Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Adriank99
    Gość

    Domyślnie Problem z NIKON S9200 czarny ekran

    Witam, mój problem z aparatem NIKON S9200 polega na tym, że po włączeniu aparatu wykonuję normalnie zdjęcia, mogę swobodnie filmować, ale problem pojawia się po zrobieniu 1 zdjęcia, czy nagraniu jednego filmu. Jak już zrobię zdjęcie normalnie mi je wyświetla, ale jak już wracam do ekranu głównego to ekran staje się czarny i niby robi zdjęcia/filmuje ale nic nie widać, po tem w menu tak samo. Flash się niby uruchamia, zmieniam tryby, ale nic nie widać. Dziwi mnie to, bo jak czytałem u wielu ludzi w canonach występował problem, że żadnego zdjęcia nie mogą zrobić, nic nie widać, a u mnie można wszystko, wszystkie tryby spróbować, ale tylko 1 zdjęcie.
    Aparat dzisiaj kupiłem i nie chciałbym go od razu zwracać, zwłaszcza, że w niedzielę jadę za granicę na 1 miesiąc, proszę o pomoc.

    Zapomniałem, dodać, że zdjecia typu panoramy, czy 3d też nie mogę zrobic jako że 2 zdjęcie jest "czarne".

  2. #2

    Domyślnie

    Na pewno nie jest to normalne zachowanie aparatu, wymień w sklepie lub zwróć, w innym przypadku czeka Cię serwis i oczekiwanie kilka tygodni na naprawę.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  3. #3
    Adriank99
    Gość

    Domyślnie

    Zauważyłem, że problem pojawia się jednak wyłącznie przy robieniu zdjęć, mogę kręcić tyle filmów aż mi pamięci braknie, a wystarczy, że po tym zrobię zdjecie to już nic na kolejnych nie widać. Zauważyłem również, że po zrobieniu 1 zdjęcia takie coś małego się w środku zamyka, nie wiem jak to się fachowo nazywa, ale gdy próbowałem robić seryjne zdjęcia, uważnie się przyjrzałem i już po 1 w środku obiektywu się to "coś" zamknęło. Może teraz znajdzie się ktoś, kto mi będzie w stanie pomóc .

  4. #4

    Domyślnie

    To coś jak twierdzisz że się zamyka to chyba migawka lub przysłona, nie widzę tego więc dokładnie nie wiem który to element.
    Spróbuj zresetować aparat do ustawień fabrycznych, może coś przypadkiem przestawiłeś w menu.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  5. #5
    Adriank99
    Gość

    Domyślnie

    Może udało mi się dobrze zobrazować, czy opłaca się takie coś naprawiać ? Ile może kosztować/trwać, czy od razu odsyłać na gwarancję?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adriank99 Zobacz posta
    Może udało mi się dobrze zobrazować, czy opłaca się takie coś naprawiać ? Ile może kosztować/trwać, czy od razu odsyłać na gwarancję?
    Jeśli kupiłeś nowy to masz gwarancję, na gwarancji zawsze opłaca się naprawiać, odpłatnie nie zawsze, czasami naprawa przekracza wartość sprzętu.
    Ile może kosztować taka naprawa, serwis wycenia usługę na podstawie ekspertyzy sprzętu, a Ty chcesz z powietrza otrzymać kosztorys.
    W serwisie Nikona czas oczekiwania na naprawę średnio wynosi od 2 do 4 tygodni.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  7. #7
    Adriank99
    Gość

    Domyślnie

    No to niestety muszę odesłać aparat, tak szybko go dostałem, jak go muszę odesłać. Generalnie aparat jest niesamowity jak dla mnie, ale niesmak pozostaje . Dziękuję za pomoc.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •