Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Paski, szelki, sakwy reporterskie ;)

    Witajcie, przegladalem forum w znalezieniu informacji odnosnie szelek reporterskich, jest kilka watkow ale niezbyt aktualnych, planuje zakup pod koniec tego miesiaca, co byscie polecili? Co uzytkujecie, jak sie spisuje to w reporterce slubnej?

    Szelki powinny byc na dwa body czasem tylko na jedno, powinny byc solidne i dobre jakosciowo i oczywiscie utrzymac bez problemu body grip lampe i np 70-200 taki ekstremalny zestaw
    Bede wdzieczny za wskazowki
    Nikon D700 ze szkiełkiem N24-70 2.8 i do tego sabinka SB800
    Zapraszam na LVQE.DIGART.PL )
    ................... http://lvqe.maxmodels.pl

  2. #2

    Domyślnie

    Z tanich szelek są Camrock'a za ok 100zl i im podobne (double strap, jjc, itp). Kolega ma takie i D300s +70-200/2.8 trzyma się bezpiecznie.

    Z droższych są Reporter Dual X Profi i Promax. Te drugie z możliwością szybkiego odpięcia aparatu.

    Z porządnych są BlakRapid. Wzmacniane stalową linką, więc bardzo ciężko o zerwanie.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Wlasnie rozmyslalem nad BlackRapidzie ale chyba uzytkownikow jest malo
    Najbardziej sensownym wyborem chyba jest reporter... Chociaz jakosc blackrapida kusi...
    Nikon D700 ze szkiełkiem N24-70 2.8 i do tego sabinka SB800
    Zapraszam na LVQE.DIGART.PL )
    ................... http://lvqe.maxmodels.pl

  4. #4

    Domyślnie

    A Holdfast Moneymaker albo Polski odpowiednik Rebeleast? Bardzo mi sie podobają, takie eleganckie (cena niestety wysoka)
    D750 | D750 | N14-24 | N24-70 | N70-200 VRII | N85 1.4D | S35 1,4 | T90 2.8 | Sb900 | Sb910 | Atlas 600TTL| MGA-684

  5. #5

    Domyślnie

    Widzę, żę polecane jest zapięcie PROFI bardziej przy szelkach REPORTERa. Sam się rozglądam za szelkami na dwa body - D700 i D750 - oba z gripami. Czy jest to wygodne (mam chory kręgosłup) w użytkowaniu/wykonywaniu zdjęć? Nie przeszkadza w ujęciach portretowych? A co z szelkami Dual RS http://www.reporterstrap.com/dual-rs...0425479978870/ ?
    D750, D700, MB D10, Z 16 2.8, N 35 1.8G, N 50 1.8G, N 85 1.8D, SB-800

  6. #6

    Domyślnie

    mam pojedynczy black rapid

    drogi?

    bo ja wiem... wieszam na nim jakieś 15 tys złotych...
    maniak ciemniowy minoltowy
    ucyfrowiony przy użyciu D300, dopieszczony przy użyciu D500
    trochę lotniczych pstryków na www.waldemarkowalski.pl
    spotter.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Niech jakiś użytkownik wypiwie się odnośnie zapięć Profi i Promax - które mniej wadzi, jest bezpieczne i praktyczne.
    D750, D700, MB D10, Z 16 2.8, N 35 1.8G, N 50 1.8G, N 85 1.8D, SB-800

  8. #8

    Domyślnie

    Ogolnie malo.jest informacji na temat szelek... Opini... A chcialbym cos kupic sprawdzonego i przetestowanego, i napewno 'pewnego' bo na nim wisiec bedzie troszke $$$$
    Nikon D700 ze szkiełkiem N24-70 2.8 i do tego sabinka SB800
    Zapraszam na LVQE.DIGART.PL )
    ................... http://lvqe.maxmodels.pl

  9. #9

    Domyślnie Paski, szelki, sakwy reporterskie ;)

    Mam black rapida i używam. Mam tez podróbę i w niczym nie ustępuje black rapidowi. Cześć z podroby która zastąpiłem z black rapid jest śruba wkrecana Black Rapid FastenR-T1 i Black Rapid FastenR-3

    Jak ktoś chce bardzo to mogę kupić i wysłać do polszy

    http://www.7dayshop.com/products/7da...7bd7k9g&tmty=e
    Ostatnio edytowane przez piotrbzdyra ; 23-11-2014 o 01:27 Powód: blad

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michaelg Zobacz posta
    Niech jakiś użytkownik wypiwie się odnośnie zapięć Profi i Promax - które mniej wadzi, jest bezpieczne i praktyczne.
    Sporadycznie ale jednak używam jednoramienny pasek Reporterstrap "PRO" z mocowaniem "PROMAX", który przykręca się do spodu body w gwint statywowy, mocna guma przy gwincie powoduje zaciskanie się jej wokół mocowania statywowego w body. Dodatkowo jest jeszcze pasek "Casco" wpinany w ramionczko metalowe w aparacie najlepiej w okolicy dodatkowych złącz USB/HDMI/GPS itd. - mamy wtedy podwójne mocowanie i nic nam się nie pałęta w okolicy rękojeści aparatu. Co do samego mocowania zwróć uwagę, że w wersji Profi majta się metalowy karabińczyk w pobliżu body a tego chciałem uniknąć i dlatego wybrałem Promax'a. To był trafny wybór

    Na co dzień mam związek z obróbką metali i jak tylko wziąłem tą/tę kostkę "PROMAX" do rąk odrazu mi się spodobała Robi bardzo solidne wrażenie, zatrzaskiwanie wsuwki w kostce jest głębokie i zdecydowane, potwierdzone głośnym metalowym KLIK! Z kolei żeby wypiąć wsuwkę z kostki trzeba bardzo mocno wcisnąć kciuk do środka gdyż owy przycisk do zwalaniania wsuwki jest osadzony na równi z powierzchnią żeby zapobiec przypadkowemu wciśnięciu, stety/niestety za każdym razem powoduje to u mnie ból kciuka Nie wyobrażam sobie jakiejkolwiek możliwości przypadkowego wypięcia tego.

    Sama ida i wykonanie jest bardzo dobra. Czasami używam tego do 300/4 + body z gripem. Zdecydowanie mniej czuć ciężar tego zestawu. Wygląda to bardzo solidnie. Prócz paska naramiennego czasami także używam pasa + sakwy. Dbałość o szczegóły i wykonanie także dają zadowolenie dobrze ulokowanej gotówki

    Cytat Zamieszczone przez Michaelg Zobacz posta
    Widzę, żę polecane jest zapięcie PROFI bardziej przy szelkach REPORTERa. Sam się rozglądam za szelkami na dwa body - D700 i D750 - oba z gripami. Czy jest to wygodne (mam chory kręgosłup) w użytkowaniu/wykonywaniu zdjęć? Nie przeszkadza w ujęciach portretowych? A co z szelkami Dual RS http://www.reporterstrap.com/dual-rs...0425479978870/ ?
    Jeżeli jesteś w stanie ograniczyć się tylko do dwóch obiektywów na 2 body to świetne rozwiązanie! Ja zawsze mam problem bo pragnę trzech szkieł (UWA-35-85) i jest problem. Sakwy będą wtedy kłopotliwe gdyż zwisające na biodrach aparat/aparaty utrudniają swobodne ich użycie.
    Ostatnio edytowane przez Rossi_PL ; 23-11-2014 o 02:51
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •