Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie

    Tutaj podobny wątek o szelkach
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=252686

    Najczęśniej mam zapięty korpus z 70-200 za stopkę obiektywu po lewej stronie i przy takim używaniu jest kilka felerów:
    Spust gripa obija po biodrze i co jakiś czas mamy samostrzały, obija również kółko przysłony i potrafi się sama przestawić. Poradziłem sobie przekręcając stopkę o 45stopni na szkle. Ale i tak należy na wszelki wypadek blokować przysłonę i/lub spust gripa.

    Kolejny minus używania podwójnego paska - jak ktoś lubi pracować blisko ziemi to podczas czołgania ciężko nad tym wszystkim zapanować. Normalnie się odkłada drugi korpus obok, a tu trzeba go jeszcze odpiąć

    Plusy są jednak niezaprzeczalne oba aparaty cały czas pod ręką, nic się zsuwa, nie czuje się tego dość sporego obciążenia.

  2. #12

    Domyślnie

    dandan a jakiego rodzaju masz zapięcie? Ja mam raczej bardziej "reporterskie" szkła od 16 do 85 więc do obiektywu nie podepnę dlatego też zastanawiam się jakie zapięcie przy D700 i D750 z gripami będzie okej a nie będę musiał blokować spustu np.
    D750, D700, MB D10, Z 16 2.8, N 35 1.8G, N 50 1.8G, N 85 1.8D, SB-800

  3. #13

    Domyślnie

    A od kiedy 70-200 jest mniej "reporterskim" szklem?

    Ale do rzeczy. Sam jestem na etapie zakupu szelek. Mialem pozyczone Reportery Promax i musze przyznac, ze troszke zwatpilem i wstrzymalem sie z zakupem szelek. Z. ciezkim szklem pokroju 70-200 zamocowanym za stopke zestaw niewygodnie sie uklada. Za to drugi zestaw (ciezkie body + lekkie szklo) wisi zdecydowanie wygodniej i raczej nie przeszkadza.

    Podsumowujac- chcac miec dwa zestawy pod reka gotowe do dzialania trzeba chyba jednak pogodzic sie z wszelkimi minusami szelek.

  4. #14

    Domyślnie

    Wnioskuje ze dalej ciezo cos przyzwoitego wybrac ale sklaniam sie ku BlackRapid wyglada bardzo dobrze i opinie sa rownie dobre. Zastanawia mnie jak wyglada komfort uzytkowania np blackrapida z jedym body
    Nikon D700 ze szkiełkiem N24-70 2.8 i do tego sabinka SB800
    Zapraszam na LVQE.DIGART.PL )
    ................... http://lvqe.maxmodels.pl

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rossi_PL Zobacz posta
    Sporadycznie ale jednak używam jednoramienny pasek Reporterstrap "PRO" z mocowaniem "PROMAX", który przykręca się do spodu body w gwint statywowy, mocna guma przy gwincie powoduje zaciskanie się jej wokół mocowania statywowego w body. Dodatkowo jest jeszcze pasek "Casco" wpinany w ramionczko metalowe w aparacie najlepiej w okolicy dodatkowych złącz USB/HDMI/GPS itd. - mamy wtedy podwójne mocowanie i nic nam się nie pałęta w okolicy rękojeści aparatu. Co do samego mocowania zwróć uwagę, że w wersji Profi majta się metalowy karabińczyk w pobliżu body a tego chciałem uniknąć i dlatego wybrałem Promax'a. To był trafny wybór

    Na co dzień mam związek z obróbką metali i jak tylko wziąłem tą/tę kostkę "PROMAX" do rąk odrazu mi się spodobała Robi bardzo solidne wrażenie, zatrzaskiwanie wsuwki w kostce jest głębokie i zdecydowane, potwierdzone głośnym metalowym KLIK! Z kolei żeby wypiąć wsuwkę z kostki trzeba bardzo mocno wcisnąć kciuk do środka gdyż owy przycisk do zwalaniania wsuwki jest osadzony na równi z powierzchnią żeby zapobiec przypadkowemu wciśnięciu, stety/niestety za każdym razem powoduje to u mnie ból kciuka Nie wyobrażam sobie jakiejkolwiek możliwości przypadkowego wypięcia tego.
    ...

    Odnośnie PROMAX jednoramiennego => bardzo dynda body? Chodzi mi o to, że jak opuszczę aparat i ide z nim, czy dynda po nodze...bo mamy przecież tutaj ok 15cm pasek...
    "Nikon"

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez josephebeloki Zobacz posta
    Odnośnie PROMAX jednoramiennego => bardzo dynda body? Chodzi mi o to, że jak opuszczę aparat i ide z nim, czy dynda po nodze...bo mamy przecież tutaj ok 15cm pasek...
    Dynda tak samo bez względu czy pasek jest jednoramienny czy też są to szelki. Sporo zależy jaki wisi na nim zestaw, a więc od tego jak się on układa. Sporo zależy na jakiej wysokości go ustawimy... Poza tym wiele zależy od osobistej akceptacji na dyndanie Ja wiem, że odpisałem dość dyplomatycznie ale nie da się jednoznacznie stwierdzić czy dynda na tyle by irytować... Jedno wg. mnie powinno być oczywiste- jeśli Reporter to tylko Promax. I obowiązkowo z Casco. Pisałem w innym wątku- przez nieuwagę źle wpiąłem Promaxa, i gdyby nie Casco cały zestaw spadłby na parkiet. Oczywiście głównym winowajcą był pośpiech i nieuwaga, bo tak jak pisał @Rossi_PL- samo zapięcie jest wyjątkowo solidne. Dorzucę również, że pasek Casco dodatkowo stabilizuje całość.

  7. #17

    Domyślnie

    Ja osobiście używam Reporter Dual X Promax bez dodatkowych zabezpieczeń. Noszę zarówno w zestawie na obydwa ramiona jak tylko na jedno.
    Zwyczajowo na jeden zaczep idzie Sigma 150-600 Sport + body z gripem a na drugi body z gripem i coś szerszego w stylu Sigma 10-20.

    Na początku martwiłem się czy toto udźwignie Sporta ale z czasem nabrałem pełnego zaufania. Sprzęt po zawieszeniu zawsze będzie się trochę bujał ale idąc wystarczy lekko go przytrzymać i problemu nie ma. Pomimo wielu kilogramów i stania z tym po kilka godzin ciężar rozkłada się na ramiona i nie jest to męczące. Zestawy można dynamicznie zmieniać w trakcie fotografowania.

    Reporter jest też o tyle fajną firmą, że jak się zgubi jakiś kawałek wyposażenia można u nich zamówić tylko tą brakującą część. Znam z autopsji
    Zagrypiony D7200, Sigma 150-600 Sport, S 18-35 1.8, S 10-20 3.5, N35 1.8 i wskrzeszony Jupiter, pare(set) fotek

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •