Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 57
  1. #11

    Domyślnie

    Sprzęt nie zrobi z ciebie fotografa ale... Dobry sprzęt pozwala rozwijać się szybciej. Odpowiem jak amator, amatorowi. Wymiana body nic nie wniesie. Bo w dx zostaje Ci D7100 lub ff. To znaczy, że pozostaje "inwestycja" w obiektywy. 18-105 to fajny obiektyw ale ma jedną zasadniczą wadę, jest ciemny i nie uzyskasz fajnego rozmycia tła i separacji planów szczególnie w krótkim zakresie. I tu masz do wyboru standard S/T 17-50 f2,8 / N 17-55 f2,8 lub krócej ale jaśniej i bardzo ostro S 18-35 f1,8. Portretówkę w sumie masz, choć pod dx są właściwie dwie 50/85 f1,8. Która lepsza? Tu musisz odpowiedzieć sobie sam. A może, potrzebujesz obu? I żeby nie było łatwo w ten zakres wchodzą jasne zoomy f2,8. S 50-150 / N, S, T 70-200. Ja ostatnio kupiłem S 17-50 f2,8 + N 85 1,8D zamieściłem się w twoim budżecie a moje D90 złapało drugi oddech. Moje umiejętności fotograficzne się nie zmieniły a zdjęcia owszem.

  2. #12

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego, jaki efekt cię interesuje. Portrety to nie tylko super mała GO, ale też studyjne, na przymkniętych przysłonach. Masz lampę, a masz softbox/parasolkę? Może druga lampa? Obróbka daje też BARDZO dużo, także może warto zainwestować w jakiś kurs obróbkowy albo książki poświęcone tej tematyce. Poszukaj też czegoś o ustawianiu lamp.

  3. #13

    Domyślnie

    Przecież "na impr" raczej portretów się nie robi?
    Nie radzę niczego kupować. Gdyby brakowało ogniskowej krótkiej, albo długiej - łatwo byłoby to wywnioskować używając posiadany uniwersalny zoom. A do portretów przecież pięćdziesiątka służy. Skoro nic z tych rzeczy się nie zamanifestowało to po prostu należy doskonalić umiejętnośći, proponuję trochę lektury, ale papierowej raczej niż przeglądanie przegadanych wątków na forach.
    Coś, czego nie można zrobić posiadanym sprzętem to np. macro.
    Nikon D600, D7100,
    Nikkory: 28-80, 50 F:1.8D, 18-55 F:3.5-5.6 G II ED (DX), 80-200 F:2.8, Sigma 170-500 F:5-6.3D, Sigma 14 F:2.8 fish eye, Sigma 70-200 F:2.8 APO DG HSM, Tamron SP 10-24 F:3.5-4.5 DX, kilka zacnych manualnych stałek.

  4. #14

    Domyślnie

    50-ka to nie jest remedium na portrety, zakup 35/1.8G lub 35/2D i 85/1.8G mieści się w budżecie i na pewno wniesie świeży powiew do efektów.
    Czemu zabraniacie mu zakupów, Wy, którzy już wszystkiego popróbowaliście?
    Kupuj, a na deser świetnie wpasuje Ci się coś typu 10-20mm, 12-24mm, a o 80-200/2.8 również nie zapominaj.

    I sprzedaj to badziewie 18-105, wtedy odżyjesz, to nie jest również obiektyw wysokich lotów.

    Manuale są fajne i relatywnie tanie, puszkę masz dobrą, bo "nie wykastrowaną", działaj!!!

  5. #15

    Domyślnie

    Dzięki bardzo przydatne informacje.

  6. #16

    Domyślnie

    Ja pewnie bym odpuścił sobie na chwilę szkła / puszki - ten sprzęt jest wielce ok. Zamiast tego popatrzyłbym na różne wynalazki towarzyszące - blendy, lampy... To się raczej bardziej przyda do portretu skoro już masz 50.

  7. #17

    Domyślnie

    Witam, mam spory dylemat...

    Aktualnie bawię się D5200 z kitowym 18-105 sprawdzałem sample i D5200 ogólnie słabe zdjęcia robi - myślałem że to wina obiektywu który mam lub moja - jednak Nie.

    Chciałem Kupić do niego obiektyw AF-S NIKKOR 50mm f/1.8G ale zaglądając na sample widziałem że zdjęcia wykonane D5200 i podobnym badziewiem są po prostu słabe lub przeciętne w porównaniu np do D7200 które są już naprawdę konkretnej jakości.

    Tak samo taki D7200 robi super zdjęcia tym 18-105 nikkorem kitowym, czasami uda mi się osiągnąć taką jakość jaką posiadacze D7200 robią co pstryknięcie... ale czasami to za mało.

    A moje pytanie do was: Czy jest sens kupować ten obiektyw (niecały 1tys PLN) i walczyć z jakością na której mi zależy (potrzebuje zdjęcia około 12mpix w idealnej jakości a nie na fb 800x600) czy lepiej zbierać na nowe body (D7200 = 4 tys PLN) i wtedy dopiero zaglądać za jakimś normalnym obiektywem bo z tego co widzę to co bym nie kupił za obiektyw to i tak zawsze będą słabe zdjęcia tym D5200?

    Dodaje to do starego wątku ale myślę że trafny - oby ktoś mądry tu zaglądną Pozdrawiam.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Heroc Zobacz posta
    l
    Aktualnie bawię się D5200 z kitowym 18-105 sprawdzałem sample i D5200 ogólnie słabe zdjęcia robi - myślałem że to wina obiektywu który mam lub moja - jednak Nie.
    No właśnie... Za, jak to określasz, "jakość zdjęć" w pierwszej kolejności odpowiadasz właśnie Ty. Dopiero na dalszych miejscach są obiektywy, a na ostatnim w drabince aparat właśnie. D5200, poza kilkoma drobnymi różnicami związanymi z AFem, matrycą i ergonomią, robi takie same zdjęcia jak D7200. Raczej siadaj do nauki, masz dobry zestaw. A 50 1.8G może dać Ci powiew świeżości, więc kup i sprawdź.
    Ps. Ciekawy też jestem jakie zarzuty masz do tych słabych zdjęć. Może wstaw jakieś tutaj, pomożemy. Pozdrawiam serdecznie

  9. #19

    Domyślnie

    Do D5200 nie miałam 18-105 lecz 18-55 i ten zestaw robił zdjęcia w jakości na prawdę dobrej. Z N 50 1.8 odkryłam nowe możliwości.
    Tak jak napisał madebyzosiek wstaw zdjęcia, opisując dlaczego nie jesteś z nich zadowolony a wtedy będziemy mogli ci pomóc.

  10. #20
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Heroc Zobacz posta
    Aktualnie bawię się D5200 z kitowym
    no właśnie odkryłeś sedno problemu
    przestań bawić się aparatem a zacznij nim robić zdjęcia.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •