Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 45
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Skolmal Zobacz posta
    Tylko kurde ten canon 70d ma te aspekty,które mnie interesują ,ale na papierku pod względem pikseli czy nawet brak silniczka af w przypadku 70d,więcej plusów nibym ma nikon... Ehh nie można mieć przecież wszystkiego
    20 Mpix vs 24 Mpix - faktycznie taka to wielka dla Ciebie różnica?
    silnik AF w Canonie? Do którego obiektywu Ci potrzebny?

    Bardziej pasuje Ci 70D to go bierz bez zastanawiania.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  2. #12

    Domyślnie

    Tak jak napisał MstrG, u Canona silnika w body nie potrzebujesz bo są one w obiektywach. Canon zdecydował się na ten ruch już bardzo dawno temu i silnika nie uświadczysz nawet w najbardziej zaawansowanych obecnie produkowanych aparatach tej firmy. Różnica w Mpxach pomijalna. Matryce w Nikonach w syntetycznych testach wypadają lepiej ale nie o piksele się tu rozchodzi.

  3. #13

    Domyślnie

    Patrzyłem na specyfikacje canona i odpada . Nie ukrywam ,że czasami chciałbym nagrać parę filmów w d7100 1080 przy 60fps jest już przyjemne,canon ma zaledwie 30 . Tyle co wi-fi ,to gibany ekran jednak chciałbym mieć nawet do kręcenia ujęć to jaka wygoda i inna ergonomia pracy. Chciałbym zakupić aparat jakoś na najbliższych tygodniach ,a czekać na d7200 nwm czy jest sens,czy pojawi się tak jak głoszą w pierwszych miesiącach bieżącego roku ?

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Skolmal Zobacz posta
    Patrzyłem na specyfikacje canona i odpada . Nie ukrywam ,że czasami chciałbym nagrać parę filmów w d7100 1080 przy 60fps jest już przyjemne,canon ma zaledwie 30 . Tyle co wi-fi ,to gibany ekran jednak chciałbym mieć nawet do kręcenia ujęć to jaka wygoda i inna ergonomia pracy. Chciałbym zakupić aparat jakoś na najbliższych tygodniach ,a czekać na d7200 nwm czy jest sens,czy pojawi się tak jak głoszą w pierwszych miesiącach bieżącego roku ?
    Skolmal, trochę chaotycznie piszesz więc uściślij. Co jest nie tak w specyfikacji 70D? I dla pewności dopytam: masz świadomość tego, że 1080 60-klatkowe w Nikonie jest z przeplotem i nie sponsoruje tego literka "p"? Ja jestem Nikoniarzem, ale do video wybrałbym raczej Canona. AF w LV w 70D to bajka, do tego gibany i dotykowy ekranik czyli znacznie więcej niż daje Najkon(jego Af przy filmowaniu to kupa). Sam pisałeś, że na ekraniku Ci zależy więc upieranie się przy okrojonym D5xxx lub pozbawionym go D7xxx jak dla mnie nie ma sensu. D7200 o ile będzie miał gibanego to będzie na początku bardzo drogi (D7100 kosztował na początku prawie 5 tysi) więc będziesz musiał poczekać na spadek ceny kilka miesi.

  5. #15

    Domyślnie

    Oglądałem dużo testów porównawczych ,nikon nawet na suchych danych wypada znacznie lepiej.Ten aparat ma mi służyć do zdjęć ,jednak nakręcenie czegoś od czasu tez się przyda. D7100 jest też ostrzejszy itp. jest co wymieniać. Fakt faktem ,że brak ekranu gibanego z dotykiem no pozbawia trochę tej ergonomii. Co do d7200 nawet jakby był droższy trudno,ale raczej zanim on wejdzie do sprzedaży minie trochę czasu ... Chyba bd musiał się przespać z tym tematem ,bo wybór nie jest łatwy.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Skolmal Zobacz posta
    Oglądałem dużo testów porównawczych ,nikon nawet na suchych danych wypada znacznie lepiej.
    Tabelki mają to do siebie, że w "realu" niewiele znaczą. Miałem przez jakiś czas oba aparaty i złego słowa o 70D nie powiem (nawet jako właściciel D7100). Przestudiuj na spokojnie dane ale przede wszystkim zdjęcia i relacje "userów" bo wiele się mówi o super matrycach od Nikona(Sony) ale wcale nie przeszkadza to właścicielom Canonów wypluwać piękne zdjęcia. Pamiętaj też, że super-upakowana matryca D7100 bez bardzo dobrej i niestety dość drogiej szklarni niewiele znaczy.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Skolmal Zobacz posta
    D7100 jest też ostrzejszy itp. jest co wymieniać.
    Co znaczy, że jest ostrzejszy ? Bo naprawdę nie bardzo to rozumiem. Na ostrość zdjęć przede wszystkim wpływa jakość obiektywu, celny AF, stabilne trzymanie aparatu/krótkie czasy migawki. Potem ewentualnie jeszcze sztuczne wyostrzenie za pomocą softu aparatu lub programu do obróbki zdjęć (np. Lightroom) - ale to już tricki sztucznie poprawiające i tworzące wrażenie ostrości. Owszem, można dywagować nad wyższością jednej matrycy nad druga ale to znowu mnóstwo teorii, a w praktyce (jak pisał kolega wcześniej) i jednym i drugim aparatem można robić doskonałe zdjęcia.
    Nie obraź się, ale mam takie nieodparte wrażenie, że trochę za dużo naczytałeś się marketingowych materiałów na temat różnych body, za dużo syntetycznych specyfikacji i testów, a za mało masz praktyki i merytorycznej wiedzy o fotografii. Broń Boże, nie zamierzam Cię odwodzić od zakupu lustrzanki. Wręcz przeciwnie - kup i rób zdjęcia tak często jak będziesz mógł bo to najlepsza droga do zdobycia wiedzy. Każdy fotograf tak zaczynał. Do tego dobra literatura, sporo czasu i będzie dobrze. Nie daj się omamić tym co mówią tabelki, foldery reklamowe itp. Ja też przed zakupem pierwszego aparatu tak do tego podchodziłem i przejechałem się zdrowo.
    Osobiście na Twoim miejscu skłoniłbym się w stronę D7100 lub 70D jeśli gibany ekran jest Ci koniecznie potrzebny. D5300 bym sobie podarował, głównie przez przeciętny AF fazowy i kiepski AF w trybie LV. Co prawda w manualu do filmowania sprawdza się znakomicie, ale z tego co czytam nie szukasz sprzętu głównie do filmowania.
    Natomiast to co mnie dziwi to fakt, że słowem nie odezwałeś się w temacie obiektywów jakie masz zamiar używać. Bo jeśli chcesz do D7100 zapiąć 18-105 to nawet biorąc pod uwagę, że to najlepszy chyba kit na rynku to i tak zmarnujesz potencjał puszki. Uwierz, szkła naprawdę wazniejsze są niż body. Naprawde....

    Cytat Zamieszczone przez Skolmal Zobacz posta
    W co zainwestować ,żeby w przyszłości w miarę nie odstawało aż tak bardzo ?
    Tym sobie głowy nie zaprzątaj bo inaczej będziesz musiał odkładać zakup puszki w nieskończoność (a frajda z robienie zdjęć ucieka z każdym dniem) Sam widziesz co się dzieje - ledwie pojawi się jedna puszka, a już spekuluje się i oczekuję jego następcy. A tu są ludzie którzy robią fantastyczne zdjęcia leciwymi D70, D80, a i starsze modele się trafiają. Za nowościami i tak nie nadążysz bo co kilka miesięcy pojawia się nowy aparat. Zapewniam Cię, że taki D7100 to genialny aparat w klasie APS-C i ma wszystko co będzie Ci potrzebne. Zresztą, poznanie go, ogarnięcie wszystkich jego funkcji w praktyce (nie w teorii) i kreatywne wykorzystanie tego potencjału to zabawa której starczy Ci do czasu aż wyjdą conajmniej dwie generację jego następców Powodzenia
    Ostatnio edytowane przez Sebi75 ; 26-01-2015 o 03:32
    D750 / D7200 + N50 1.4G + N24-70mm 2.8G + N35 1.8G + N85 1.8G + Sigma 17-50 2.8 DC OS + Tamron SP 70-300 mm 4-5.6 + Sigma 150-600 + YN50 1.8 + YN35 2.0 + SB-910

  8. #18

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedz , na wybór poczekam do polowy lutego ,bo mają być jakieś targi i wejdzie d5500 więc ceny mogą pójść w dół. Tak jak wybiorę d7100 to wezmę go z 18-105,z czasem dokupię sobie szkła ,a obecnie mam też paru znajomych ,którzy mają sporo szkieł ,problemu nie będzie. Fakt dużo wyczytałem "suchych informacji " ,ale niestety nawet na półce w sklepie aparatem nie można się pobawić,bo nie ma w nich akumulatorka

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Skolmal Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedz , na wybór poczekam do polowy lutego ,bo mają być jakieś targi i wejdzie d5500 więc ceny mogą pójść w dół. Tak jak wybiorę d7100 to wezmę go z 18-105,z czasem dokupię sobie szkła ,a obecnie mam też paru znajomych ,którzy mają sporo szkieł ,problemu nie będzie. Fakt dużo wyczytałem "suchych informacji " ,ale niestety nawet na półce w sklepie aparatem nie można się pobawić,bo nie ma w nich akumulatorka
    Tak tylko spytam - czym do tej pory robiłeś zdjęcia?
    Co będzie głównym tematem Twoich zdjęć, gdzie i w jakich warunkach?
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  10. #20

    Domyślnie

    Głownie kompakty,przez pewien okres czasu użytkowałem Nikona d90 ,tematu zdjęć nie ma ,nie jestem "przyrodnikiem" etc. robię zdj tego na co mam ochotę albo pomysł, jak już to samochody/motocykle uwiecznię w kadrze.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •