Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32
  1. #21

    Domyślnie

    taa.. 24-70 f2.8 to tylko nowy, nie pchaj się w używkę bo pożałujesz, 28-70 f2.8 to piękny słoik byle nie" pompka" i afs, czasami możesz trafić - loteryjka (tanio kupujesz to 2x kupujesz). Zestawienie 24-70 ev 28-70 f 2.8 do 3100-nieco komiczne. Koledzy mają rację zoom w nogach i "stałka"
    Trochę szkiełek, jakieś tam ciało, i sztuczne światło.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dawidol Zobacz posta
    Opinii tak wiele jak uzytkowników.
    I tu jesteś w błędzie. Posiedzisz na tym forum jakiś czas i zaczniesz zauważać, że ilość przedstawianych opinii jest zdecydowanie większa niż ilość użytkowników
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lodzermensch Zobacz posta
    Nie zgadzam się.

    Polecam z czystym sumieniem 18-200. Oczywiście 24-70 jest nieporównywalny. Inna klasa i inne zastosowania. Inna waga i gabaryt także. Z 18-200 korzystałem 6 lat dopóki nie wróciłem do FF, przejechałem z nim ćwierć świata. W połączeniu z DxO rezultaty techniczne były zawsze bardzo dobre.
    Też mogę polecić N18-200 jako uniwersalne szkło na wypady/wycieczki. MZ chyba jednak lepszy optycznie od kita 18-55.

    A teraz coś na temat N24-70... Dzisiaj stwierdziłem, że gwiazdka już blisko urodziny jeszcze bliżej czas na prezent Wybrałem N24-70. Udałem się do wrocławskiego FJ aby przymierzyć się do szkła. Poprosiłem o obiektyw zapinam do korpusu... chwila napięcia i ... ... błąd przysłony. O kur... odpiąłem obiektyw przetarłem styki podpinam... ... błąd przysłony. Zgłaszam to sprzedawcy. Pan z miejsca stwierdza, że to normalne ponieważ mam body DX więc jakim cudem ma działać szkło FX (opinia nie widzi procesora bo się kłuci DX z FX) nie zgadzam się z nim. Pan sprzedawca stwierdza, że mam nieaktualne oprogramowanie w body (mam aktualne) ale to akurat nie ma nic do znaczenia. Wiec wymyślił, że trzeba kupić obiektyw i wysłać do Nikona na wgranie nowego softu. Moje dobre samopoczucie runęło... Poprosiłem o następny egzemplarz. Dowiedziałem się, że mają tylko 1 sztukę... i to moim zdaniem uwaloną. Tak się zakończyła moja przygoda z kupnem sobie prezentu gwiazdkowo/urodzinowego
    Nikon D750 D7500+ML-L3 | N 14-24 2.8G | N 24-70 2.8G | N 70-200 VR II 2.8G |N 17-55 2.8G | N 24-120 4G VR | N60 MICRO 2.8G |N70-300 VR | N10-24 | S 8mm 3.5 EX DG Fisheye | SB-600 | SB-910 | 10xSD ExPRO 95MB/s(32GB) | Genesis Gear GPS-N | DJI PHANTOM 3 ADVANCED |

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AndBed Zobacz posta
    Też mogę polecić N18-200 jako uniwersalne szkło na wypady/wycieczki. MZ chyba jednak lepszy optycznie od kita 18-55.

    A teraz coś na temat N24-70... Dzisiaj stwierdziłem, że gwiazdka już blisko urodziny jeszcze bliżej czas na prezent Wybrałem N24-70. Udałem się do wrocławskiego FJ aby przymierzyć się do szkła. Poprosiłem o obiektyw zapinam do korpusu... chwila napięcia i ... ... błąd przysłony. O kur... odpiąłem obiektyw przetarłem styki podpinam... ... błąd przysłony. Zgłaszam to sprzedawcy. Pan z miejsca stwierdza, że to normalne ponieważ mam body DX więc jakim cudem ma działać szkło FX (opinia nie widzi procesora bo się kłuci DX z FX) nie zgadzam się z nim. Pan sprzedawca stwierdza, że mam nieaktualne oprogramowanie w body (mam aktualne) ale to akurat nie ma nic do znaczenia. Wiec wymyślił, że trzeba kupić obiektyw i wysłać do Nikona na wgranie nowego softu. Moje dobre samopoczucie runęło... Poprosiłem o następny egzemplarz. Dowiedziałem się, że mają tylko 1 sztukę... i to moim zdaniem uwaloną. Tak się zakończyła moja przygoda z kupnem sobie prezentu gwiazdkowo/urodzinowego
    No i tego należało się spodziewać !

    Ja, kupując swoje body z takim Nikkorem, miałem podwójny dylemat i obawy. Wybrałem sprzedawcę, który:
    - jest znajomym, godnym zaufania - czyli sprzęt prosto z Fabryki,
    - sprzedawca wybierze za mnie i przetestuje i body i obiektyw,
    - gwarancja zapewniona (choć nie wiadomo czy będzie potrzebna).
    Ostatecznie drżałem przecież o te kilkanaście tys. zł. Jednak opłaciło się: sprzęt do tej pory pracuje bezawaryjnie.

    Oczywiście: kupowałem w FJ, ale 'pomniejsze' rzeczy - głównego zakupu bym się nie odważył.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AndBed Zobacz posta
    Też mogę polecić N18-200 jako uniwersalne szkło na wypady/wycieczki. MZ chyba jednak lepszy optycznie od kita 18-55.

    A teraz coś na temat N24-70... Dzisiaj stwierdziłem, że gwiazdka już blisko urodziny jeszcze bliżej czas na prezent Wybrałem N24-70. Udałem się do wrocławskiego FJ aby przymierzyć się do szkła. Poprosiłem o obiektyw zapinam do korpusu... chwila napięcia i ... ... błąd przysłony. O kur... odpiąłem obiektyw przetarłem styki podpinam... ... błąd przysłony. Zgłaszam to sprzedawcy. Pan z miejsca stwierdza, że to normalne ponieważ mam body DX więc jakim cudem ma działać szkło FX (opinia nie widzi procesora bo się kłuci DX z FX) nie zgadzam się z nim. Pan sprzedawca stwierdza, że mam nieaktualne oprogramowanie w body (mam aktualne) ale to akurat nie ma nic do znaczenia. Wiec wymyślił, że trzeba kupić obiektyw i wysłać do Nikona na wgranie nowego softu. Moje dobre samopoczucie runęło... Poprosiłem o następny egzemplarz. Dowiedziałem się, że mają tylko 1 sztukę... i to moim zdaniem uwaloną. Tak się zakończyła moja przygoda z kupnem sobie prezentu gwiazdkowo/urodzinowego

    Zaoszczędziłeś kupę pieniędzy!
    Dxxx Fx Fxx Pxxxx

  6. #26

    Domyślnie

    A może lepiej 24-120/4 ? Ma stabilizację a 24-70 nie ma.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lukasio Zobacz posta
    A może lepiej 24-120/4 ? Ma stabilizację a 24-70 nie ma.
    A który produkuje lepsze zdjęcia ?
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  8. #28
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2014
    Miasto
    Ruda Śląska
    Posty
    178

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dawidol Zobacz posta
    Dzieki, wlasnie takiej odpowiedzi szukalem. Zdaje sobie sprawe ze to dwie zupelnie inne bajki, ale cenowo porownywalnie wiec patrzac na przyszlosc i jakosc wybiore chyba Nikkora 24-70/2.8 uzywanego lub tansza sigme ale nowa. temat jeszcze do porownania.

    jeszcze jedno pytanko, zastanawia mnie ten brak stabilizacji co chyba jest w tamronie ? Czy to nie bedzie przeszkadzac?
    witam, ja mam podobną sytuacje do Ciebie z tą różnicą że to nie chłopiec a dziewczynka
    Do robienia zdjęć dziecku myslę o zakupie stałki 50mm. Nie wiem czy to dobry pomysł ponieważ gdy poczytałem ten temat to kwoty są jak dla mnie spore.

  9. #29

    Domyślnie

    A ja , że się podzielę swoimi przeżyciami,używałem do całej swojej fotografii a szczególnie do mojej malutkiej, biegającej jak szalona córy dx d7000 i 18-105 (czasem 5100 i 18-55. Ileż to zdjeć nie udanych bo AF spóźniony, AF wolno śledzących, AF nietrafiony. Jedynie n80-400g jakoś to ogarniał. Zmiana na FX w postaci 750 i 24-120/4 rozwiała wszelkie wątpliwości. Dobre body musi mieć dobre szkło i odwrotnie.

  10. #30
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2014
    Miasto
    Ruda Śląska
    Posty
    178

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lukasio Zobacz posta
    A ja , że się podzielę swoimi przeżyciami,używałem do całej swojej fotografii a szczególnie do mojej malutkiej, biegającej jak szalona córy dx d7000 i 18-105 (czasem 5100 i 18-55. Ileż to zdjeć nie udanych bo AF spóźniony, AF wolno śledzących, AF nietrafiony. Jedynie n80-400g jakoś to ogarniał. Zmiana na FX w postaci 750 i 24-120/4 rozwiała wszelkie wątpliwości. Dobre body musi mieć dobre szkło i odwrotnie.
    czy stałka 50mm da mi oczekiwane rezultaty? Pytam bo widzę że masz duzo wieksze doświadczenie ode mnie.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •