Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48
  1. #1

    Domyślnie Jaki zestaw do ślubu

    Witam wszystkich
    To mój pierwszy post na forum wiec proszę o wyrozumiałość. Otóż za pół roku moi znajomi biorą ślub i uparli się koniecznie żebym to ja zajął się sfotografowaniem uroczystości od początku do końca oraz plener kilka dni później. Zgodziłem się bo to też dla mnie korzyść i rozszerzenie portfolio o zdjęcia ślubne. Zaznaczam że będzie to moj pierwszy reportaż ślubny. Ale obawiam się kwestii technicznych. Otóż posiadam taki sprzęt.
    Body
    nikon D7100
    nikon D3200

    Obiektywy
    FX:
    nikkor 85 1.8 G (mój ulubiony)
    nikkor 50 1.8 G
    DX:
    nikkor 35 mm 1.8

    Co do reszty sprzętu nie będę się zagłębial no w wątku chodzi mi głównie o to co wyżej wpisałem. Mam same stałki bo lubię je po prostu i są jaśniejsze niż zoomy. Miałem w głowie taki setup
    D7100 + 35mm (czyli jakieś 52 okook bo to matryca dx)
    D3200 + 85mm do zbliżeń i portretów

    Co sądzicie o takim zestawieniu? Da to rade pstrykac na dwa body, ma to wg was sens? Czy lepiej zapomnieć o takim pomyślę i zakupić lepszy sprzęt? Niestety nie sram kasa i mam ból dupy widząc w okolicy znajomych o dostali dotacje bo mają papierek a tak na prawdę kalecza zdjęcia mimo dobrego sprzętu. Liczę na każdą konstruktywna opinie. Sam uważam ze sprzęt nie robi zdj tylko ja i moje oko aczkolwiek mam obawy jednak odnośnie strony technicznej. Iść w ten pomysł czy musowo musze coś dokupić?

    Ostatnio edytowane przez gregorinus ; 18-01-2015 o 19:29

  2. #2

    Domyślnie

    Plecak.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Notoryczna Zobacz posta
    Plecak.
    Dziękuję za odp jednak liczę na te bardziej poważne odpowiedzi

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    fejk

    Kolejna rada ? Dzięki za życzliwość...

  6. #6

    Domyślnie

    Lampa zewnetrzna,w niesprzyjających warunkach dupę uratuje
    Nikon D7000/D500+mb-d17 /N 35/1.8G /N 18-105 VR /N 105 VR macro/N 70-300 VR /N 200-500 VR/SB 910/YongNuo YN-560 III /MT055cxpro3+MN410 Junior

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gregorinus Zobacz posta
    ...Niestety nie sram kasa i mam ból dupy ...
    Może proktolog pomoże?

    Skoro masz problemy z odbytem to chyba nie wchodzi w rachubę zmiana body, ale może coś na szerokie szkło (np.N10-24) zrobisz...

  8. #8

    Domyślnie

    a czego nie miałbyś dać rady, tylko jakiś szerszy słoik by się przydał.

  9. #9

    Domyślnie

    Za przedmówcą - załatw coś szerokiego bo 35mm będzie za wąsko na DX. Ja do tego dołożyłbym jeszcze z jedną lampę. A na przyszłość hamuj emocje.
    D610, D300s, N35mm f/2D, N85mm f/1.8, N55-200mm f/4-5,6, SB-700 i inne klamoty

  10. #10

    Domyślnie

    Z własnego doświadczenia wiem że D7100 da radę zrobić dobre zdjęcia na ślubie więc myślę że jak masz pojęcie to dasz radę. Uważam że najbardziej brakuje Ci lampy co może dać o sobie znać na imprezie. Po za tym 35 na DX to za wąsko...
    Wiem co mówię bo sam na takim pracowałem. Dopiero na FX odkryłem jego moc
    Z 85 po za plenerem też bym zrezygnował bo Ci w kościele miejsca zabraknie aby wykadrować (na DX to prawie 130mm). Oczywiście bym go wziął na reportaż bo kilka kadrów nim trzaśniesz ale na podstawę dałbym coś takiego:
    D7100 - 35mm a najlepiej coś szerszego
    D3200 - 50mm (75mm na DX) do portretów itp.
    Ogólnie to sprawdź sobie na ile daną puszką możesz sobie pozwolić w kwestii iso bo chyba D7100 lepiej sobie radzi i pewnie przekładać szkła trzeba będzie...
    FX: 2xD750 | T 15-30 f/2.8 | S 35 f/1.4 | N 50 f/1.4D | N 85 f/1.8G | T 70-200 f/2.8G2 | H 50 f/2.0 | H 58 f/2.0 |
    Flash: SB-700 | Y YN-568EX | YN-460 | YN-622N |

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •