Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    pszyra
    Gość

    Question od czego zacząć?

    Przybywam do Was, żeby poradzić się w sprawie obiektywu (wiem, wiem- to będzie bardzo oryginalny temat...). Posiadam lustrzankę (d3100) od dłuższego czasu, ale dopiero kilka miesięcy temu zaczęłam bawić się na trybie M, kupiłam przejściówki- co za tym idzie fotografowałam trochę robaczków odwróconym kitem, starego heliosa też pomęczyłam no i teraz pytanie- co dalej? Chciałabym trochę wyjść do ludzi i zacząć choćby robić sesje gimnazjalistkom ale wiadomo- tutaj potrzeba czegoś, co robi fajny bokeh (portrety z kita są takie se a helios jest fajny ale raczej jako ciekawostka a nie do codziennego użytku). Na początku moim typem była słynna 50 1.8, ale z drugiej strony nie jestem pewna, czy za jakiś czas nie zachce mi się np. reportażów, a przy słabym oświetleniu w tym szkle AF nie zawsze jest trafny- więc może od razu szarpnąć się na 50 1.4? Tylko czy takie kupowanie szkieł "na zapas" ma sens? (Tutaj oczywiście pomijam sprawę reszty sprzętu do repo). Przez myśl przeszło mi jeszcze 35 mm 1.8 (dość uniwersalna ogniskowa, więc w razie czego w pomieszczeniach nie będzie mega ciasno, ale jednak do portretów, które są celem na teraz lepiej by się nadawała pięćdziesiątka, chyba. Co do uniwersalności to jest jeszcze sigma 17-50 2.8, ale nim raczej nie zrobię zdjęcia z taką GO, jak np. 50 1.8 (chyba, że zrobię? ) więc co mi po tej ogniskowej.

    Jak żyć, co wybrać, drodzy Nikoniarze?

  2. #2

    Domyślnie

    Moim zdaniem, Sigma 17-50 będzie ok. Jak chcesz porównać głębię na 1.8 i 2.8, podepnij w sklepie Nikkora 50 1.8 i zrób dwa zdjęcia - sama ocenisz czy 2.8 wystarczy.
    ['O]

  3. #3

    Domyślnie

    Nie wiem jaki masz budżet, ale w cenie Sigmy kupisz i 50 1.8 i 35 1.8

  4. #4
    pszyra
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pchelcok Zobacz posta
    Nie wiem jaki masz budżet, ale w cenie Sigmy kupisz i 50 1.8 i 35 1.8
    Ale taki zestaw jest trochę bez sensu.

  5. #5

    Domyślnie

    Wszystko zależy co kto potrzebuje, autor wątku chciałby mieć fajną GO, wiec tutaj lepsze stalki. Do zweryfikowania czy różnica będzie aż taka duża, oczywiście dla autora, bo jak dla mnie to nie

    Wysłane z mojego HTC One

  6. #6

    Domyślnie

    Dla mnie osobiście różnica między 1,8 a 2,8 jest bardzo duża Moja 50 z d3100 bardzo się nie lubiła więc tutaj ostrzegam przed kupnem w internecie - lepiej podejść, podpiąć, sprawdzić a i tak może nie trafiać af
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •