Close

Strona 1 z 17 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 168

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar klojt
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Łącko/Kraków
    Posty
    74

    Domyślnie Pokaz laserowy i uszkodzona matryca (D7100 i D610)

    Witam

    Na ostatnim koncercie matryca w moim D7100 lekko "zmarła". Pojawiła się linia szerokości kilku pikseli przez całą matrycę i dwa hot piksele ponad nią. Moje pytanie jest następujące: czy takie uszkodzenie podlega pod naprawę gwarancyjną, a jeżeli nie, to jakich kosztów można się spodziewać od serwisu Nikona?

    Nikon D7100 | Tokina 11-16/2.8 | Sigma 17-50/2.8 | Nikkor 85/1.8G | tilt-shift Takumar 105/2.4 | SB-800 | Nikon F65

  2. #2

    Domyślnie

    Na gwarancji powinni Ci wymienić, to nie jest uszkodzenie mechaniczne z Twojej winy.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  3. #3

    Domyślnie

    Zależy z jakiego powodu padła.
    Ogólnie wiadomo, że silny laser czy mocno skupione światło mogą uszkodzić matrycę - takie wypalenie matrycy nie podlega gwarancji.
    A z informacji znalezionych na różnych forach wynika, że serwisy są w stanie określić, czy została uszkodzona przez wypalenie silnym światłem.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie Matryca D610 i pokaz laserowy.

    Może ktoś podpowie kilka informacji. Aparat D610. Po pokazie laserowym, na zdjęciach jest taka pozioma kreska (100% crop poniżej). Aparat kupiony mniej niż 2 lata temu. Czy gwarancja to obejmie? Czy nie lepiej zgłosić to do organizatora koncertu, musiał być ubezpieczony, o zwrot za naprawę? Jaki jest koszt takiej naprawy?




    Z góry dzięki za pomoc.

  5. #5

    Domyślnie

    Wymiana matrycy, IMO na swój koszt.

  6. #6

    Domyślnie

    Matryca do wymiany
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  7. #7

    Domyślnie

    Czemu bezmyślności?? Tam było pełno fotografów. Zresztą gdzie jest napisane by nie robić na takich pokazach zdjęć??

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stanseba Zobacz posta
    Czemu bezmyślności?? Tam było pełno fotografów. Zresztą gdzie jest napisane by nie robić na takich pokazach zdjęć??
    Dlatego, że nie wyciąga się aparatu tam gdzie są lasery


    Juz widzę jak organizator kupuje Ci matrycę

  9. #9

    Domyślnie

    Jak wyżej- wypaliło matrycę w momencie jak dostała laserem a lamelki były akurat w miejscu gdzie masz czarny pasek. Tak to przynajmniej wygląda. Wg. mnie nie ma szans na bezpłatną reklamację...

  10. #10

    Domyślnie

    Zastanawia mnie też czemu ten pasek nie ciągnie się przez cały kadry tylko przez 3/4 zdjęcia.

Strona 1 z 17 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •