Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Uchwyt Peak Design Capture Pro

    Na początku zapodam linka do strony producenta, aby zapoznać się z możliwościami:
    https://peakdesign.com/store/capturepro

    Zakupiłem ów wynalazek w marcu b.r. Niestety tani szpas to, to nie jest, ale ja gadżeciarz jestem
    Uchwyt umożliwia bezpieczny transport aparatu na pasku, szelce plecaka czy gdzie tam sobie umyślimy.
    Całość otrzymujemy w dość estetycznym opakowaniu:

    Na zestaw składa się uchwyt wykonany z aluminium, szybkozłączkę ( w tym wypadku ARCA), klucz imbusowy do regulacji, etui na uchwyt, instrukcję obsługi, no i pudełeczko :

    Uchwyt wykonany jest z aluminium,i jest dość masywny. Przekłada się to oczywiście na wagę, ale sprawia naprawdę solidne wrażenie:

    Szybkozłączka jest stalowa więc nie dziwota, że jest solidna. Oczywiście wkręcamy ja w gwint pod statyw.

    Tak to wygląda na szelce plecaka:

    Całość po założeniu na pasek i wyregulowaniu siły wpięcia trzyma się stabilnie i nie pozwala na samoczynne wypięcie się złączki. Szarpałem się podskakiwałem, biegałem. Nawet na rowerze jeździłem z Capture Pro przypiętym do szelki plecaka.

    Obsługa jest banalnie prosta.
    Szybkozłączkę wkręcamy w gwint statywu, samego Capture Pro montujemy gdzie tam chcemy (pasek, szelka plecaka, pasek torby, czy też zamiast głowicy statywu)
    Wpięcie sygnalizowane jest charakterystycznym "kliknięciem" zatrzasku.
    Wypięcie następuje dopiero po wciśnięciu czerwonego przycisku.

    Gadżet spisuje się nieźle i w sumie poza wagą i koniecznością użycia do wypięcia drugiej ręki, wad nie posiada.
    Jeśli ktoś potrzebuje nosić na wierzchu i zawsze pod ręką mieć drugie body, czy też w czasie górskich wędrówek chodzi z kijkami, lub na kajaku wiosłuje, to taki gadżecik się przyda
    Producent oferuje szybkozłączki w 3 wariantach:
    ARCA - można wpinać w 4 kierunkach
    DUAL - można wpinać w 2 kierunkach (kompatybilny z systemem Manfrotto RC2)
    MICRO - można wpinać w 2 kierunkach ale płytka jest mała)

    Parametry techniczne:
    wymiary: 10.4 cm x 5.2 cm x 2.8 cm
    Waga ok 100g + waga płytki (w zależności jaką wybierzemy)
    Gwint 1/4"
    Pasuje na paski o szerokości 7,6 cm i grubości 1,3 cm
    Producent zapewnia wieczystą gwarancję.
    Cena 249 PLN w cyfrowe.pl

  2. #2

    Domyślnie

    Pamiętaj o tym, że gwint statywowy projektowano dla obciążeń bardziej "statycznych", niż dynamicznych. Do przenoszenia tych dynamicznych służą DWA uchwyty na pasek...

  3. #3

    Domyślnie

    Oczywiście zdaję sobie z tego sprawę, dlatego też staram się nie nadużywać tego rozwiązania (głównie mam tu na myśli jazdę na rowerze).
    Noszenie przy plecaku w sumie bardziej statyczne jest niż dynamiczne

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •