Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Prostowanie tła

    Witam!

    Jak w Photoshopie wyprostować tło. Wiem, ze robi się to chyba jakoś za pomocą siatek. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak wykonać tą rzecz.

    Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Nie za bardzo wiem o co chodzi z tym ''tlem'' ale moze masz na mysli prostowanie perspektywy...

    Wlaczanie widoku siatki:
    >Widok >Pokaz >Siatka

    Natomiast jesli chcesz skorygowac perspektywe na fotce to ja najczesciej robie tak:
    Narzedzie ''Zaznaczanie prostokatne (M)'' > Zaznaczam cale zdjecie > Klikam prawym klawiszem >Swobodnie przeksztalc > I znow w zaznaczone prawym klawiszem i najczesciej wybieram opcje ''Znieksztalc''

    Mam nadzieje ze o to chodzilo...

  3. #3

    Domyślnie

    Filtr - Zniekształcenie - Korekcja Obiektywu
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  4. #4

    Domyślnie

    Źle to napisałem. Przypuśćmy, że mam takie zdjęcie...
    ... i chciałbym je trochę wyprostować, chodzi mi o ten płot i całe tło. Żeby zdjęcie nie było takie krzywe, wiem, ze taka opcja jest w Picasie, ale nie wiem jak to zrobić w Photoshopie.
    Ostatnio edytowane przez projacek ; 06-05-2007 o 23:19 Powód: ...

  5. #5

    Domyślnie

    Taka opcja to jest w każdym szanujacym się programie do obróbki zdjęć i nazywa się OBRÓĆ. Wybierasz funkcję, podajesz kąt i masz. Trzeba tylko wykadrować. Niektóre programy mają jeszcze mozliwość wyznaczenia dowolnej linii poziomej lub pionowej bez podawania kąta obrotu. Resztę robisz tak samo.
    Jacek

  6. #6

    Domyślnie

    pytanie powinno brzmieć jak wyprostować zdjęcie
    pozdrawiam Piotr


  7. #7

    Domyślnie

    Menu OBRAZEK\Swobodnie\Wpisujesz wartość w % oraz kierunek (prawo/lewo), potem kadrujesz

  8. #8

    Domyślnie

    a nie lepiej obracać przy kadrowaniu?
    pozdrawiam Piotr


  9. #9

    Domyślnie

    Niewiem czy ja dobrze zrozumialem ale autorowi tego watku chyba chodzi jak obrocic tlo czyli ten plotek i budynek wzgledem postaci na zdjeciu ?
    D700,D300,N12-24 f4,N24-70 2.8,N28-70 2.8 ,N70-200 VR,AFS N50 1.4,N35 1.8 ,Sb800,sb900 ,manfrotto055d+486RC2

  10. #10

    Domyślnie

    mozesz też
    przy kadrowaniu zaznaczyć kwadrat perspektywa i wtedy ustawiasz jak ci pasuje

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •