Close

Strona 4 z 88 PierwszyPierwszy ... 234561454 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 876
  1. #31

    Domyślnie

    Ale dotyk jest pradozerny i tego nikt jeszcze nie zmieni. Przeciez nie zmienia sie wszystkich opcji przy każdym kolejnym ujęciu. Więc pstrykanie na monitorku jest nie potrzebnym gadżetem.
    D 3100 - N 18-55, N 55-300, Helios 44-4, Industar 61.

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Spinningista Zobacz posta
    [...] ze na rynku jest już d5500 ktorego ogromna zaleta jest touch screen i jesli ktos mi powie ze to bajer to spadne z krzesła bo w erze dotyku to poprostu wygoda [...].
    Wygodne to może być ale sterowanie głosem...
    Nikon

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    Czyli katowanie się Sigmami na Nikonie ... ... powodzenia !
    Myślę, że nie miałeś ani jednej z omawianych sigm (jeśli się mylę to mnie popraw). Zarówno 10-20 jak i 17-50 to bardzo dobre szkła a w obecnych czasach z nowymi puszkami nie można polegać nawet na Nikkorach czego dowodem dziesiątki wątków na naszym forum.

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Wygodne to może być ale sterowanie głosem...
    Jeśli jest jakiś prawdziwy aparat sterowany głosem to poproszę o namiary (choć potrafię sobie wyobrazić dziesiątki sytuacji gdzie jedno tapnięcie będzie szybsze i bardziej zrozumiałe dla bezmyślnej maszyny niż komendy wydawane głosem). Póki co to dotykowy ekran w wielu sytuacjach wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 25-02-2015 o 22:51

  4. #34
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2015
    Miasto
    Galaktyka Andromedy
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Myślę, że nie miałeś ani jednej z omawianych sigm (jeśli się mylę to mnie popraw). Zarówno 10-20 jak i 17-50 to bardzo dobre szkła a w obecnych czasach z nowymi puszkami nie można polegać nawet na Nikkorach czego dowodem dziesiątki wątków na naszym forum.

    Jeśli jest jakiś prawdziwy aparat sterowany głosem to poproszę o namiary (choć potrafię sobie wyobrazić dziesiątki sytuacji gdzie jedno tapnięcie będzie szybsze i bardziej zrozumiałe dla bezmyślnej maszyny niż komendy wydawane głosem). Póki co to dotykowy ekran w wielu sytuacjach wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.
    Wiec jeśli już zdecyduję sie na któreś body z serii 5xxx to 17-50 bedzie dobrym wyborem do zdjęć 75% krajobraz 25% street a później śmiało mogę wchodzic w 10-20? Czy to dobry wybór na poczatek?
    W przyszłości choć tu już odleglejszej chciałbym kupić jakąś stalke 35mm.

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Spinningista Zobacz posta
    Wiec jeśli już zdecyduję sie na któreś body z serii 5xxx to 17-50 bedzie dobrym wyborem do zdjęć 75% krajobraz 25% street a później śmiało mogę wchodzic w 10-20? Czy to dobry wybór na poczatek?
    W przyszłości choć tu już odleglejszej chciałbym kupić jakąś stalke 35mm.
    Jak najbardziej dobry wybór a przede wszystkim Twój wybór! Jednomyślności na forum nigdy nie będzie. Czas pokarze i sam zobaczysz czy TWÓJ wybór dla CIEBIE był dobry. To samo dotyczy przyszłości i zakupu kolejnych szkieł. Szedłem tą samą drogą i niestety, moje niektóre wybory były nietrafione np. kupiona z wielkim entuzjazmem stałka 35mm (bo szkło och i ach) okazała się taka sobie (nie moja ogniskowa) i zmieniła właściciela. Przesiadając się z 3100 na 5100 myślałem-puszka na wiele lat, a szybko zabrakło ergonomii. Straciłem tylko kasę zamiast od razu kupić 7100. Ale zakup S17-50/2,8 był strzałem w 10. Też chciałem kupić od razu wszystko dobre(lampę,statyw,torbę), a nie kupiłem, bo nie słuchałem dobrych rad, albo wydawało mi się że wystarczy dla mnie...
    Kupuj więc i działaj,inaczej się nie przekonasz czy to był dobry wybór !!!
    [Nikon d7100]+[Sigma10-20/4-5,6]+[Sigma17-50/2,8]+[Sigma70-200/2,8 OS]+[sb700] +[różne klamoty]

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kwiatek88 Zobacz posta
    Jak najbardziej dobry wybór a przede wszystkim Twój wybór! Jednomyślności na forum nigdy nie będzie. Czas pokarze i sam zobaczysz czy TWÓJ wybór dla CIEBIE był dobry. To samo dotyczy przyszłości i zakupu kolejnych szkieł. Szedłem tą samą drogą i niestety, moje niektóre wybory były nietrafione np. kupiona z wielkim entuzjazmem stałka 35mm (bo szkło och i ach) okazała się taka sobie (nie moja ogniskowa) i zmieniła właściciela. Przesiadając się z 3100 na 5100 myślałem-puszka na wiele lat, a szybko zabrakło ergonomii. Straciłem tylko kasę zamiast od razu kupić 7100. Ale zakup S17-50/2,8 był strzałem w 10. Też chciałem kupić od razu wszystko dobre(lampę,statyw,torbę), a nie kupiłem, bo nie słuchałem dobrych rad, albo wydawało mi się że wystarczy dla mnie...
    Kupuj więc i działaj,inaczej się nie przekonasz czy to był dobry wybór !!!

    Dokladnie!
    Rynek foto jest o tyle płynny że jak ogniskowa/obiektyw okaze sie nie dla Ciebie w miare szybko sie sprzeda.
    Jesli poruszamy sie po popularnych obiektywach.

    Sigma zarowno 10-20 jak i 17-50 to dobry wybor

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kwiatek88 Zobacz posta
    [...] Szedłem tą samą drogą i niestety, moje niektóre wybory były nietrafione
    [...] Przesiadając się z 3100 na 5100 myślałem-puszka na wiele lat, a szybko zabrakło ergonomii. Straciłem tylko kasę zamiast od razu kupić 7100 [...]
    Idąc tym tokiem... wybór DXowego D7100 również byłby nietrafiony, gdybyś spróbował FXa... np. D750 czy czegoś wyższego...
    Nikon

  8. #38

    Domyślnie

    Kurcza, ale czasów dożyłem, żeby amatorowi proponować najmniej d7100, czy nawet D750 ..
    Ludziska trzaskają foty kompaktami i starymi lustrami, dostępnymi na aukcjach, a tu takie .....
    Wiadomo, że chciałoby się jak najlepiej, ale w pewnym momencie trzeba się zmierzyć z finansami i goniącą technologią,
    nie dajmy się zwariować ....

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koberek Zobacz posta
    Kurcza, ale czasów dożyłem, żeby amatorowi proponować najmniej d7100, czy nawet D750 ..
    Ludziska trzaskają foty kompaktami i starymi lustrami, dostępnymi na aukcjach, a tu takie .....
    Wiadomo, że chciałoby się jak najlepiej, ale w pewnym momencie trzeba się zmierzyć z finansami i goniącą technologią,
    nie dajmy się zwariować ....
    Takie czasy. Wg. wielu jak nie masz przynajmniej D7100 to... nie potrafisz robić zdjęć. Stąd każdy amator, wróć... "semi-pro" dąży do D7100 (choć za chwilę będzie pęd ku D7200). W FX-ie z kolei jest ciśnienie na D750. Inne, starsze aparaty, nie robią już zdjęć.
    Nikon

  10. #40

    Domyślnie

    Obiektyw na pewno 18-105 i tutaj nie ma dyskusji. Optycznie bardzo dobry, ogniskowa spacerowa do krajobrazu i tele. Brakuje tylko makro Co do puszki to kupując d7100 masz aparat na lata i nie wymienisz go szybko. To dobra inwestycja. Wstrzymałbym się z jego zakupem do lata. Cenna powinna iść nieco w dół ze względu na pojawienie się następcy. Za około 3500 z 18-105 nie zastanawiałby się. Ja kupowałem na początek D90 w tej cenie i do dziś nie znajduje argumentów by go wymieniać choć wielu tu twierdzi, że on już nie robi zdjęć Myślałem, że może d7200 będzie skokiem w przód, ale sorry..... wifi i nfc to nie jest coś niezbędnego.
    Nikon D7200 | D90 + MB-D80 | T11-16 2.8 | N35 1.8G | N18-105 3.5-5.6 | T90 2.8 Macro | T70-200 2.8 | SB-900 | YN-560 III

Strona 4 z 88 PierwszyPierwszy ... 234561454 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •