Close

Strona 17 z 17 PierwszyPierwszy ... 7151617
Pokaż wyniki od 161 do 168 z 168
  1. #161

    Domyślnie

    Panowie, przywołuję was do porządku, to nie jest Cafe, nie macie nic konstruktywnego do dodania, to nie klepcie w klawiaturę.
    Kolejne super zabawne posty będą nagradzane.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  2. #162

    Domyślnie

    Odgrzeję temat uszkodzenia matrycy przez laser. Otóż na weselu laser DJ'a wypalił kilka pikseli w matrycy. Oczywiście żadnego ostrzeżenia ze strony Dj'a nie było itd. Ktoś może orientuje się jak to jest z używaniem laserów o mocy 1000mW i czy można zwrócić się do Dj'a o odszkodowanie?

  3. #163

    Domyślnie

    Jako operator kamery to Twój obowiązek zabezpieczyć narzędzie swojej pracy i zdrowie. Cieszyłbym się że tylko matryca ucierpiała a nie wzrok.

    W kuchni też nie ma ostrzeżeń że można się poparzyć.

  4. #164

    Domyślnie

    A jeśli ktoś używa na imprezie lasera nieodpowiedzialnie, z tego co się dowiedziałem 1000mW to jest już dość spora moc, i nie jest to tzw. pokaz laserowy, tylko jakieś wesele, to czy wszyscy mają przyjść w okularach ochronnych i czy np. ludzie kręcący telefonami jakieś wydarzenie odpowiadają za uszkodzenie swoich urządzeń? Generalnie interesują mnie obowiązujące zasady używania urządzeń laserowych. Jeśli wjadę samochodem w ludzi na przystanku autobusowym to chyba nie mogę powiedzieć - sorry trzeba było się zabezpieczyć bo obok jeżdżą samochody.

  5. #165

    Domyślnie

    @PawelPrzez Skoro to było wesele a Ty byłeś fotografem na zlecenie to mogłeś.
    1. Porozmawiać z DJem by ustawił promienie tak by nie przeszkadzały w Twojej pracy.
    2. Zgłosić problem parze młodej, że nie możesz wykonać zlecenia z w/w powodu. Ryzyko uszkodzenia sprzętu i wzroku.
    Na pewno by Ciebie posłuchano, każdy wie jak niebezpieczny jest laser.

    Osobiście nie znam się na mocy laserów, dlatego każdy traktuje tak samo, czyli unikam jak ognia.

    Druga sprawa dobrze jest używać filtra przeciwsłonecznego i stać plecami do kierunku wiązki lasera co i tak nie gwarantuje że laser się nie odbije od czegoś i nie wpadnie na matrycę.

    Co do porównań:
    Jak idziesz na basen i widzisz że jest woda i wyciągasz aparat a później masz pretensje do ratownika że ci krople wody załatwiły elektronikę to czyja to wina?

    Pamiętam też że to Ty masz aparat i ty powinieneś wiedzieć co jest dla niego bezpieczne. Ktoś biorąc Ciebie na zlecenie też ma przekonanie że jesteś profesjonalistą i że wiesz co robisz.

    Nie bronie DJa ale śmiem wątpić by używał sprzętu nielegalnego własnej roboty. raczej były to lasery dopuszczone dla imprez masowych. A jak wyglądała Twoja praca? , tzn czy nie robiłeś zdjęć z góry, nie wspinałeś się na balustrady lub nie łapałem laserowych spotów dla artystycznego efektu? to już tylko ty wiesz.
    Ktoś z gości oślepł? bo przez kilka godzin świecenia po oczach to zostałaby wam tylko echolokacja by do domu wrócić.

    Jeżeli możesz udowodnić DJowi że używał nielegalnie sprzętu w dodatku niezgodnie z zasadami BHP to możesz iść po odszkodowanie.
    W innym przypadku to bym nie obwiniał innych.



    Współczuje Ci szczerze bo to katastrofa sobie sprzęt uszkodzić.

  6. #166
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tak z ciekawości to było w trakcie filmowania czy pech chciał że akurat trafił laser w trakcie robienia zdjęcia ?

  7. #167
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Moze używał LV.

  8. #168

    Domyślnie

    Przepraszam, jeśli ktoś odebrał moje dociekania jako obwinianie kogoś. Po prostu chciałem się dowiedzieć jak to jest. Uszkodzenie też nie jest jakieś uciążliwe. Myślałem, że może ktoś orientuje się jak to jest w istocie z używaniem laserów i czy są dla takich urządzeń jakieś zasady BHP. Teraz oczywiście pytam "muzyków" co mają na belce. Niestety na oświetleniu estradowym się nie znam. Ktoś pytał jak powstało uszkodzenie - w LV.

Strona 17 z 17 PierwszyPierwszy ... 7151617

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •