Close

Strona 1 z 17 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 168
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar klojt
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Łącko/Kraków
    Posty
    74

    Domyślnie Pokaz laserowy i uszkodzona matryca (D7100 i D610)

    Witam

    Na ostatnim koncercie matryca w moim D7100 lekko "zmarła". Pojawiła się linia szerokości kilku pikseli przez całą matrycę i dwa hot piksele ponad nią. Moje pytanie jest następujące: czy takie uszkodzenie podlega pod naprawę gwarancyjną, a jeżeli nie, to jakich kosztów można się spodziewać od serwisu Nikona?

    Nikon D7100 | Tokina 11-16/2.8 | Sigma 17-50/2.8 | Nikkor 85/1.8G | tilt-shift Takumar 105/2.4 | SB-800 | Nikon F65

  2. #2

    Domyślnie

    Na gwarancji powinni Ci wymienić, to nie jest uszkodzenie mechaniczne z Twojej winy.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  3. #3

    Domyślnie

    Zależy z jakiego powodu padła.
    Ogólnie wiadomo, że silny laser czy mocno skupione światło mogą uszkodzić matrycę - takie wypalenie matrycy nie podlega gwarancji.
    A z informacji znalezionych na różnych forach wynika, że serwisy są w stanie określić, czy została uszkodzona przez wypalenie silnym światłem.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie Matryca D610 i pokaz laserowy.

    Może ktoś podpowie kilka informacji. Aparat D610. Po pokazie laserowym, na zdjęciach jest taka pozioma kreska (100% crop poniżej). Aparat kupiony mniej niż 2 lata temu. Czy gwarancja to obejmie? Czy nie lepiej zgłosić to do organizatora koncertu, musiał być ubezpieczony, o zwrot za naprawę? Jaki jest koszt takiej naprawy?




    Z góry dzięki za pomoc.

  5. #5

    Domyślnie

    Wymiana matrycy, IMO na swój koszt.

  6. #6

    Domyślnie

    Matryca do wymiany
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  7. #7

    Domyślnie

    Czemu bezmyślności?? Tam było pełno fotografów. Zresztą gdzie jest napisane by nie robić na takich pokazach zdjęć??

  8. #8

    Domyślnie

    Jak wyżej- wypaliło matrycę w momencie jak dostała laserem a lamelki były akurat w miejscu gdzie masz czarny pasek. Tak to przynajmniej wygląda. Wg. mnie nie ma szans na bezpłatną reklamację...

  9. #9

    Domyślnie

    Zastanawia mnie też czemu ten pasek nie ciągnie się przez cały kadry tylko przez 3/4 zdjęcia.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stanseba Zobacz posta
    Zastanawia mnie też czemu ten pasek nie ciągnie się przez cały kadry tylko przez 3/4 zdjęcia.
    Możliwe, że właśnie wtedy nastąpiła kulminacja naświetlenia- szczelina z lamelkami przesuwa się w pionie.

Strona 1 z 17 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •