Close

Strona 18 z 88 PierwszyPierwszy ... 816171819202868 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 876
  1. #171

    Domyślnie

    ja bym wziął używkę D90 a z nowych to D7100

  2. #172

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Właśnie mam zamiar kupić swój pierwszy aparacik (nie licząc aktualnego Lumix FZ-. Zastanawiam się, czy kupić używkę D90, czy może coś nowego. Zdaję sobie sprawę z tego, że dużo nauki przede mną i dlatego myślę na używanym, ale ponoć dobrym D90. Mam możliwość kupić D90+18-105 za 1200zł, lub D90+18-105+18-55 za 1450zł (przebieg migawki około 14000). Proszę mi doradzić, czy to jest dobra cena za taki zestaw, czy lepiej dołożyć i kupić coś nowszego, jeśli tak to coś w granicach do 3000zł.
    Pozdrawiam

  3. #173

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ILUSION Zobacz posta
    Zastanawiam się, czy kupić używkę D90, czy może coś nowego. Zdaję sobie sprawę z tego, że dużo nauki przede mną i dlatego myślę na używanym, ale ponoć dobrym D90.
    Dlaczego ponoć ? Przeżyj sobie galerie zdjęć koleżanek i kolegów jak i innych użytkowników. To naprawdę dobry aparat za psie pieniądze. Pytanie tylko czy Ty potrzebujesz tylu funkcji i takiego aparatu. Czy nie zawiedziesz się na tym, że z niektórych amatorskich lustrzanek typu d3200 ludzie mają lepsze ujęcia. Oczywiście to kwestia wykorzystania sprzętu, ale czasami jest lepiej kupić coś amatorskiego na początek i zainwestować w szkła niżeli kupować sprzęt i męczyć się z kitem.

    Mam możliwość kupić D90+18-105 za 1200zł, lub D90+18-105+18-55 za 1450zł (przebieg migawki około 14000).
    Skoro zaczynasz, to na pewno dostrzeżesz, że w tym drugim komplecie jest coś nie potrzebnego.

    Proszę mi doradzić, czy to jest dobra cena za taki zestaw, czy lepiej dołożyć i kupić coś nowszego, jeśli tak to coś w granicach do 3000zł.
    Poszukałbym d3200 albo d5100 z 18-105 i taki zestaw na początek w zupełności wystarczy.
    Biało & Czarno.

  4. #174

    Domyślnie

    Witam
    "Skoro zaczynasz, to na pewno dostrzeżesz, że w tym drugim komplecie jest coś nie potrzebnego."
    Z tego co się orientuję to nie potrzebny będzie ten drugi obiektyw 18-55, rozumiem, że nie ma sensu kupować razem tych dwóch obiektywów? Wszystko sprzedaje jedna osoba, a chodzi o to, czy w ogóle warto kupić ten zestaw za takie pieniądze i czy ten przebieg jest do zaakceptowania przy tej cenie.

    "Poszukałbym d3200 albo d5100 z 18-105 i taki zestaw na początek w zupełności wystarczy."
    Szczerze wolałbym kupić coś bardziej zaawansowanego i dążyć do poznania tego wszystkiego co kryje dany sprzęt. Nie zrażają mnie niepowodzenia typu źle zrobione zdjęcia, a wręcz myślę, że będą mobilizować do dalszej pracy

    Dziękuję i czekam na dalsze opinie

  5. #175
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Bardziej zaawansowane to może D7000, bardzo dobry następca D90, a D7100 to już wielka przepaść cenowa.
    Zaoszczędzone pieniądze można by przeznaczyć na bardzo dobry obiektyw.

  6. #176

    Domyślnie

    Tak na pewno, ale to już wyższa półka cenowa, którą w ostateczności też rozważam, jednak jeśli już to D7100 z d7000 podobno są jakieś problemy.
    Wracając jedna do D90 i D5100, to chyba są jakieś różnice między nimi, na korzyść dla któregoś modelu?
    Proszę o komentarz

  7. #177

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ILUSION Zobacz posta
    Witam
    "Skoro zaczynasz, to na pewno dostrzeżesz, że w tym drugim komplecie jest coś nie potrzebnego."
    Z tego co się orientuję to nie potrzebny będzie ten drugi obiektyw 18-55, rozumiem, że nie ma sensu kupować razem tych dwóch obiektywów? Wszystko sprzedaje jedna osoba, a chodzi o to, czy w ogóle warto kupić ten zestaw za takie pieniądze i czy ten przebieg jest do zaakceptowania przy tej cenie.
    1. Tak dokładnie tak. 18-55 to obiektyw kitowy. Kupowanie zestawu 18-55 i 18-105 uważam za bezsensowne. Jeśli ktoś zrobił, to wyłącznie ze względu na lekkość 18-55, to powinien był się dobrze zastanowić, bo lekkich szkieł wcale nie jest tak mało.
    2. Jedna osoba sprzedaje i ten i ten zestaw ? Nie kupowałbym na pewno u handlarza. Poszukaj lepiej osób prywatnych albo podejrzyj i bacznie czekaj aż na forum się pojawi.

    Spodziewałaś się mnie czy więcej ? Bo to strasznie mało jak na taki sprzęt.

    Szczerze wolałbym kupić coś bardziej zaawansowanego i dążyć do poznania tego wszystkiego co kryje dany sprzęt. Nie zrażają mnie niepowodzenia typu źle zrobione zdjęcia, a wręcz myślę, że będą mobilizować do dalszej pracy
    Czeka Cię jeszcze wiele nauki. Sprzęt jest tylko pomocą, która ma Ci ułatwić wykonanie danego zdjęcia. Nie uczymy się sprzętu, a technik. Nie poznajemy tajemnic sprzętowych, a tajemnic światła. Mówiąc bierz d5100, bo dostajesz gibki ekranik, który naprawdę daje sporo do myślenia przy szukaniu dobrego ujęcia. Masz też lepsza matrycę. Fakt tracisz drugie pokrętło, ale nie wierzę byś na co dzień robiła wszystko na manualu. Do tego są właśnie tryby A i S żeby sobie wspomóc.

    Za resztę funduszy kupisz dobre szkło. Dodatkowe 50-200, 70-300 albo 35 + 50 stałki.

    Zacznij myśleć o ujęciu, a nie o sprzęcie
    Biało & Czarno.

  8. #178
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Używam D7000 i... "podobno są z nim jakieś problemy", polecam mniej sugerować się opowieściami
    Dla mnie przesiadka z D90 na serie D3xxx/D5xxx byłoby cofaniem się, dlatego wybrałem D7000.
    Ale nie ma co mieszać w głowie, jak ma być nowy to i tak nie ma wielkiego wyboru.

  9. #179

    Domyślnie

    Sprzęt sprzedaje jedna osoba prywatna i sprzedaje d90+18-105 lub d90+18-105+18-55 za ceny jakie podałem, to jest ten sam sprzęt, tylko z jednym lub z dwoma szkłami.
    Cieszę się, że taki przebieg to mało jak na ten sprzęt. Teraz nie wiem już sam jaki zestaw mam kupić, chociaż bardziej mnie kusi to D90, muszę jeszcze przemyśleć.

  10. #180
    pleny
    Gość

    Domyślnie

    D90 wybierz sobie, jest całkiem dobry

Strona 18 z 88 PierwszyPierwszy ... 816171819202868 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •