Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 45
  1. #21

    Domyślnie

    A tego D90 to z jakim obiektywem robiłeś zdjęcia?
    Na razie D90 i D7100, S150 Macro, T116, N35, S50 1,4 S50-150, S900 i statyw całkiem dobry Fajne hobby i tyle
    http://pawelmeszynski.flog.pl/

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Skolmal Zobacz posta
    Głownie kompakty,przez pewien okres czasu użytkowałem Nikona d90 ,tematu zdjęć nie ma ,nie jestem "przyrodnikiem" etc. robię zdj tego na co mam ochotę albo pomysł, jak już to samochody/motocykle uwiecznię w kadrze.
    To kup już teraz D5200 + 18-105mm + 35mm lub 50mm + lampa. Zaznajomisz się ze sprzętem i następne decyzje odnośnie dokupienia/zmiany obiektywu/body będziesz podejmować świadomie na podstawie własnych doświadczeń.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #23

    Domyślnie

    d90 mogłem obcować z 18-55 i 105 . Mam do wydania 4-5k max więc chcę kupić lepszą puchę niż d5200 ,a obiektywy dokupiłbym swoją drogą.Nie chcę kupić teraz jakiejś słabszej puchy,który później mi nie wystarczy i się bujać w sprzedaże i dokładać do nowego . Jak już to raz a porządnie ,więc mój wybór bd polegał na d7100 ,70d lub jak w lutym (z tego co wyczytałem ) zapreżetują d7200. Wiadomo nie strzału wszystko bd miał tip-top jakieś doświadczenie mam ,nie jest duże ,ale nie jest też zerowe. Puchę jak kupię to raczej będzie mi służyła kilka lat ,gdyż nie zmieniam rzeczy jak rękawiczki ,chyba że postęp nowych puch bd na tle ,że warto będzie kupić coś nowego.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Skolmal Zobacz posta
    d90 mogłem obcować z 18-55 i 105 . Mam do wydania 4-5k max więc chcę kupić lepszą puchę niż d5200 ,a obiektywy dokupiłbym swoją drogą.Nie chcę kupić teraz jakiejś słabszej puchy,który później mi nie wystarczy i się bujać w sprzedaże i dokładać do nowego . Jak już to raz a porządnie ,więc mój wybór bd polegał na d7100 ,70d lub jak w lutym (z tego co wyczytałem ) zapreżetują d7200. Wiadomo nie strzału wszystko bd miał tip-top jakieś doświadczenie mam ,nie jest duże ,ale nie jest też zerowe. Puchę jak kupię to raczej będzie mi służyła kilka lat ,gdyż nie zmieniam rzeczy jak rękawiczki ,chyba że postęp nowych puch bd na tle ,że warto będzie kupić coś nowego.
    Widzisz, ja bym wolał pójść w lepsze obiektywy (interesuje Cię filmowanie - np Samyangi VDSLR) i D5200 niż D7100 + 18-105mm. Z czasem możesz sobie zmienić na D7200 czy D7300. Czemu zakładasz, że D5200 Ci nie wystarczy? Co w nim będzie Cię ograniczało?
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  5. #25

    Domyślnie

    Jest parę cech,które przeważają. Wolę raz kupić np d7100 i go mieć na dłużej niż zmieniać później aparat i dokładać do niego $ ,za to wolałbym własnie jakieś nowe szkla do puszki kupić. Hmm tak już w chodząc w zdj, jeśli miałbym wymienić do czego ten aparat bd wykorzystywny w większym stopniu ,ale i tak nie dużym ,bo np. przez tydz ,bd robił fotki samochodów/motocykli ,a później co innego więc też nie jest to główny temat. Jakie ewentualnie obiektywy do fotografowania samochodów/motocykli ,raczej w miejscu ,czasami nakręcenia jakiegoś ujęcia/ klipu też właśnie z samochodami i motocyklami w postoju bądź ruchu?

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Skolmal Zobacz posta
    Wolę raz kupić np d7100 i go mieć na dłużej niż zmieniać później aparat i dokładać do niego $ ,za to wolałbym własnie jakieś nowe szkla do puszki kupić.
    Cytat Zamieszczone przez Skolmal Zobacz posta
    jak wybiorę d7100 to wezmę go z 18-105,z czasem dokupię sobie szkła ,a obecnie mam też paru znajomych ,którzy mają sporo szkieł ,problemu nie będzie.
    To niegłupie rozumowanie. Pod warunkiem, że masz sporo więcej kasy w perspektywie.
    Jeśli masz dostęp do obiektywów, to możesz kupić na początek sam aparat i poużywać z pożyczonym szkłem, a potem kupić dokładnie to, co Ci się najbardziej spodoba. Ewentualnie 18-105 też jest spoko. A jak się nie spodoba, to go... sprzedasz.

    Cytat Zamieszczone przez Skolmal Zobacz posta
    niestety nawet na półce w sklepie aparatem nie można się pobawić,bo nie ma w nich akumulatorka
    Zapytaj sprzedawcę. Porządny sprzedawce w porządnym sklepie chętnie pokaże Ci aparat. A z nieporządnymi sprzedawcami nie warto się zadawać.

  7. #27
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2017
    Miasto
    Dzierżoniów
    Posty
    47

    Domyślnie

    Koleżanki i Koledzy pytanie:
    Co lepiej kupić: Nikona D7100 czy Nikona D5500 ?
    (wcześniej byłem posiadaczem NIKONA D5100 - nie jestem profesjonalista a aparat służył mi zazwyczaj do zdjęć w pomieszczeniach i przy słabym oświetleniu).

  8. #28

    Domyślnie

    Miałam ten sam dylemat .Mój wybór padł na D7100 ze względu na silnik w body i uszczelnienie puszki.Jeśli fotografujesz w pomieszczeniech to uszczelnienie nie będzie Ci przydatne.Zobacz porównanie tych Nikonów na versus.com może to ci pomoże podjąć decyzje.Moim zdanie wybrać D7100.Różnica w cenie tych Nikonów to 300zl.Nie wiem co jest dla Ciebie priorytetem.Ważniejsze od puszki jest szkło,ale o tym wiesz

  9. #29

    Domyślnie

    Na tym forum chodzą słuchy, że przy wyciąganiu z cieni z D7100 może wyjść banding. Zatem do trudnych warunków polecane są raczej nowsze sprzęty - D7200 lub D5500.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Na tym forum chodzą słuchy, że przy wyciąganiu z cieni z D7100 może wyjść banding. Zatem do trudnych warunków polecane są raczej nowsze sprzęty - D7200 lub D5500.
    Warto dodać, że to wyciąganie musi sięgać 2-3 ev... Legenda... Oczywiście D7200 lepiej sobie z tym radzi, ale na ponad 40k zdjęć zrobionych D7100, ten problem dotknął mnie może 10 razy...

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •