Close

Strona 2 z 88 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 876
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz81 Zobacz posta
    18-105 to bardzo fajny obiektyw do nauki.
    A ja myślałem że ten obiektyw służy do robienia zdjęć
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  2. #12

    Domyślnie

    Chodziło mi o to że to dobre szkło dla kogoś kto stawia pierwsze kroki w fotografii amatorskiej. Już nie czepiaj się słówek :/
    D7500, N50 1.8, N70-300 AF-P

  3. #13
    sebaglik79
    Gość

    Domyślnie

    Ja posiadam D3100 i jestem bardzo zadowolony. Myślę, że dla amatora to i tańsze aparaty by się znalazły. Nie rozumiem, po co od razu wydawać tyle pieniędzy na wyższe modele.

  4. #14
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2015
    Miasto
    Galaktyka Andromedy
    Posty
    9

    Domyślnie

    Siemka chciałem się podpiąć pod pytanie.

    Chcę zacząć fotografować krajobrazy jako że jestem wędkarzem i sporo czasu na przełomie dnia i nocy a więc w złotych godzinach spędzam nad wodą. Chciałbym uwieczniać to co uda mi się zaobserwować.
    Jestem prawie zdecydowany na taki zestaw Sigma 10-20 4-5,6 lub bardziej uniwersalny 17-50 2,8 i Nikon d5100.
    Do tego jakis mocny lecz lekki statyw.

    Co sądzicie o tym zestawie? Czy lepiej dopłacić do Nikona d5200 czy 5300. Czy jest on dobry dla początkującego fotografa? Poza krajobrazami myslałem o streecie a'la reportaż coś w tym stylu. Wiec później wszedłbym pewnie w 35mm.

    Proszę o poradę.

  5. #15

    Domyślnie

    D5100 wystarczy..i na dodatek body te świetnie spisuje się przy nocnej fotografii..co do szkiełka to myślę ze nad wodą lepiej sprawdzi się coś szerokiego

  6. #16
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2015
    Miasto
    Galaktyka Andromedy
    Posty
    9

    Domyślnie

    Czyli ten 10-20 tylko sprawa jest taka ze z tym 10-20 nie bardzo co zdzialam poza krajobrazem a ten 17-50 moze i bedzie ciut przywąski ale nie ograniczy mojego aparatu tylko do krajobrazu.

    Niestety fotografia to dosyc drogie hobby a ja jak na razie jestem w stanie kupic jedno szkło. Obiektywy kitowe raczej nie sa dla mnie chyba ze sie myle.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Spinningista Zobacz posta
    Czyli ten 10-20 tylko sprawa jest taka ze z tym 10-20 nie bardzo co zdzialam poza krajobrazem a ten 17-50 moze i bedzie ciut przywąski ale nie ograniczy mojego aparatu tylko do krajobrazu.

    Niestety fotografia to dosyc drogie hobby a ja jak na razie jestem w stanie kupic jedno szkło. Obiektywy kitowe raczej nie sa dla mnie chyba ze sie myle.
    Jeżeli na razie tylko jeden, to 17-50
    [Nikon d7100]+[Sigma10-20/4-5,6]+[Sigma17-50/2,8]+[Sigma70-200/2,8 OS]+[sb700] +[różne klamoty]

  8. #18
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2015
    Miasto
    Galaktyka Andromedy
    Posty
    9

    Domyślnie

    Jaka jest różnica między Nikonem d5100 a d5200 czy jako początkujący odczuję jakąś różnicę dla której warto dopłacić te 2-3 stówki. Nie mam cisnienia na jakies megapiksele itp. bardziej zależy mi na dobrych kolorach, użytecznym iso, długich czasach ekspozycji czyli ogólnie na jakości zdjęć. Olewam nfc, gps-y itp.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Spinningista Zobacz posta
    Jaka jest różnica między Nikonem d5100 a d5200 czy jako początkujący odczuję jakąś różnicę dla której warto dopłacić te 2-3 stówki. Nie mam cisnienia na jakies megapiksele itp. bardziej zależy mi na dobrych kolorach, użytecznym iso, długich czasach ekspozycji czyli ogólnie na jakości zdjęć. Olewam nfc, gps-y itp.
    Dla jednych 2-3 stówki będzie warto dla drugich nie. Ja jestem w tych drugich ale na mnie nie patrz bo jestem mało obiektywny.
    Nikon

  10. #20
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2015
    Miasto
    Galaktyka Andromedy
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Dla jednych 2-3 stówki będzie warto dla drugich nie. Ja jestem w tych drugich ale na mnie nie patrz bo jestem mało obiektywny.
    Jestem swiadomy ze zanim zacznę robić zdjecia które mnie zadowolą i beda się podobać innym to pewnie d5100, 5200 czy 5300 mnie juz nie zadowowoli.

    Wiem tez ze na poczatku nie bede obrabial i oglądał zdjec piksel po pikselu.

    Chce poprostu kupic narzedzie ktore pozwoli mi łatwo przelac wyczytana teorie w praktykę w koncu aparat ma tylko uwiecznic to co widza moje oczy.

    I ostatnia wazna sprawa czy te aparaty a wlasciwie wizjery mozna dostosowac do wady wzroku?

Strona 2 z 88 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •