Close

Strona 51 z 88 PierwszyPierwszy ... 41495051525361 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 876
  1. #501

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    "Być na kupnie" to nic nowego...
    Zdecydowanie... w zeszłym roku byłem
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  2. #502

    Domyślnie

    Widać polski skrywa przede mną jeszcze wiele tajemnic Ale osobiście pozostanę przy "kupowaniu" czy "planowaniu zakupu".

  3. #503

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Widać polski skrywa przede mną jeszcze wiele tajemnic Ale osobiście pozostanę przy "kupowaniu" czy "planowaniu zakupu".
    "Być na kupnie" to jakaś gwara podobno , czasami to słyszę. Ponoć ( ) gdzieś z okolic Poznania... ale to tylko zasłyszane plotki
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  4. #504
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    U nas bywa się na kupnie tak samo jak piecze andruty w sabaśniku, wychodzi na pole w goruncy dzień i ogólnie weźże no nie bądź bojcorzem...

  5. #505

    Domyślnie

    Trochę krakowskich określeń słyszałem, bo rodzina żony pochodzi z okolic, nakastlikiem nikt mnie nie zagnie , ale pewnie mało jeszcze słyszałem, więc jestem pod wrażeniem.

  6. #506
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wracając do tematu i pytania, Nikon D7200 to świetna maszyna zarówno do amatorskiego jak i profesjonalnego zastosowania, silnik w obudowie to jedna z wielu mogących przydać się rzeczy, są ciekawe tanie obiektyw napędzane tzw śrubokrętem czyli wymagają silnika w aparacie, więc nie będziesz miał zmartwienia jak upolujesz jakiś ciekawy obiektyw bez silnika.

  7. #507

    Domyślnie

    Przepraszam za niegramatyczny tekst.
    Mój budżet 5500 zł.
    Fotografuję rodzinne imprezy tj. Wesela. Chrzciny itp.oraz Krajobrazy.czasem portrety.
    Mam urocze trzyletnie córki bliźnieczki
    I ostatnio one są najczęściej fotografowane.
    Aktualnie posiadam Sony a58 z kitowym obiektywem 18-55

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Po przeczytaniu wielu postów na forum , napalilem się na nikona D7200

    Fotografią zajmuję się amatorsko od 30 lat zaczynałem od ami66 później fed 4. Smiena 8m. Vilia. Zenit ttl. Zenit 12xp.
    W 2000 roku straciłem w wojsku prawą rękę dlatego przerzuciłem się na cyfrowe aparaty kompaktowe z powodu moich ograniczeń manualnych. Po paru latach od wypadku kupiłem nikona d40 i mimo moich trudności z obsługą jedną ręką nieźle sobie radziłem. Teraz mam Sony A58 i po 2 latach używania chcę powrócić do nikona i tu wybór padł na d7200 z obiektywem 18-105
    Teochę się boję ciężaru czy utrzymam w jednej ręce.
    Teoretycznie jestem przygotowany do jego obsługi.
    Szkoda że nie ma luster dla leworęcznych.
    Ostatnio edytowane przez Rycerz ; 09-04-2017 o 15:53 Powód: nie piszemy posta pod postem

  8. #508
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Powinieneś wypróbować zestaw jaki masz upatrzony przed zakupem odnośnie chwytu i wagi, D7200 oferuje dużo ale może okazać się ważniejszy dla ciebie mniejszy ciężar np modelu D5500, ruchomy i dotykowy ekran nie wiem czy będzie zaletą, a może jednak dwa pokretła i unikanie menu/ekranu ?
    Co do obiektywu 18-105VR bardzo fajny, jedyna wada to że jest ciemny i tu sigma 17-50 mimo że mniejszy zakres to jednak światło f/2.8 daje wiele możliwości.

    Czy będzie to D5500 czy D7200 to oba dadzą podobną jakość zdjęć, kwestia ergonomii zwłaszcza w twoim przypadku.

  9. #509

    Domyślnie

    Odchylany ekran nie w chodzi w grę. Ciężko jest trzymać aparat i jednocześnie obsługiwać tą samą ręką dotykowy wyświetlacz

    - - - - kolejny post - - - - - -

    D7200 miałem w ręku.
    I owszem jest ciężki ale mimo wszystko chciałbym spróbować.
    Na początku pewnie zacznę od trybu auto. A później się zobaczy.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Myślę że w moim przypadku statyw byłby wskazany

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Zamierzam kupić ten korpus z kitem 18x105 i ewentualnie stałka 35 mm bo wydaje mi się że będzie odpowiednia do imprez typu wesela. Doradźcie mi jakiej firmy tą stałkę kupić bo ja już mam mętlik w głowie od czytania kolejnych postów.

  10. #510

    Domyślnie

    Ja bym dał sobie spokój z tandemem 18-105 i 35. Bierz Sigmę 17-50 f2,8
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Strona 51 z 88 PierwszyPierwszy ... 41495051525361 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •