Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 57
  1. #21

    Domyślnie

    Już podaję przykłady

    Przykładowe zdjęcie D7200 z Nikkor 50mm f/1.8G AF-S

    https://www.flickr.com/photos/216918...ol-nikon50afs/

    Ustawienia itd. na stronie - proszę sobie dokładnie zobaczyć zdjęcie powiększone... jakość idealna, tak wygląda większość zdjęć wykonana tym aparatem bez większych starań.


    Teraz przykład D5200 z tym samym obiektywem:

    https://www.flickr.com/photos/124487...4/14369421781/

    https://www.flickr.com/photos/kos270/28168482010/

    Większość zdjęć wychodzi tak bądź gorzej, a aby osiągnąć taką jakość jak przy D7200 trzeba mieć farta - coś podchodzące pod malutki cud czyli 1 na 1000 zdjęć.

    Pisząc zabawa mam na myśli mój sprzęt, co bądź, ale sam staram się wykorzystać z tego 100%, czasami udaje się 110 ale to nadal 70% z lepszego aparatu...

    Sprawdzałem jeszcze jak obiektyw kitowy 18-105 robi zdjęcia na D5200 a na D7200, różnica KOSMOS.

    Można wmawiać ludziom że płaci się więcej za aparat za wszystko tylko nie jakość bo tym zajmuje się fotograf ale to nie tylko brzmi głupio ale również jest głupie

    Przykładów mogę pokazać miliony, ale po co? Dobry fotograf o tym wie a dowody są niezbite


    blaszak - Tak się składa że robię zdjęcia, a nazywam to zabawą bo lubię, zarobiłem na tym przynajmniej 2krotność wartości mojego sprzętu - na stockach... większość nawet by się nie zabierała za stocki z takim sprzętem. Ile masz zdjęć w idealnej jakości powyżej 4200x28xx? Ja około 2 tys, a 10x tyle poszło mi się je.... z powodu braku dobrego sprzętu Zdjęcia 800x600 w idealnej jakości można telefonem zrobić dlatego jestem zdania że ten obiektyw cudów nie zdziała i najlepszym rozwiązaniem będzie najpierw nowe body, ale może się mylę?
    Potrzebuje przykłady bądź opinie ludzi którzy wiedzą o czym piszą
    Ostatnio edytowane przez Marek ; 24-10-2016 o 01:04 Powód: wulgarny kontekst wypowiedzi

  2. #22
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Mógłbym znaleźć ci słabe zdjęcia z D7200 + np sigma 18-35 i świetne zdjęcia z D5200 + kit 18-55 ale że pyskujesz to napisze tylko że się mylisz i to bardzo.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Heroc Zobacz posta
    blaszak - Tak się składa że robię zdjęcia, a nazywam to zabawą bo lubię, zarobiłem na tym przynajmniej 2krotność wartości mojego sprzętu - na stockach... większość nawet by się nie zabierała za stocki z takim sprzętem. Ile masz zdjęć w idealnej jakości powyżej 4200x28xx? Ja około 2 tys, a 10x tyle poszło mi się je.... z powodu braku dobrego sprzętu Zdjęcia 800x600 w idealnej jakości można telefonem zrobić dlatego jestem zdania że ten obiektyw cudów nie zdziała i najlepszym rozwiązaniem będzie najpierw nowe body, ale może się mylę?
    Potrzebuje przykłady bądź opinie ludzi którzy wiedzą o czym piszą
    Jeżeli jesteś taki doświadczony kozak, to powinieneś wiedzieć, że zmiana body niczego nie zmieni w Twoich zdjęciach, bo jak na razie ciśniesz nam tu straszne bajki... Ale tak... Wymień body, strać kilka tysia i przekonaj się że mamy rację Pozdrowionka
    Ps. Nakieruję Cię na coś... Dużo więcej zależy od obiektywu... Ale co ja tam wiem, zdjęć w końcu nie sprzedaję
    Ostatnio edytowane przez Marek ; 24-10-2016 o 01:05

  4. #24
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    przestań przeklinać i obrażać innych to po pierwsze
    po drugie - skoro wiesz lepiej to po co się nas pytasz?
    po trzecie - to twoje zdjęcia na flicku są? nie ? to skąd wiesz kto je robił ? widziałem mnóstwo świetnych zdjęć zrobionych i d70s i d300 i całą masę kiepskich d700 słaby to dla mnie argument.

  5. #25
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Heroc Zobacz posta
    Tak się składa że robię zdjęcia, a nazywam to zabawą bo lubię, zarobiłem na tym przynajmniej 2krotność wartości mojego sprzętu - na stockach...
    Chłopie! To dla mnie kluczowa informacja - gdzieś Ty tak tanio sprzęt kupił???

  6. #26

    Domyślnie

    @Heroc - nie zawracaj sobie glowy tanimi nikonami. Kup 5dsr z 24-70 2.8 II. Bedziesz zadowolony i zarobisz 2 albo 3x tyle ze stockow.
    Ostatnio edytowane przez Zdebik ; 24-10-2016 o 00:34

  7. #27

    Domyślnie

    Kolego Heroc, forumowicze dobrze Ci radzą. Człowiek od pierwszego zdjęcia zrobionego D7200 zrobimy takie same D5200. Zauważ, że porównywane przez Ciebie zdjęcia to nie zdjęcia prosto z aparatu (widzisz na nich dodatkowo obróbkę albo jej brak). Są też różne warunki, w których zostały zrobione (np. pietwsze było zaświecone, co już Ci zmienia klimat zdjęcia). Może umów się z kimś, kto ma 7200 na plener i sobie porównasz.
    pozdrawiam, IT

  8. #28

    Domyślnie

    No proszę, więcej konkretów - wszyscy nie możecie się mylić a ja mieć rację więc lecę po ten obiektyw i już przestaję was denerwować, dzięki za pomoc w wyborze, szkoda że tak ostro ale nie prosiłem o wymądrzanie się żebym przestał się bawić itd. tylko prosiłem o pomoc w wyborze i dopiero jak was zdenerwowałem to poszło więcej konkretów. Pozdrawiam i znikam, a jeżeli jakimś cudem kogoś interesuje jakie zdjęcia będą mi z tego wychodziły i czy na pewno macie rację że Dla mnie będzie to lepsze to mogę później coś wrzucić.

  9. #29
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    wrzucaj!

  10. #30

    Domyślnie

    https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net...47&oe=58A58211

    Obiektyw kupiony, sample wyślę dzisiaj jutro lub po jutrze jak tylko się zbiorę na jakiś spacer

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •