Close

Strona 38 z 88 PierwszyPierwszy ... 28363738394048 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 371 do 380 z 876
  1. #371

    Domyślnie

    Witajcie ponownie, kolejne pytanie od amatora.
    Dopiero zaczynam zabawe - mam d5100 i kit 18-55.
    miałem kupic body i 18-105, ale trafila sie okazja i to jeszcze na gwarancji z ubezpieczeniem. wiec wziłąem taki zestaw.
    teraz moje pytanie czy opłacalne dla mnie, totalnego leszcza bedzie dokladanie kasy i kupno 18-105.
    czy raczej duzej roznicy bym nie odczuł i lepiej pouczyc sie na 18-55 i jak drugi obiektyw kupic stałke ?

  2. #372

    Domyślnie

    Jak masz 18-55, to kupno 18-105 nie ma sensu. Nie dostaniesz nic więcej niż większy zakres ogniskowych, który przy 24 Mpix nie jest aż tak potrzebny.
    Jak kupować kolejny obiektyw, to taki, który rzeczywiście coś da, ale czy to będzie stałka, czy Ultra szeroki zoom, czy tele zależy od potrzeb.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #373

    Domyślnie

    Całkowicie zgadzam się z przedmówcą. Dokupowanie drugiego kita zdaje się nie mieć sensu. Poucz się na tym co masz, a z czasem sam zauważysz, czego Ci brakuje, a czego Ci trzeba. Ja po takich "naukach" szybko odkryłam, że brakuje mi światła, a szeroki zakres ogniskowych nie jest mi potrzebny. I tak oto śmigam na stałce 35mm 1,8. Powodzenia

  4. #374

    Domyślnie

    Witam,
    Chciałbym się podpiąć do tematu, mianowicie mam możliwość zakupu d90 + kit 18-105 w bardzo dobrym stanie z małym przebiegiem (do 15k zdj.) za ok 1kpln. Moje pytanie brzmi czy to dobry zakup jako że byłaby to moja pierwsza lustrzanka. Moje preferencje fotografowania są zróżnicowane, więc to kwestia doboru objektywu/ow chciałbym sie naradzie skupić na body z kitowym obiektywem i sukcesywnie dokupować w miarę potrzeb. Reasumując to dobry zakup, czy może lepiej zainwestować w coś nowszego? Jeżeli nowszy model to co możecie zaproponować powiedzmy do 1,5 kpln?
    Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

  5. #375

    Domyślnie

    Na początek to bardzo dobry zakup. Ja kupiłem swojego czasu d3100 i po miesiącu plułem sobie w brodę że nie dołożyłem do d90.
    D7200, D300, D2x Sigma 300 2.8f, nikkor 200-500 VR, Tokina 100-300 f4
    Masa analogów

  6. #376

    Domyślnie

    D90 + kit 18-105 to dość dobry wybór ale jeżeli robisz zdjęcia na zewnątrz (duża ilość światła). Wewnątrz (pomieszczenia), jeżeli chciałbyś robić zdjęcia np na imprezach rodzinnych, może być mały problem bo aparat ten nie grzeszy wysokim ISO a sam obiektyw jest ciemny. MZ warto dołożyć i rozejrzeć się za nowszym aparatem...

  7. #377

    Domyślnie

    Andrzej1974 - nie wiem co wynika z Twojego postu. Jak będę potrzebował jasnego obiektywu to będę go musiał kupić. Pytam o puszkę, bo naradzie nie mam preferencji fotografowania.
    Dzięki za zainteresowanie, ale poszukuje odpowiedzi czy za 1 kpln warto kupić na początek d90 czy może lepiej coś nowszego.
    Ostatnio edytowane przez BlackJackal ; 11-05-2016 o 07:56

  8. #378

    Domyślnie

    Andrzej1974 - nie wiem co wynika z Twojego postu.
    http://fotoblogia.pl/6077,poradnik-d...ianie-czulosci

    Chodzi o to, że d90 ma niski poziom tzw. akceptowalnego ISO, gdzie nie widać jeszcze bardzo szumów/ziarna na zdjęciu. Nowsze matryce pozwalają robić niezłe zdjęcia w gorszych warunkach oświetleniowych (np.bez lampy błyskowej).
    Na d90 można wciąż dużo się nauczyć i zrobić fajne zdjęcia. Ergonomię docenisz z czasem, chyba, że nie będzie Ci się chciało nosić sporej puszki

  9. #379

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BlackJackal Zobacz posta
    Dzięki za zainteresowanie, ale poszukuje odpowiedzi czy za 1 kpln warto kupić na początek d90 czy może lepiej coś nowszego.
    Warto, jeżeli jest w dobrym stanie, ja swojego sprzedawałem za 800 zł. Problem niskiego ISO rozwiązuje się lampą, w D90 1000 wygląda ok, 1600 jest akceptowalne przy umiejętnej obróbce, więc tak źle całkiem to nie jest. Pozdrawiam.

  10. #380

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi. Przemyśle jeszcze temat, ale raczej się zdecyduję na d90, jak będz brakowało światła a mój zapał do pstrykania nie przygaśnie to doinwestuje w lampę, może jakiś jasny obiektyw. Pozdrawiam nikoniarzy

    Wysłane z mojego HTC One X+ przy użyciu Tapatalka

Strona 38 z 88 PierwszyPierwszy ... 28363738394048 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •