 z 88 PierwszyPierwszy ... 242505152535462 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 876
  1. #511
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zdecydowanie Sigma w/w i możesz to uzupełnić albo jasnym 85mm 1.8 pod jakiś portret itp albo iść w coś tele 70-200 2.8 i będzie uniwersalnie.

  2. #512

    Domyślnie

    j.w. zapomnij o 35/1.8 DX na jakiekolwiek imprezy. 18-105 jest powolny jeśli chodzi o ustawianie ostrości, ale przy 35/1.8 DX i tak jest bardzo szybki.
    Po względem szybkości oba obiektywy nawet nie mogą być porównywane z Sigmą 17-50/2.8.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #513

    Domyślnie

    Za kolegami, z Sgmą 17-50 dostaniesz zupełnie innej klasy zestaw niż N18-105 plus N35DX, a za tę samą cenę. Mam, używam, polecam, N35DX głównie leżakuje w domu, przypinam czasem dla lekkości (akurat to może być dla Ciebie sensowny argument).

    Co do ergonomii obsługi lewą ręką to wiele niestety nie pomogę, mogę jedynie napisać, że czasem używałem lustrzanki z monopodem i wężykiem spustowym, samo pstrykanie jedną ręką jest wtedy ok. Pomocny mógłby być też grip, tyle, że z d7200 robi się już spory aparat, może np. d5500 byłby jakimś pomysłem, mimo wad gripu do tego modelu?
    Sporo jest też uchwytów do filmowania, warto ewentualnie na to popatrzeć, może coś dało by radę zaadoptować i byłoby pomocne.

  4. #514

    Domyślnie

    Czyli lepiej wziąść samo body i tą sigmę?
    Tylko z drugiej strony dużo się naczytałem na tym Forum złych opinii o tej sigmie.
    Ponoć źle współpracuje z d7200 i jest nietrwała. Ktoś pisał że po 3 latach wszystkie gumy wyglądały tragicznie i ponoć trzeba po zakupie obowiązkowo wysłać do kalibracji korpus z sigmą. Czy ktoś może to potwierdzić?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Gdzie trzeba oddać ten zestaw do kalibracji ? Jakie są procedury?

  5. #515

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    j.w. zapomnij o 35/1.8 DX na jakiekolwiek imprezy...
    A czemu to niby się na imprezy nie nadaje?
    Wręcz przeciwnie moim zdaniem; lekkie, super ostre szkiełko od "pełnej dziury", pewny af, może nie za szybki ale daje radę na imprezach biegowych nawet. Poza tym światło... może Ci kiedyś braknąć tego użytecznego iso przy obiektywie f2.8...
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  6. #516

    Domyślnie

    Wyczytałem na forum że do Gdyni. Z Tarnowa to będzie kawałek drogi. Czy zdarzyło się komuś że przesyłka zaginęła podczas transportu lub została uszkodzona?

  7. #517

    Domyślnie

    Nie mogę potwierdzić. Sigmy nie kalibrowałem, po 1,5 roku, ponad 25 000 zdjęć, główny obiektyw, wciąż wygląda jak nowa.
    Złe opinie o tej S to raczej nie od użytkowników
    Kalibracja wygląda tak, że wysyłasz szkło z aparatem do Gdyni do serwisu, płacisz tylko za przesyłkę w jedną stronę. Problem polega na tym, że podobnej klasy obiektyw albo będzie gorszy optycznie, albo będzie kosztować 3-4 razy więcej. Dla przykładu, Nikkor 17-55 jest sporo cięższy, nie ma stabilizacji, a kosztuje ponad 6k.
    Niedogodnością S jest szybciej zużywająca się bateria z uwagi na pracującą stabilizację i podgląd zdjęcia włączający się na 1 minutę. Ale bez przesady, na cały intensywny dzień zdjęć normalnie bateria wystarcza (np. niedawno na imprezie rodzinnej zrobiłem w parę godzin ponad 300 fotek i bateria nawet o 1 kreskę nie spadła).

  8. #518

    Domyślnie

    A co sądzicie o Nikkor AF 28mm f/2.8D?

  9. #519

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzys74 Zobacz posta
    Czyli lepiej wziąść samo body i tą sigmę?
    Tylko z drugiej strony dużo się naczytałem na tym Forum złych opinii o tej sigmie.
    Ponoć źle współpracuje z d7200 i jest nietrwała. Ktoś pisał że po 3 latach wszystkie gumy wyglądały tragicznie i ponoć trzeba po zakupie obowiązkowo wysłać do kalibracji korpus z sigmą. Czy ktoś może to potwierdzić?
    - - - - kolejny post - - - - - -

    Myślę że trochę przesadzasz

    1. Po pierwsze - Sigma 17-50 bardzo dobrze współpracuje z D7200 - zweryfikuj źródło swoich opinii

    2. Co do kalibracji - też moim zdaniem przesadzony temat - ja kupiłem kiedyś swoją prosto z półki w Media Markecie ( mój pierwszy obiektyw ) i... trafiał w punkt bez żadnego FF/BF najpierw na d5200 a potem d7200

    3. Miałem to szkło trochę czasu, zrobiłem nim ze 25 tyś klatek i powiem Ci że jedyne co po tym okresie czasu zauważyłem to minimalnie luźniejszy tulipan po zamocowaniu. Reszta bez najmniejszych uwag - jeśli dbasz o sprzęt to będzie Ci służył.

    Taka rada: jeśli czytasz czyjeś opnie to upewnij się że miał ten sprzęt w ręku i nie powtarza zasłyszanych wieści....
    Ostatnio edytowane przez janek_p ; 09-04-2017 o 09:27
    D810 | N35 1.8g | S50 1.4 Art | T15-30 2.8 | N24-70 2.8 | N70-200 2.8 | TC-17II | SB-910 | CX241
    Było: D750|D610| D7200 | D5200 | S10-20 4-5.6 | S17-50 2.8 |T70-200 2.8 | SB-700

  10. #520

    Domyślnie

    D7200 z tą sigmą by kosztował około 5500 zł. Więc zmieszczę się w limicie, a o stałce pomyślę jak spłacę kredyt za tego nikona.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Tylko jaką stałkę? Głównie fotografowanie dzieci i imprezy rodzinne

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez janek_p Zobacz posta
    Myślę że trochę przesadzasz
    1. Po pierwsze - Sigma 17-50 bardzo dobrze współpracuje z D7200 - zweryfikuj źródło swoich opinii

    2. Co do kalibracji - też moim zdaniem przesadzony temat - ja kupiłem kiedyś swoją prosto z półki w Media Markecie ( mój pierwszy obiektyw ) i... trafiał w punkt bez żadnego FF/BF najpierw na d5200 a potem d7200

    3. Miałem to szkło trochę czasu, zrobiłem nim ze 25 tyś klatek i powiem Ci że jedyne co po tym okresie czasu zauważyłem to minimalnie luźniejszy tulipan po zamocowaniu. Reszta bez najmniejszych uwag - jeśli dbasz o sprzęt to będzie Ci służył.

    Taka rada: jeśli czytasz czyjeś opnie to upewnij się że miał ten sprzęt w ręku i nie powtarza zasłyszanych wieści....
    Myśle że mnie przekonałeś co do tej sigmy. Dzięki.

Strona 52 z 88 PierwszyPierwszy ... 242505152535462 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •