Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 45 z 45
  1. #41

    Domyślnie

    Mam D5500... "dotyku" w tym nie używam. Drugiego kółka mi kompletnie nie brakuje. Przy trybie "M" przyzwyczaiłem się do stosowania przycisku "kompensacji ekspozycji" i tylnej rolki. Zmianę iso przypisałem do przycisku funkcyjnego... Brakuje mi za to właśnie możliwości mikroregulacji af.

  2. #42
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2017
    Miasto
    Dzierżoniów
    Posty
    47

    Domyślnie

    Dzięki za informację.
    W moim przypadku za D5500 przemawia: odchylany ekran oraz mniejszy ciężar, natomiast za D7100 po prostu wyższy model co jak mi się wydaje (a nie jestem profesjonalistą i zapewne zdjęcia będę wykonywał zazwyczaj w automacie) lepsza jakość zdjęć w pomieszczeniach i wieczornych sceneriach.
    Jeżeli się mylę proszę o sprostowanie.

  3. #43
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie dostrzeżesz różnic jeśli będziesz robić na automacie, śmiało możesz nawet kupić D3300, matryca podobna jak w D5500 i D7200, użyteczne iso podobne, ekran nie dotykowy i nie ruchomy jak w D7200

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muzykcb Zobacz posta
    Koleżanki i Koledzy pytanie:
    Co lepiej kupić: Nikona D7100 czy Nikona D5500 ?
    (wcześniej byłem posiadaczem NIKONA D5100 - nie jestem profesjonalista a aparat służył mi zazwyczaj do zdjęć w pomieszczeniach i przy słabym oświetleniu).
    Zostaw 5100 i dokup lampe i moze jakies wyzwalacze.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muzykcb Zobacz posta
    natomiast za D7100 po prostu wyższy model co jak mi się wydaje (a nie jestem profesjonalistą i zapewne zdjęcia będę wykonywał zazwyczaj w automacie) lepsza jakość zdjęć w pomieszczeniach i wieczornych sceneriach.
    To rozumowanie wydaje się błędne
    https://www.dpreview.com/reviews/ima...72311760848444

    https://www.dpreview.com/reviews/ima...46790824740017

    A jeśli robisz zdjęcia na automacie, to nie kupuj lustrzanki. Kompakt lub bezlusterkowiec prawdopodobnie lepiej sprawią się w automacie.
    Poza tym Zdebik ma rację - o ile nie pozbyłeś się D5100, to prawdopodobnie więcej Ci da poprawa osprzętu (lampa, obiektyw) lub umiejętności, niż zmiana aparatu z D5100 na D5500.
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 23-03-2017 o 10:05

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •