Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31
  1. #21
    coolpix L29

  2. #22

    Domyślnie

    Miej szacunek do tego że wczoraj poświęciłem pół godziny żeby wybrać zdjęcie laski w designerkich gumiaczkach i akredytowanej kamizelce pani fotograf.
    Krew, pot i łzy. Zrobiłeś na mnie wrażenie. Wypowiedzi post pod postem sugerują, poza gonitwą myślową, zamiar ustukania w szybkim czasie 75 postów...
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez doktor Zobacz posta
    Krew, pot i łzy. Zrobiłeś na mnie wrażenie. Wypowiedzi post pod postem sugerują, poza gonitwą myślową, zamiar ustukania w szybkim czasie 75 postów...

    3130 podzielić na 8 lat daje prawie 400 rocznie- Przy Twoim tempie zajmie mi to ok 70 dni.

    A w cytowanym fragmencie chodziło mi o nazwanie mnie bezczelem- chętnie zobaczę niebezczelne zdjęcie osoby która ma inne podejście do fotografowania obcych osób. Jak zrobi na mnie wrażenie to może zmienię podejście do fotografowania ludzi w miejscach publicznych.
    Ostatnio edytowane przez NegLTD ; 03-12-2014 o 11:52
    coolpix L29

  4. #24

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mane Zobacz posta
    Może tu coś ciekawego znajdziesz:

    http://www.zpaf.pl/site_media/upload...pa_dla_fot.pdf
    prawo autorskie a prawo do zrobienia zdjęcia to inne przepisy. Ostatnio nie pamiętam gdzie w realu widziałem "zakaz fotografowania". Wytyczne stoków też są płynne bo są zlepkiem Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i prawa amerykańskiego, brytyjskiego australijskiego co też różni się od prawa polskiego. Co ciekawe Polska ratyfikowała EKPC i powinna jej przestrzegać ponad swoim prawem, a kwesti fotografowania ją łamie w niektórych przepisach- co jest do obalenia w sądzie. Konkretnie chodzi o freedom of speech i right to report które ma niefortunne tłumaczenie na polski i przez to tłumaczenie robi dużo problemów nie tylko fotografom.

    Co nie zmienia faktu że ustawę o prawie i autorskim i przepisach z innych kodeksów dotyczące praw autorskich warto znać. Żeby potem nie rozpowiadać bzdur takich jak osoby które tylko ustawę przeczytały i się wymądrzają.
    Ostatnio edytowane przez NegLTD ; 03-12-2014 o 23:03
    coolpix L29

  6. #26

    Domyślnie

    @believer Może nie książka, ale blog. Zapraszam do siebie (www.f-lex.pl), gdzie poruszam m.in. tą tematykę, a jednocześnie odczarowuje różne "prawdy" głoszone także w tym wątku.
    D ........... i szpargały
    www.f-lex.pl

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez believer Zobacz posta
    Witam,
    trochę szukałem na forum w tym temacie,ale nie znalazłem...Interesują mnie książki o tematyce,mówiąc prosto z mostu,gdzie i kiedy można fotografować aby:
    1/Nie naruszać prywatności ludzi
    2/Nie wchodzić z aparatem,tam gdzie fotografowie nie są mile widziani.
    3/Kiedy musimy mieć zgodę/akredytacje,a kiedy możemy śmiało czuć się wolno
    4/Ograniczenia prawne jeśli chodzi o publikacje zrobionych zdjęć na swojej stronie internetowej,blogu,facebooku

    Jeśli ktoś zna jakieś pozycje książkowe,proszę o podanie tytułów.
    pozdrawiam


    Joanna Sieńczyło-Chlabicz.



    Masz kilka pozycji.
    http://cyfroteka.pl/autor_Joanna_Sienczylo-Chlabicz

    http://www.empik.com/amerykanskie-pr...3412,ksiazka-p

    Sprawdź kim jest ta pani i jaki ma wpływ na wykładnię prawa własności intelektualnej w naszym kraju.

  8. #28

    Domyślnie

    Jeżeli z nie naszego rynku , to polecam przede wszystkim K.Kobre - Fotografia prasowa http://helion.pl/ksiazki/fotografia-...obr,fotpra.htm
    D ........... i szpargały
    www.f-lex.pl

  9. #29
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    Beskid Śląski
    Posty
    242

    Domyślnie

    Mane,dar_wro,freefly dziękuję pięknie ,o to mi chodziło.Dar_wro- będe napewno odwiedzał Twojego bloga!
    pozdrawiam
    Zbyszek
    De siedem set.

  10. #30

    Domyślnie

    Myślę, że w tym temacie nie da się znaleźć wyczerpującej lektury. Współczesne zagadnienie praw autorskich jest tak duże, że chyba każdą sytuację trzeba rozpatrywać osobno.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •