Close

Strona 28 z 88 PierwszyPierwszy ... 1826272829303878 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 271 do 280 z 876
  1. #271
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jest minusem jak masz ciekawe obiektywy bez silnika, z wymienionych polecam D5200, ewentualnie D3300, jeśli ma być nowy i z silnikiem to zaczyna się problem bo najtańszy to D7100.

  2. #272

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cykacz79 Zobacz posta
    Czytając ten wątek m.in. wybrałem kilka modeli, licząc na was panowie, że mi pomożecie wybrać, są to D90, D3200 i D5200. Będę celował w raczej nowe sztuki, by dłużej były.
    Z tych trzech to D5200.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  3. #273

    Domyślnie

    Cześć. poszukuję aparatu do zdjęć makro (produktowych) oraz portretów.
    Mój budżet to najlepiej do 1500 za body i jedno ze szkieł.
    Rozważam nikona d300 i d7000, znalazłam w aukcjach:
    * Nikon D300 +Tamron SP AF17-50 mm f/2.8 XR D (50 tys. przebiegu) za 1025-1900 zł (licytacja).
    * Nikon D7000 z 18-105 vr za 1700 zł (35 tys. przebiegu).
    Trochę to wykracza poza mój budżet i nie wiem, czy powinnam brać z tymi szkłami, czy inwestować w body i później szukać szkieł (ale jakich?)
    Mam jeszcze alternatywę: body d300 (45 tys. przebiegu) za 660 na tę chwilę w licytacji. Dziękuję bardzo za pomoc

  4. #274

    Domyślnie

    Przede wszystkim, jakie konkretnie zdjęcia produktowe masz zamiar robić? Czy będzie do tego potrzebny rzeczywiście obiektyw makro? Bo żaden z obiektywów, które zaproponowałeś, nie jest do zdjęć makro, choć są przyzwoite.

  5. #275

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Przede wszystkim, jakie konkretnie zdjęcia produktowe masz zamiar robić? Czy będzie do tego potrzebny rzeczywiście obiektyw makro? Bo żaden z obiektywów, które zaproponowałeś, nie jest do zdjęć makro, choć są przyzwoite.
    Chciałabym zdjęcia produktu w takiej jakości, żeby je wrzucić na stronę. W sumie ten efekt, który tu jest, już mnie satysfakcjonuje (robione z łapy bez oświetlenia, ale chciałabym, żeby wyglądało jeszcze lepiej): https://www.facebook.com/jupitajniagra/. Zdjęcia robione jakimś eosem poniżej 550d (nie pamiętam dokładnie).

    Jakie obiektywy nadają się do makro i czy rzeczywiście ich potrzebuję? A do portretów? Jakiś szerokokątny, stały? Nie upieram się na zoomy.

  6. #276

    Domyślnie

    Chodzi o tę grę? Makro to potrzebne do kostki, nie do takiego formatu. Do zdjęć produktu wystarczy jakiś kompakt, statyw i odpowiednie oświetlenie (poszukaj haseł namiot bezcieniowy, stół bezcieniowy, wystarczy zwykła chińszczyzna a będzie prawie "profesjonalnie"). Zdjęcia podobne do tych z fejsa zrobisz w sumie każdym aparatem, łatwiej nawet kompaktem, trochę inaczej sprawa wygląda przy portrecie. Chcąc mieć efekt rozmytego tła, najlepiej było by wybrać obiektyw stałoogniskowy typu Nikkor 35/1.8 (bardziej uniwersalny ale do szerszego portretu) lub Nikkor 50/1.8. Ale każdym z wymienionych aparatów oraz zoomów też dasz radę, raczej nie potrzebujesz jakiegoś specjalnego sprzętu. Mz pomyśl o d90 z jakimś zoomem, powinno jeszcze wystarczyć na używany N35 w tym budżecie (tym bardziej na N50). To tylko jedna z możliwości, opcji jest sporo.

  7. #277

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Chodzi o tę grę? Makro to potrzebne do kostki, nie do takiego formatu. Do zdjęć produktu wystarczy jakiś kompakt, statyw i odpowiednie oświetlenie (poszukaj haseł namiot bezcieniowy, stół bezcieniowy, wystarczy zwykła chińszczyzna a będzie prawie "profesjonalnie"). Zdjęcia podobne do tych z fejsa zrobisz w sumie każdym aparatem, łatwiej nawet kompaktem, trochę inaczej sprawa wygląda przy portrecie. Chcąc mieć efekt rozmytego tła, najlepiej było by wybrać obiektyw stałoogniskowy typu Nikkor 35/1.8 (bardziej uniwersalny ale do szerszego portretu) lub Nikkor 50/1.8. Ale każdym z wymienionych aparatów oraz zoomów też dasz radę, raczej nie potrzebujesz jakiegoś specjalnego sprzętu. Mz pomyśl o d90 z jakimś zoomem, powinno jeszcze wystarczyć na używany N35 w tym budżecie (tym bardziej na N50). To tylko jedna z możliwości, opcji jest sporo.
    Tak, chodzi o tę grę. O rzeczy tego rodzaju to mówisz, że poczciwy d90 wystarczy? Myślałam o tym, że w d300 mam wszystko pod ręka i to profesjonalny sprzęt, tylko trochę ciężkawy. Mam jeszcze pytanie, czy d90 wystarczy też na wycieczki na miasto? I wówczas jaki obiektyw? Dziękuję, poczytam!

  8. #278

    Domyślnie

    D300 to dobry aparat, poczytaj jakie są jego główne zalety i przewagi nad d90 i czy te zalety, których część zauważyłaś, będą potrzebne. W sumie w podobnej cenie będzie nowy, lub niewiele używany d3100 czy d3200. Twoje zastosowania też w pełni nim ogarniesz, a sprzęt jednak nowszy. Sugeruję wizytę w dobrym komisie foto, w Warszawie nie będzie z tym problemu a może łatwiej będzie podjąć decyzję? Jak pomacasz sprzęt, pogadasz.... do takich ogólnych zastosowań naprawdę wiele aparatów będzie ok.

  9. #279

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    D300 to dobry aparat, poczytaj jakie są jego główne zalety i przewagi nad d90 i czy te zalety, których część zauważyłaś, będą potrzebne. W sumie w podobnej cenie będzie nowy, lub niewiele używany d3100 czy d3200. Twoje zastosowania też w pełni nim ogarniesz, a sprzęt jednak nowszy. Sugeruję wizytę w dobrym komisie foto, w Warszawie nie będzie z tym problemu a może łatwiej będzie podjąć decyzję? Jak pomacasz sprzęt, pogadasz.... do takich ogólnych zastosowań naprawdę wiele aparatów będzie ok.
    Mam jeszcze pytanie odnośnie mechanizmów - d300 ma już wbudowany mechanizm i można do niego dokupywać 'zwykłe' obiektywy. d3200 go nie ma, prawda? Jak to będzie wyglądało cenowo pod kątem kupowania obiektywów? Polecilibyście mi jakiś artykuł na ten temat, jakie to ma znaczenie pod względem jakości zdjęć?

  10. #280

    Domyślnie

    Obiektywy z serii D czyli bez napędu (czyli pod śrubokręt) nie są oszalamiajaco tanie i właściwie brakuje dedykowanych pod dx. Ale nic nie stoi na preszkodzie, żeby ich używać. Należy tylko pamietac, że takie szkło na dx posiada ekwiwalent ogniskowej 1,5x większy.

Strona 28 z 88 PierwszyPierwszy ... 1826272829303878 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •