Close

Strona 23 z 88 PierwszyPierwszy ... 1321222324253373 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 876
  1. #221

    Domyślnie

    Ciężko powiedzieć czego brakowałoby Tobie. Mi brakowałoby głównie wygody trzymania i górnego wyświetlacza, ogólnej ergonomii użytkowania. Ale w sumie kto co lubi. Zdjęcia będą robić obydwa. Najlepiej jakbyś wziął je do ręki, zobaczył jak się trzyma, jaka jest jakość ich wykonania, który Ci bardziej pasuje i czy warto ewentualnie dokładać kasę, czy jest to kompletnie bez sensu. Jeśli bierzemy pod uwagę tylko to, do czego aparat będzie wykorzystywany, to chyba nie warto dokładać do D7100.
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  2. #222

    Domyślnie

    Na początek nie musi byc z gornej pułki

  3. #223

    Domyślnie

    Czyli niekoniecznie pułkownik.

  4. #224

    Domyślnie

    Ja kiedy kupowałem swoją pierwszą lustrzankę (a był nim nikon d3100) nie miałem pojęcia, że fotografia mnie tak mocno wciągnie. Po upływie roku żałowałem, że nie zdecydowałem się od razu na nikona d7000/7100. Jednak w tym okresie nie potrzeba nic więcej do nauki. Nie nauczyłbym się więcej w pierwszym okresie mając lepszy aparat. Jeśli moja edukacja miałaby się skończyć na jakiś podstawach i okazjonalnym pstryknięciu to kupno tańszej lustrzanki byłoby ekonomiczniejsze. Zawsze można sprzedać by móc kupić coś bardziej zaawansowanego.

  5. #225

    Domyślnie

    A czy to aby nie jest tak że duże znaczenie (jeśli nie najważniejsze) na efekt końcowy ma program do edycji zdjęć ? A aparat dostarcza tylko surowego materiału który i tak później w zasadzie w 100% trzeba mniej lub bardziej przerabiać ?

  6. #226

    Domyślnie

    Duże znaczenie pod kątem efektu końcowego mają umiejętności - zarówno na etapie robienia zdjęcia jak i kolejnych.
    Nie można tak skrajnie podchodzić do sprawy, ponieważ zdjęcie zrobione smartfonem nie będzie wysokiej jakości materiałem wyjściowym jak te zrobione porządniejszym aparatem co nie świadczy o tym, że zdjęcie będzie lepsze.
    Należy też pamiętać, że zdjęcia robimy instrumentem jakim jest aparat i mając najtańszą lustrzankę będziemy mieć ograniczenia w miarę rozwoju rzemiosła.

  7. #227

    Domyślnie

    Temat dotyczy aparatu dla POCZĄTKUJĄCEJ więc chyba niezasadne jest rozpatrywanie w tym momencie w jaki sposób zmieni się jej zainteresowanie fotografią po pewnym czasie (gdy przestanie być początkującą), jak rozwinie się jej talent etc. Tak samo wypisywanie porównań ze smartfonami... to nie to forum. Ja chciałem tylko napisać że przy prawidłowym naświetleniu, dobrej ostrości, przy tym samym obiektywie w zasadzie nie powinno być różnic w wyglądzie obrazka. I dlatego wg mnie szkoda się pakować osobie początkującej np. w zakup Nikona D5300 czy D5500 zamiast np. w D3300 jeśli zapewniają właśnie podobną jakość obrazka. Oczywiście te 2 pierwsze mają lepszy autofocus ale czy o tyle lepszy żeby usprawiedliwiał różnicę w cenie ? Na to pytanie każdy powinien sam sobie odpowiedzieć.

  8. #228

    Domyślnie

    To może trochę wrzucę swoje odczucia, kilka miesięcy temu zacząłem zastanawiać się nad lustrzanką ( pierwsza w życiu ) dla amatora budżet ok. 3 tyś., długo zastanawiałem się nad wyborem który system wybrać bo na rynku jest kilku graczy którzy się liczą i w zależności co komu pasuje, poszukiwania zacząłem od szperania w sieci i opinii różnych osób skracając wychodziło że bez znaczenia którą markę wybiorę ( z 4- Nikon, Cannon, Pentax i Sony ) to aparat jest mniejszą połową sukcesu ważniejszą jest ta ten kto stoi za obiektywem, na początek skreśliłem Sony - nie podchodziła mi ergonomia puszki i Cannona - odzwierciedlenie kolorów ( w/g mnie zimniejsze ale to zawsze w/g własnego uznania ) został Pentax oraz Nikon - zacząłem rozmawiać z użytkownikami jak i Pentaxa tak i Nikona i tu był spory orzech do zgryzienia bo jeden i drugi mi odpowiadał, ale Pentax K50 został skreślony z uwagi na mniejszy wybór szkieł jak i ich ceny. Wybrałem Nikona D5300 z obiektywem 18-105mm i wyboru nie żałuję jak również każdego dnia "banan" na twarzy. Przyznam się że bałem się trochę początkowo obsługi aparatu ale poznaję go każdego dnia i ergonomia jest jak najbardziej ok, do paru rzeczy trzeba się przestawić ale jak najbardziej każdemu polecam z czystym sumieniem. Autofucus rzeczywiście jest dość szybki i bardzo fajnie się sprawdza. Chyba że komuś waga nie odpowiada bo stwierdzi że jest za ciężki może szukać innych opcji jak choćby Nikon D5500 jest znacznie mniejszy, ale to rzecz własnych upodobań.

  9. #229

    Domyślnie

    Witam,przepraszam,ze nie na temat,ale dzisiaj się zarejestrowałem,aby Was zapytać o radę,a nie mogę zakłdać nowych postów.
    Chciałbym kupić żonie pod choinkę obiektyw,ale nie wiem jaki by jej sprawił radość.
    Posiada aparat Nikon D5300 i dwa obiektywy 1.To Nikon DX ,AF-S Nikkor 55-300mm 1:4.5-5.6G ED VR i 2.Nikon DX VR AF-S Nikkor 18-55mm 1:3.5-5.6 G II
    Bardzo lubi fotografować,tak jakby znalazła to co Ją naprawdę cieszy i daje satysfakcje.Robi zdjęcia w plenerach,natura,architektura,kwiaty,myślę coś w cenie do 2tys.zł.Bardzo dziękuje za odpowiedzi i jeszcze raz przepraszam za wtrącenie do tego wątku.Serdecznie pozdrawiam Zbyszek

  10. #230
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2010
    Miasto
    Warszawa|Białystok
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Salarymand Zobacz posta
    Robi zdjęcia w plenerach,natura,architektura,kwiaty,myślę coś w cenie do 2tys.zł.
    Nie jestem pewnie najbardziej doświadczony, by odpowiadać, ale pokrywasz zakres 18-300 ze światłami 3.5-5.6. Możesz pomyśleć o czymś dużo szerszym jak sigma 10-20 f/4-5.6 za ~2000 zł do
    Cytat Zamieszczone przez Salarymand Zobacz posta
    natura,architektura
    lub jakimś obiektywie macro jak tamron 90 f/2.8 za ~2000 zł do
    Cytat Zamieszczone przez Salarymand Zobacz posta
    kwiaty
    D7200|D60|N 35/1,8 DX|S 17-50/2.8|S 10-20/3.5|T70-300/4-5.6|N SB-700
    Moja strona

Strona 23 z 88 PierwszyPierwszy ... 1321222324253373 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •