Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40
  1. #1

    Domyślnie Niezbędnik filmowca - jakie akcesoria do D5300 na początek?

    Postanowiłem wziąć D5300 w raty, żeby na starcie móc dokupić do niego podstawowe akcesoria, niezbędne do nagrywania "pseudoprofesjonalnych" filmów. Planuje wydać na ten set około 1500zł i myślę, że powinny się tam znaleźć: statyw z głowicą video, flycam/steadycam oraz mikrofon i tu pojawia się pytanie czy coś jeszcze będzie potrzebne na start? Przychodzi mi do głowy slider, którego kupno jednak wydaje mi się na ten moment bezsensowne gdyż ceny są z kosmosu i chyba pobawię się w zrobienie go samemu. Kolejna sprawa to dobór poszczególnych akcesoriów, mam parę typów:

    - flycam Genesis Steady Cam PRO 2.25 - kumpel ma i poleca, ja nie jestem do końca przekonany co do tego ale chyba w tej cenie nic lepszego nie znajdę.?
    - mikrofon - budżetowo Nowsonic Kamikaze lub stawiając na jakość RODE Videomic Pro
    - statyw Triopo MT-3230X8C + głowica B-2 do foto - będzie używany z D700 do fotek
    - głowica video - tutaj nie mam typów bo się za bardzo w temacie jeszcze nie orientowałem.

    Pomożecie?
    lustra-brak

  2. #2

    Domyślnie

    - flycam - zapomnij. Zajedziesz się, a nie ustawisz położenie aparatu. Obowiązkowo mocowanie z 2 osiami na prowadnicach, a nie na dziurkach na śruby.
    Każda zmiana środka ciężkości aparatu, będzie wymagała ponownego pier*****nia się z czterema śrubami i brakiem możliwości normalnej i precyzyjnej zmiany pozycji.
    Najtaniej to Camrock VS60 lub VS80, ze wskazaniem na ten drugi, bo VS60 średnio stabilny już przy ~2.5kg (aparat, obiektyw, mikrofon i lampa to bez problemu może przekroczyć tą wagę).

    - mikrofon - Rode VideoMic Pro jest mikrofonem MONO, więc jak chcesz to stereo, to musi mieć to w nazwie.
    A ten nowycośtam - wyrzucenie pieniędzy w błoto. Jakość o 50zł lepsza od tego co nagrywa sam aparat.

    - głowica Triopo - mało praktyczna i uciążliwa w użytkowaniu. Lepiej kupić Freepower/Weifeng/Fancier 571H lub 572H
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 05-12-2014 o 16:36
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    co do flycama to zapomniałem jeszcze o naszej rodzimej profukcji JMR System - miał ktoś z tym styczność?

    a głowica Triopo B-2 to jak napisałem jedynie do foto, do video planuje kupić drugą dedykowaną do tego, chyba że wszystko lecieć na tej od video?
    lustra-brak

  4. #4

    Domyślnie

    Niezły budżetowy statyw video z głowicą to Velbone DV-7000.

    Mikrofony RODE z serii PRO to chyba najlepszy wybór, moim zdaniem wystarczy mono bo prędzej czy później i tak dokupisz rejestrator, który będzie rejestrował w stereo (chociażby najtańszy Zoom H1n).
    Pozdrawiam
    AS
    Z6 Z24-70/2.8S | Z24-70/4S | Z14-30S | D4 | AFS24-70/2.8 | S24-105/4 ART | AFS70-200/4 | AFS16-35/4 | SB910 | SB900

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arek1 Zobacz posta
    Niezły budżetowy statyw video z głowicą to Velbone DV-7000.

    Mikrofony RODE z serii PRO to chyba najlepszy wybór, moim zdaniem wystarczy mono bo prędzej czy później i tak dokupisz rejestrator, który będzie rejestrował w stereo (chociażby najtańszy Zoom H1n).
    Właśnie tak się zastanawiam czy mono zda egzamin, główną tematyką moich nagrywek będą sporty ekstremalne deskorolka, rower no a zimową porą snowboard, wiadomo trochę też będzie mówienia do kamery w formie wstępu, obleci to jakoś na tym RODE?

    Co do statywu to wciąż jestem nastawiony na Triopo, bo chce mieć coś na czym stabilnie postawie D700 z gripem i niezbyt lekkim Tamronem 20-40, będzie ciężko zmieścić w budżecie jeszcze głowice do foto i video ale nie muszę kupować wszystkiego naraz.
    lustra-brak

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lucek92 Zobacz posta
    Właśnie tak się zastanawiam czy mono zda egzamin, główną tematyką moich nagrywek będą sporty ekstremalne deskorolka, rower no a zimową porą snowboard, wiadomo trochę też będzie mówienia do kamery w formie wstępu, obleci to jakoś na tym RODE?

    Co do statywu to wciąż jestem nastawiony na Triopo, bo chce mieć coś na czym stabilnie postawie D700 z gripem i niezbyt lekkim Tamronem 20-40, będzie ciężko zmieścić w budżecie jeszcze głowice do foto i video ale nie muszę kupować wszystkiego naraz.
    Jak chcesz kręcić cokolwiek dynamicznego, to tylko i wyłącznie mikrofon stereo z dobrą separacją stron.

    A... i pamiętaj o tym, że przy flycamie trzeba niemal zapomnieć o możliwości ostrzenia w czasie ujęcia, więc albo ujęcia z dużą GO, albo w stałej odległości.

    Statyw Triopo nie jest zły.
    Co do głowic, to niektórzy w ogóle nie uznają głowic kulowych. Z jednej strony pozwalają na szybką zmianę pozycji, ale z drugiej nie pozwalają na niezależne poruszanie w jednej osi. Tylko obrót w pionie jest niezależny.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 05-12-2014 o 20:43
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Jak chcesz kręcić cokolwiek dynamicznego, to tylko i wyłącznie mikrofon stereo z dobrą separacją stron.

    A... i pamiętaj o tym, że przy flycamie trzeba niemal zapomnieć o możliwości ostrzenia w czasie ujęcia, więc albo ujęcia z dużą GO, albo w stałej odległości.

    Statyw Triopo nie jest zły.
    Co do głowic, to niektórzy w ogóle nie uznają głowic kulowych. Z jednej strony pozwalają na szybką zmianę pozycji, ale z drugiej nie pozwalają na niezależne poruszanie w jednej osi. Tylko obrót w pionie jest niezależny.
    jestem świadomy tego, że z flycamem ostrzenie jest praktycznie niemożliwe jednak ujęcia w tych sportach polegają na stałym poruszaniu się za obiektem i pozostawanie w mniej więcej jednakowej odległości (później pewnie dokupię samyanga fisha lub UWA 10mm więc o problemie GO będę mógł zapomnieć)

    no to jak, polecicie jakąś głowicę do video? coś wyczytałem o Manfrotto 701HDV jako absolutnym minimum w tej kwestii... trochę drogo

    edit: ta B-2 to jedynie do foto, za ~450zł mogę kupić Triopo w zestawie z tą głowicą a dodatkowo do niego dobrać jeszcze głowicę video
    Ostatnio edytowane przez lucek92 ; 05-12-2014 o 20:57
    lustra-brak

  8. #8

    Domyślnie

    701HDV już prawie niedostępna, została już wycofana z oferty.
    Jest natomiast jest podróbka (przynajmniej wizualna) - Benro Video S4 - cena nie wiele niższa - ok 350zł.

    Niestety typowe głowice wideo mają przynajmniej jedną oś (góra/dół) z regulacją bezwładności, a to jest dość kosztowne rozwiązanie.

    Są też tańsze rozwiązania - BENRO KH-25 - statyw z głowicą z regulacją, ale nie olejową, ale nie jest to zbyt trwała głowica, ani specjalnie stabilny statyw.
    Znajomy ma ten "zestaw" i niestety po 3 latach użytkowania już nie bardzo trzyma blokada pochylenia i przy większych kątach trzeba trzymać, bo sama wraca w kierunku poziomu.
    Ogólnie tyle warte, ile się na to płaci... Przy czym jest to zestaw, którego się nie rozdzieli, bo ani statyw nie ma normalnego mocowania głowic, ani głowica nie ma gwintów 1/4" czy 3/4".

    Ja bym się w tą głowicę Triopo nie pchał. W podobnej cenie kupisz Freepower 571H, która jest równoważną głowicą, a o wiele wygodniejszą w użytkowaniu.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 05-12-2014 o 21:33
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #9

    Domyślnie

    Co masz na myśli pisząc, że jest wygodniejsza w użytkowaniu? Bo specjalnie różnic nie widzę, tak nawiasem mówiąc Freepower jakoś badziewnie brzmi, ale w łapie tego nie miałem więc nie wiem jak to z nią jest. Za to miałem okazję sprawdzić Triopo B-3 i spodobała mi się.
    lustra-brak

  10. #10

    Domyślnie

    701 to świetna głowica. Pozbyłem się pochopnie, ale miałem farta i odkupiłem. Steady? Onegear - polski producent, bardzo dobra jakość. Coś koło 1300-1500 zł. Ale produkt jest pewny. Miałem mk1, mam mk2 i jest naprawdę dobrze.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •