Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 57
  1. #1

    Domyślnie Co wybrać obiektyw czy nowe body?

    Witam wszystkich na początku opowiem o moim sprzecie otóż posiadam Nikona d 7000 z.kitowym obiektywem 18 105 oraz obiektyw 50 f1.8 lampę nissim di 700.używam swojego aparatu czysto amatorsko dla siebie myślę że jestem zaawansowanym.amatorem nie pstrykam zdjęć na automacie tylko zawsze ustawiam na manual i swoje ustawienia i tu do was drodzy forumowicze pytanie co mam zmienić dokupić jakiś obiektyw może jakiś tele albo lepszy do portretów a może przesiąść się na lepsze body? Cały czas czegoś mi brakuje w tych zdjęciach chce się szkolić i być coraz lepszym, pytanie kieruje do was bo większa część z was to profesjonaliści i znają się na rzeczy, podajcie jakieś konkretne modele itd. za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.

  2. #2

    Domyślnie

    "Czegoś" Ci brakuje. Jesteś w stanie określić czego?
    Może pokaż jakie robisz zdjęcia i takie, które Ci się podobają.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #3

    Domyślnie

    Najczęściej robie portrety czy.to na impr czy w plenerze i tutaj niewiem czy jest sens zmieniać body czy może obiektyw np 85mm żeby zdjęcia były lepszej jakości ostrzejsze

  4. #4

    Domyślnie

    Kup analoga.
    Tanio bedzie i na pewno jesli cos bedzie nie teges, to bedziesz wiedział ze to nie sprzet, a Ty nawaliłeś...
    Poważnie mowie...
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  5. #5

    Domyślnie

    Nie napisałeś jaki masz budżet, bez tego trudno doradzić coś konkretnego. Body masz w zupełności wystarczające dla amatora. Ja na twoim miejscu rozejrzałbym się za jakimś obiektywem typu Sigma 50-150/2.8, Tamron 70-200/2.8 czy coś podobnego z tego przedziału ogniskowych i ze stałym światłem 2.8. To bardzo fajne szkła do portretów. Ewentualnie jakieś szkło makro, np. Tokina 100/2.8 - nada się znakomicie do portretów, a może wciągniesz się przy okazji w inny typ fotografii.
    D7100 + S10-20 + N18-105 VR + N50/1.8D + N70-200/4 VR + T100/2.8 + SB-800
    Strona domowa Galeria dofsimulator.net

  6. #6

    Domyślnie

    Skoro masz taki dylemat to oznacza, że nic nie powinieneś kupować bo nie jest ci co to do niczego potrzebne.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  7. #7

    Domyślnie

    tez myślałem nad taką sigma tylko niebylem pewny a jakoś jeszcze inny tele? Co.możecie doradzić tak do kwoty 2.5 3 tys


    A jakimi wy najczęściej obiektywami się posługujecie jakie macie? I w jakich sytuacjach
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 06-01-2015 o 23:11

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaaro694 Zobacz posta
    A jakimi wy najczęściej obiektywami się posługujecie jakie macie? I w jakich sytuacjach
    ...temat rzeka, bo jest tu wiele osób, które na przykład obiektywy wykorzystują zupełnie inaczej, niż wskazuje na to zdrowy rozsądek i...robią portrety rybim okiem, albo krajobraz długim teleobiektywem.

    Mam sporo szkieł (w tym parę manualnych) i najczęściej używam albo 18-35 na FX (czyli szeroko), albo 70-200 (czyli tele). Samochody statycznie robię 28-70 lub 28-85, portrety poza 70-200 strzelam manualnymi 135 albo 300. Do sesji jedzenia/produktów używam najczęściej nikkora micro 60D. Mam też kilka innych szkieł, które podpinam, jak mnie najdzie na nie ochota, lub przypadkowo na nowo je odkryję Krajobrazy robię praktycznie wszystkim, co mam.
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaaro694 Zobacz posta
    Witam wszystkich na początku opowiem o moim sprzecie otóż posiadam Nikona d 7000 z.kitowym obiektywem 18 105 oraz obiektyw 50 f1.8 lampę nissim di 700.używam swojego aparatu czysto amatorsko dla siebie myślę że jestem zaawansowanym.amatorem nie pstrykam zdjęć na automacie tylko zawsze ustawiam na manual i swoje ustawienia i tu do was drodzy forumowicze pytanie co mam zmienić dokupić jakiś obiektyw może jakiś tele albo lepszy do portretów a może przesiąść się na lepsze body? Cały czas czegoś mi brakuje w tych zdjęciach chce się szkolić i być coraz lepszym, pytanie kieruje do was bo większa część z was to profesjonaliści i znają się na rzeczy, podajcie jakieś konkretne modele itd. za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.
    Jeśli chodzi o sprzęt, to masz wszystko, czego początkujący fotoamator potrzebuje, i to z zapasem.
    Jeśli zawsze ustawiasz aparat na manual to fajnie, ale to o niczym nie świadczy.
    Nic masz nie zmieniać, nic masz nie dokupywać (w tym momencie).
    Masz robić zdjęcia. I się uczyć.
    Jakich aparatów i szkieł używamy? Pobierz sobie katalog wszystkich body Nikona i szkieł na przestrzeni paru dekad i masz odpowiedź.

    Jeśli "cięgle czegoś mi brakuje w zdjęciach", to problem jest nie w aparacie, tylko 20 cm za wizjerem, czyli w Twojej głowie.

    Książki, kursy, szkolenia, obserwacje, robienie zdjęć i poddawanie ich ocenie fotografom, których cenisz. To właśnie teraz masz robić.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2014
    Miasto
    dolnośląskie
    Posty
    8

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że to nie jest jeszcze ten moment, w którym to sprzęt Cię ogranicza.. bardziej celowałabym w Twoje podejście/małe doświadczenie. No ale to takie wróżenie z fusów, jeśli nie widzimy Twoich prac

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •